Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha csak januárban szeretném...

Ha csak januárban szeretném elkezdeni a gyermekemmel az ovit, akkor is be lehet most iratkozni?

Figyelt kérdés

Jövő év elején tölti a 3-at, így csak januártól szeretném vinni. Most lesznek nyílt napok, és beiratkozás..most kell nekem akkor beiratnom? A jelentkezési lapon az áll, hogy szeptember 1-től. Viszont akkor még csak 2,5 éves lesz, nem szobatiszta, nem beszél még érthetően, szóval a feltételnek nem felel még még, hogy 2,5 évesen felvegyék. Viszont nekem a szülinapja után muszáj vissza mennem dolgozni. Bölcsibe nem szeretném adni, szeretném kihasználni még ezt az időt ami csak a miénk. Elmehetünk így is a nyílt napokra? Aki ebben már tapasztalt, esetleg szakmabeli, segíthetne.

Bocsánat a tudatlanságomért, első gyerek, nekem is új a helyzet



2023. ápr. 8. 21:11
1 2
 1/17 anonim válasza:
9%

Elégé le vannak maradva a készségei a gyermekednek.


Amugy minél előbb

2023. ápr. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 babyboom567 ***** válasza:
12%

Szerintem erről már lemaradtál,(és szerintem a bölcsiről is)

Nálunk már februárban megvoltak a beiratkozások.Ráadásul a gyereked csak jövő szeptembertől óvodaköteles.


A bölcsikben és ovikban is nevelési év van, ami mindig szeptemberben kezdődik.Attól,hogy te januártól akartad volna járatni,most felvételizni kellett volna,(bölcsibe is),és akkor januárban valahol lett volna helyetek.

2023. ápr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
28%

Ha januárban akarod vinni, mikor betölti a 3-at, akkor már most be kellett volna iratnod, viszont ez nem így működik, hogy te vinni akarod, csak jövő szeptembertől óvodaköteles, és az ovi sem veszi fel neked januárban, ha nincs hely és nem akarja.


El vagy tévedve kicsit, ott az internet, miért nem tájékozodsz? Vagy az óvodánál?


Mi itt nem tudjuk még azt se megmondani, hogy a ti ovitokban felvesznek-e évköznen gyerekeket, nálunk pl. nem.

2023. ápr. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Írja, hogy náluk most lesz nyílt napok és beiratás így nincs semmiről lekésve.

Menj el és irasd be ott úgy is ki fog derülni, hogy folyamatos e a felvétel.

Az enyém novemberben töltötte a 3. életévét és decemberben be is került a csoportba. Nálunk egész februárig beveszik a gyerekeket.

Az, hogy most még nem szobatiszta akármikor megváltozhat.A beszéde is sokat javulhat addig, de nálunk épp az óvónő mondja, hogy a csoport kb fele igényelné a logopédiai fejlesztést. Szóval no para:)

2023. ápr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Pont ezért írtam, hogy aki tapasztaltabb...nálunk április 20-a körül van beiratkozás, egyatalán nem vagyok lemaradva. Jövő héten lesznek a nyílt napok
2023. ápr. 8. 22:01
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi ugyanígy voltunk. Rendesen beíratkoztunk, mondta is az óvodavezető, hogy valszeg csak várólistán lesz egyelőre. Februárban töltötte a 3 évet, január elején kezdhette az óvodát. De szerintem ez változó óvodánként. Az a biztos, ha odamész beiratkozáskor, és megkérdezed.
2023. ápr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Ja igen, és kezdés előtt EGY HÉTTEL lett szobatiszta...
2023. ápr. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
9%
A mostani beiratkozások azokra vonatkoznak, akik szeptembertől kezdik az ovit. Év közben nincs felvétel. A fiam is januárban lesz 3 éves, ő is csak jövő szeptembertől lesz óvoda köteles, egy év múlva kell beiratnom. Amúgy a legjobb, ha beszélsz az intézmény vezetővel, ő részletesebben el tudja mondani a dolgokat, ha esetleg mégis van nálunk felvétel év közben. Én inkább bölcsődébe iratnám amúgy.
2023. ápr. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%

Be kell iratkozni most, mintha szeptemberben kezdene.

Nekem szeptember végi fiam amúgy novemberben kezdett, lehet sok ovi felveszi már szeptembertől a 3 éven aluliakat de sok ovi amúgy is megvárná, míg a gyerek betölti a 3-at, mert akkor nem kell csökkenteni a csoport maximális létszámát. De persze megeshet, hogy kevés a hely és csak oviköteles gyerekeket vesznek fel, ezt előre nem lehet megjósolni, de be kell iratnod már most mindenképpen.

2023. ápr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

Ha januárban szeretnéd kezdeni, most kell beíratni.

Én is tavaly áprilisban írattam be, fel is vették, januárban kezdte az ovit és februárban töltötte a 3 évet. Kezdhette volna szeptemberben is, csak még nem volt szobatiszta. Még így is bevették volna, de nem szerettem volna ott pisiljen be 10x és rossz élménye legyen vagy stresszeljen ezen. Novemberben kezdett pelus nélkül lenni, januárra minden rendben volt ezzel.

2023. ápr. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!