Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van egy adhd-s fiam, középső...

Van egy adhd-s fiam, középső csoportos. A fő baj, hogy ha véget ér valami, pl. játék, mert jön az ebéd, kiakad, verekszik. De csak a nála kisebbeket bántja, mert a nagyobbak visszaütnek. Az óvónők homogén csoportot javasolnak. Mit tehetünk?

Figyelt kérdés
Mert az széles körzetben csak egy van, ahova a tesója is jár, de ők kiscsoport. A sajátjából is kilóg, mert nagy testű és magas. Ott nála csak kisebbek vannak. Nincs ötletünk. Köszönöm a segítséget
2023. ápr. 14. 13:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Nincs másik ovi, ahol tudják ezt kezelni? Mert láthatóan itt nem tudják/nem akarják. Teljesen normális az ő állapotában a fiad reakciója. Az én fiam 4 éves SNI-s. Neki is 5-10 perccel előbb szólni kell, hogy ez következik, hamarosan abba kell hagyni azt, amivel foglalkozik. Ők nem tudnak másodpercek alatt kiszakadni a tevékenységből, és átkapcsolni. Percek kellenek hozzá. Ha ezzel nem tudnak mit kezdeni, akkor jobb lenne egy speciálisabb intézmény.
2023. ápr. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
Itt az óvónők is ludasak, mert nem figyelmeztetik előre a gyerekeket, hogy mennyi idejük van mèg. Szòlj nekik, hogy mennyi idővel előbb szoljanak a gyerekednek. Meg ùgy àltalàban az összes gyereknek szòlni kène. Nem reàlis elvàràs, hogy egy ukàzra mindent otthogyjanak, amivel foglalkoznak. Itt a gyereknek van igaza, hogy ideges, csak nem jól vezeti le.
2023. ápr. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
A kisfiam autista. Nálunk a napirendi tábla sokat segített. Így màr tudja mi fog következni, nem éri váratlanul semmi és nem is akad ki a változás miatt. Javaslom nektek is a bevezetését!
2023. ápr. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
33%

Nálunk a csoportban van egy ilyen. 6 éves lesz, simán pofán, telibe verte a 3,5 éves kislányom, 3 foga bánta. Van 20 gyerek, de már mindenki a hülye gyerek körül forog, a többiek nulla figyelmet és gondozást kapnak.


Lássátok a másik oldalt is, milyen nekünk normál gyerekek szüleinek, gyakorlatilag mi kerülünk hátrányba a sok hülye gyerek miatt

2023. ápr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%
4-es mekkora egy bunkó vagy!
2023. ápr. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik feladatból a másikba átlépés a probléma, mint sok autinak. Van az a vizuális időmérő, az jó lenne, meg az is, ha szólnának, h mindjárt vége a játéknak, megyünk az udvarra!


A 4-est nem kommentálom, de nem szépeket gondolok róla.

2023. ápr. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
38%
#6 én vagyok a bunkó, mert 19 gyerek és a 3 nevelő egy beteg gyerek körül ugrál és 19 szenved. Naponta elveri a kisebbeket. A lányomnak 3 fogát verte ki. Rendszeresen harapás nyomokkal jön haza. És én vagyok a bunkó.
2023. ápr. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
34%

Nem én bunkóztalak le.

De ha oda jár, akkor valszeg nem annyira problémás, hogy szegregálni kelljen.


És neked is lehet még "hülye" gyereked, illetve a te ép gyerekeddel is történhet olyasmi, amitől "hülye" lesz.


Illetve a kérdező nem azt írta, hogy verekszik a gyereke, hanem hogy nem tud a feladatok közt váltani. Erre jössz te, és lehülyézed a gyerekét.

2023. ápr. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%
#8 Ok, félre ment, 5 bunkózott le. Attól még igazam van. A kislányom 3 fogát kiverte egy 2x annyi idős, ami mindennap megveri, bántalmazza. Én ennyit látok a hülye gyerekekből mint mezei szülő, aki 3 műszakban tolja egy gyárban és nem sok diplomás irodai melós
2023. ápr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
8-as akkor te is legalább annyira hülye vagy, hogy hagyod ilyen környezetben a lányod. Valószínűleg az egy olyan ovi, ahol ezt nem tudják kezelni, de attól még nem hülye a gyerek, csak más. Sajnos az ilyen szűk látókörű felnőttek miatt vannak hülyének bélyegezve ezek a gyerekek...
2023. ápr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!