Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Melyik óvodát választanád a...

Melyik óvodát választanád a helyemben?

Figyelt kérdés

Azt tudni kell, hogy a kislányom nyáron tölti a 3-at és nagyon nehéz esett. Itthon rengeteget hisztizik, az akarata rendíthetetlen, rosszul eszik, válogat és lassú vagy etetni kell, aludni csak babakocsiban vagy autóban hajlandó napközben. A gyerekeket imádja, barátságos mindenkivel, kivéve, ha olyanja van, pl egy óvónő megsimogatta a fejét és a lányom szépen elhajtotta...

Kiscsoportba szeretnénk iratni, nem vegyesbe.


Ovi 1:

Ez az ovi nagyon közel van, oda is tartozunk. Általában nincsenek 30-an egy csoportban

. Sok SNI-s gyereket befogad így lehet türelmesebbek a pedagógusok. 1 tiszta kiscsoport indul és aki nem fér bele vegyesbe megy. Az intézmény vezetője egy végtelenül gyermekimádó, rugalmas nőnek tűnik, ami miatt belopta magát az ovi a szívembe (rugalmas a gyerekekkel, pl ha nem akar valaki énekórán részt venni nem erőltetik, ha valaki az SNI-s gyerekek gyógytornájára akar menni egészségesen mehet nyugodtan). 130 fős, régebbi épület, egyik udvar jó, felújított, a másik régebbi és nincs gumi a mászókák alatt. Az óvónénik közül volt aki kedvesnek tűnt, de pl az udvaron a gyerekek hosszú ujjú pólóban szaladoztak a 9 fokban meg a bokorban bújkáltak. Annyira az óvónőkkel nem kerültünk kontaktba. Facebookra töltögetnek fel programokról képeket (szülői engedéllyel), amit én igénylek. Beszoktatás már nyár végén elkezdődik, szerintem több idő, rugalmasabb.


Ovi 2:

Szép, új épület, hatalmas tornaterem, beépített trambulin az emeleten, új udvar, mindenhol gumitalaj, 3 részre van bontva az udvar a különböző korú gyerekeknek, tiszta kiscsoportok indulnak. A csoportlétszám 30 körül mozog. Az óvónénik figyelnek, még oda is jöttek hozzánk, a lányomtól kérdezték oda fog-e járni.🙂 (Ő csuklóból, dacosan azt mondta nem😅) Állítólag lehetetlen bekerülni, de most 1 helyett 2 kiscsoport indul, így az óvónénik bíztattak, hogy van esélyünk. Kedves óvónéniket is láttunk. Gyalog messzebb van, kocsival közel. Hihetetlenül szabályozott. Ez egyrészt jó, de úgy érzem mi innen kilógunk. Pont az igazgatóhelyettes simogatta meg a lányom fejét, mire ő ellenkezni kezdett...😁 Ott minden gyerek olyan volt, mint egy "katonaoviban". A beszoktatás csak 2 nap. Az óvónénikkel itt sem kerültünk nagyobb kontaktba, de nem a nyiltnapon történt amikor kedvesen megszólitottak minket és ez nekem nagyon imponált, hogy odaugrodtak a kerítéshez, hogy mégis mit akarunk mi itt, vagyis figyelnek, más oviban csak a telefont nyomdosták (az az ovi ki is esett a listánkról).


Szóval összességében a távolabbi ovi, ahová szinte lehetetlen bekerülni biztonságilag, esztétikailag közelebb áll hozzám, de a másik közelebbi és rugalmasabb az igazgató hozzáállása, viszont ott lehet vegyes csoportba kerülnénk, amit nem szeretnék és az óvónénik szerintem kevésbé figyelhetlen a gyerekekre, de nem tudom. Azt nem tudom milyen óvónőt fognánk ki, szerintem ez lutri bárhová megyünk.


Ti melyiket választanátok? Meg kell jelölnöm melyik az elsődleges.



2023. ápr. 24. 22:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%

Miért hisztizik rengeteget?


Elhajtotta az óvónőt, amikor megsimogatta a fejét? Hát én így biztos nem iratnam be, nem ő lesz a kedvenc, ez már most látszik. Nem szívesen hagynám ott így a gyerekemet.


Másrészt neked baromi sok az elvarasod.


Mi annak idején abszolút csak kizárólag szimpátia alapján döntöttünk. Amit éreztünk.

2023. ápr. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ebből a leírásból semmi nem szól a 2. mellett, viszont minden az első mellett.
2023. ápr. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1.: Pár hónapja hisztizik, mert nem akar öltözni (azelőtt komolyan szeretett, furcsa is volt), nem akar kimenni az udvarra, majd nem akar bejönni, egyedül akar sok dolgot, olyat is, amihez felnőtt kell, ha pedig valaki megdicséri, annak visszaszól, hogy ő nem okos, nem szép stb. Az óvónő talán pont a haját dícsérte. Ha valamit kérdezel tőle mindenre "nem" a válasz.🙃 Szivesen bíznám ettől függetlenül rájuk mert nem az óvónő személyével volt baja, ezt kapják az eladók is pl, ha megdícsérik őt. Szerintem ezt kinövi mire oviba megy, de majd meglátjuk.


Brutálisan sok az elvárásom, és még ki sem fejtettem. Az elvárásaimnak az újabb ovi felel meg, de valahogy a szivem a körzeti felé húz.

2023. ápr. 24. 23:31
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A drága környezet nem garantálja, hogy a te gyereked fejlődése ott zökkenőmentes lesz. A körzeti ovi és az elbambuló óvónők nem jelentik azt, hogy mindig magukra hagyják őket.

A fiam egy olyan óvó nénit szeretett meg, akitől engem elsőre a hideg rázott. Vaskalapos régi motorosnak hittem, de végtelenül elfogadó és türelmes a gyerekkel, aki odamegy puszit adni neki, mikor vinném haza.

A helyedben az első oviba vinném a gyereket.

2023. ápr. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Tuti az elsőbe íratnám.
2023. ápr. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm.🙂

Az lemaradt egyébként, hogy 4 nyíltnapon voltunk és csak a a körzeti ovinál (Ovi1) volt, hogy a meghívóban külön hívták a leendő ovisokat is, játékokat készítettek ki nekik és a csoportokban az óvónénik és a dadusok gyümölccsel és vízzel kínálták a leendő ovisokat. A lányom be is ült enni az ovisok közé.❤ Nem voltak nagyon mosolygósak az ovónénik, de ez nem azt jelenti, hogy ne lennének jó pedagógusok. Ami az Ovi1 ellen szól, hogy minden csoport galériás. Félek, hogy majd ott lökdösődnek a kicsik. Az Ovi2 nem galériás, de az meg emeletes ovi, így ennyi erővel ott még több ütés érheti. Igyekszem nem a legrosszabbra gondolni, de hazudnék, ha azt mondanám nem fordul meg a fejemben.

2023. ápr. 25. 00:07
 7/16 anonim ***** válasza:
55%
Mit jelent az, hogy egy oviscsoport galériás. Miért ütik ott egymást többet a gyerekek?
2023. ápr. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Első.
2023. ápr. 25. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Az elsô. Közel is van, és semmi se szól ellene. A többit meg majd meglátjátok. Hogy egy ennyi idôs gyerek mit szeret meg min hisztizik, az úgyis napok-hetek alatt változik még.
2023. ápr. 25. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

Hát én előre sajnálom szegény óvónőket bárhová iratod. Fogadok egy szem gyerek.

Semmi baj a vegyes csoporttal sem. Kisfiamnak pont egy nagy lett a barátja. A nagyok borzasztó kedvesek a kicsikkel, főleg ahol van kis tesó. Egyke gyereknek külön jó mert nem csak a saját korosztálya van. A hiszti meg a makacsságmeg majd alakul. Majd megtanul alkalmazgodni a szabályokhoz. De jobb ha elfogadod hogy lesz rászolva meg lesz megbüntetve is a kis angyalod

2023. ápr. 25. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!