Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az ovonok minden esetben...

Az ovonok minden esetben jeleznek ha gyanus valami?

Figyelt kérdés
Van egy gyerek a rokonsagban aki gyanusan fejlesztesre szorulna de az anyukanak senki nem meri mondani (en se, nem vagyunk olyan viszonyban) neha elmondott par dolgot en mindig azt valaszoltam kivetel nelkul hogy nezesse meg artani nem art de aztan soha nem lett belole semmi. Nekem is van gyerekem latom a kulonbseget az enyem fiatalabb de igy is tobbet tud. Illetve az arcan a beallasan is latni hogy valami nem "oke". Mivel kedvelem az anyukat azt kivannam neki hogy barcsak valahogy eljutna egy helyre ahol kiderulne, a legjobb forgatokonyv az lenne persze ha az hogy nincs semmi gond. Az ellenkezo esetben viszont neki es a gyereknek is jobb lenne ha minel elobb elindulna valami fejlesztes ha igaz a "gyanum". A rokonsagban nem tudom ki mit gondol senki nem beszel errol de lehet hogy mindenki a masikra var. Viszont egy evet mar eltoltott oviban! Akkor azt jelenti hogy valoszinuleg minden ok? Ugye az ovono mindig szol? Ha szolt akkor kotelezo a szuloknek tovabb menniuk vagy nem foglalkoznak ezzel? Nem agressziv sot inkabb kicsit lassu gyerek. Kitunik mar a megjelenese is alig mond par szot.
2023. júl. 4. 04:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

A jó óvónő igen. Egyszer anyukámra meg is haragudott komolyan egy gyerek anyukája,mert merte anyukám jelezni,hogy a kislányt vinni kellene felméretni a Szakszolgálathoz. Ott felmerült a szellemi fogyatékosság.


Akkor persze tagadott a szülő folyamatosan.

Majd jóval később tért vissza anyukámhoz bocsánatot kérni,és megnondani,hogy igaza volt.


Ha nem fél az óvónő a konfrontációtól,akkor jelez.

2023. júl. 4. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
33%

Folytatom.

Teszteket ki kell tölteniük a gyerekekkel kötelező jelleggel (pl difer teszt).

Valamint a kötelező védőnői státusz is mutathat ki elmaradásokat.

Nem marad észrevétlen, ha baj van.

Max nem kötik az orrodra.

2023. júl. 4. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
22%
hogy nem látja az anyuka, hogy baj van a gyerekével?
2023. júl. 4. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem szólnak mindig. Vagy szólnak, de sok szülő nem veszi figyelembe. Leírom a mi sztorinkat: lányom 3 éves kora után kezdett beszélni, lassabb, mint a többi gyerek és a játéka is visszamaradott a többihez képest. Az óvónők és a logopédus is jelezte, ajánlották a logopédiai iskolát. A szakszolgálat viszont azt mondta nincs baj, maradjon az oviban, 7 évesen menjen sima iskolába. Nekem is fura volt ez a javaslat, elvittem maganban felmeretni. Ott kijött, hogy beszéd területen nagyon el van maradva, de az iq-ja magas. Úgy döntöttünk, hogy menjen a logopédiai iskolába, mert hiába okos ha nem ért meg semmit az órán. Fellebbeztünk a szakszolgálatnal, megadták az engedélyt.

Ha a szülő nem viszi el mindenhova akkor simán egy enyhe értelmi fogyatékos is mehet a normál általános iskolába. Ott majd bukdácsol, kiközösítik, megőrül tőle a tanító és esetleg kérhetik, hogy megnézze a szakszolgálat.

Én azt gondolom, hogy szülői akarat nélkül nem lehet tenni semmit.

2023. júl. 4. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
12%

Nagy a szórás gyerekek közt, az enyémnél jeleztek, de mikor azt láttam, hogy a papír nélküli másik tépi le a gyereket a hintáról és megrugdossa vagy a csigákat a vízbe hajigálják úgy éreztem az enyémre csak pikkel az óvónő, amiért néha kiabál és odacsap(szerinte és szerintem is jogos eseteknél).


Ugyanez “bénaságra”, mikor mondták, hogy az enyém görcsöse fogja a ceruzát, máshol meg dicsérték milyen jól fogja, az jutott eszembe, hogy az enyém kategóriákkal jobban rajzol a többinél, és biztosan ideges volt, amikor ránéztek és csak a hibát keresik, hogy kirakják. Soha semmi baja nem volt amúgy a rajz/íráskészségének, ezt most is így gondolom, testi jeleket kerestek a viselkedése miatt..


Őszintén nem sokat számított mit lát az óvónő, voltam beszoktatáson, láttam milyen, de azt is tudom, hogy nem tehet róla, sok a gyerek, zsúfoltság van, fiatal, az csak mellékes, hogy nem tűnt azonosnak az értekrendünk.


Lassú gyerekre nem szoktak szólni amúgy, azokkal nincs baj, ki sem szűrik, a difer meg csak suliban van, iskolaérettségi meg csak nagycsoportban, kicsiknél nincsenek tesztek, 3 évesen lehet logopédiai, meg 5 évesen másik.


Szerintem otthon foglalkozzon vele anyuka, mert te sem gondolhatod komolyan, hogy heti kétszer fél órától majd fejlődni fog a gyerek azért, mert idegen válogattat vele tárgyakat közös tulajdonság alapján, és nem a saját szülője. Érintett szülőként és szakmabeliként mondom, hogy TI kapcsoljatok rá otthon fejlesztő játékokkal, hagyjátok szakszolgálat nélkül, akkor tud a legtöbbet fejlődni magas óraszámú foglalkozás és átlagos gyerekek közt.

2023. júl. 4. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
10%

5!


Anyukám óvónő. Difer van az oviban. 2x is!!


Lányomnak a második sokkal jobban sikerült, mint az első. Ezért tudom,hogy 2x kell megcsinálniuk.

2023. júl. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
Van olyan, hogy látja az anyuka, de tagadásban van. Ilyenkor kell egy "löket" kívülről,hogy el tudjon indulni a gyerekkel valamerre.
2023. júl. 4. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is a szülői tagadásra tudok gondolni. Unokatestvérem középiskolás lesz, hároméves kora óta jelzi az orvos, védőnő, óvónő, tanítónő, tanárok, és en bloc a környezet, hogy gond van a gyerekkel és viselkedésével (autizmus gyanú), a mai napig annyi történt, hogy kértek időpontot egyszer a pszichiátriára. Ahová nem mentek el végül...


A gyerek magányos, ki van közösítve, és a magas intelligenciája ellenére rosszul teljesít a legtöbb területen. A szülők szerint csak komoly összeesküvés áldozata a gyerek.

2023. júl. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Gondolom elég nagy szórás van, nálunk a védőnő, és az óvónő is szól (védőnő konkrétan az óvónőkre hagyatkozott, hogy ők fogják jobban látni milyen vele egykorú közegben). A fiamat pl elküldték szakszolgálathoz. Nem nagy a baj, de oviban való beilleszkedéshez kell a segítség neki.

Ha óvoda adja be a kérelmet a pedagógiai szakszolgálat felé, akkor köteles elmenni. (Én legalábbis aláírtam a sok papír között egy olyat is, amin ez is szerepel.)

2023. júl. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%

Óvodapedagógus vagyok


#5, hatalmas hibát kovetsz el a gyereked ellen, ha pusztán azért, mert a másik gyerekét "rosszabbnak " látod, mint a sajátodat, azért a tiéd nem kapja meg a szükséges fejlesztést. Azért mert másé rosszabb, attól a tiednek is lehet gondja. Honnan tudod a másik gyerekét hova hordják, mit tesznek érte?! Sehonnan, mert nem kötik az orrodra,mert semmi közöd hozzá.


#6, anyukád óvodájában lehet kötelező a difer, de egyáltalán nem általános. Én megyeszekhelyen dolgozom nagy oviban, nálunk semmilyen kötelező teszt nincs, hisz sok esetben nem releváns az eredmény.


Kérdező: egy jó Óvodapedagógus bizony szól a szülőknek, de kiscsoportban még nem kitűnő ha lassabb, még felzárkózhat. Az óvónő nem tudja milyen körülmények közül jött, mennyit volt vele foglalkozva. Lehet ha jövőre is így marad fog szólni. De az is lehet higy már szólt, csak nem tudsz róla.

Viszont az is egy lehetőség, hogy nem túl jó az óvónő és nem fog szólni vagy nem mer, vagy valóban észre sem veszi.

2023. júl. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!