Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyit lehet keresni Bp-en...

Mennyit lehet keresni Bp-en egy magán oviban óvónőként?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok még körülményekre, elvárásokra. Illetve, hogy miben különbözik az államitól. Milyen a kezdő és nem kezdő pedagógus fizetése.

2023. júl. 10. 20:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Erre senki nem fog tudni pontosan választ adni, mivel változó fizetés és körülmények vannak mindenhol.

Ilyen pedig màr nincs,hogy kezdő és gyakorlott pedagógus fizetése közti különbség az állami szektorban sem, hiszen pont most törölték el a státusztörvénnyel, hogy a szakmában eltöltött évekkel nő a fizetés.

Még annyit szeretnék megegyezni, hogy nem biztos, hogy olyan helyre érdemes menni fiatalként, ahol nagy hiány van, mert ott talán még szolgálati lakást is biztosítanak és az egy pályakezdőnek hatalmas segítség!

2023. júl. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Magán iskolák és óvodák EGY JÓ RÉSZE esetén hatalmas lehúzás van. Saját és sokak tapasztalata. Spec.suliban is, és magánoviban is megfordultam (ha nem is sokat), de a lényeg, hogy sokan mások hozzám hasonló hátrányos körülményeket tapasztaltak magánban (ki milyen formában).


Oviban, amit megjártam, pl nem volt dajka, a pedagógus egyszerre volt kertész, dajka és pedagógus, eleinte napi 10-15 órát akartak dolgoztatni így -mindenkit! a szerelőt is!-, és ott is hagytam elég hamar.


A HAVI(!!)fizu csak 10%-kal volt magasabb, mint államiban. Tehát NEM az órabér volt magasabb! Következésképp alacsonyabb volt a fizu végeredményben, mint államiban, mert ugye 110%-nyi fizut oszd el a mikor éppen mennyi ledolgozott túlórával...


Habár nem vagyok képben ennek jogi oldalával (hiszen létezik egy konkrét pedagógus bértábla, amely szinte teljesen eygséges).


A magánintézménytől függ, ezek vállalkozások, az egyik ilyen, a másik olyan feltételeket tud teremteni (vagy éppen nem tud teremteni).


A legtöbb más tekintetben ugyanazok az elvárások (ONAP, kötelező továbbképzés, na meg a napokban a státusztörvény amit még rásóz, azt részletesen már meg se néztem, lévén direkt alig dolgoztam gyerekekkel, inkább fizikai munkákból éltem).


Idén emelték fel NETTO 200 ezer Ft-ról 260 ezer FT-ra a havi pedagógus bért, és most az alja státusztrövényért és hiperinflációs "kárpótlás" gyanánt idén állítólag még további 10%-ot emelnek a pedag.fizun, csak ugye bele ne szakadjon a Kormány... (A lehúzásba.)


A többit megírta az első.

2023. júl. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!