Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Gyerek szempontjából melyik...

Gyerek szempontjából melyik módszer a jobb: beszoktatni az óvodába vagy már 1. nap ott hagyni alvásra is?

Figyelt kérdés
2023. júl. 30. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Nincs az az óvónő, aki elsőre bevállalná ottalvásra is a gyerkőcöt. Még akkor sem, ha bölcsiben volt.
2023. júl. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Ne hagyd ott 1. nap.
2023. júl. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk eleve nincs/nem volt szülős beszoktatás.

Első gyerekkel úgy ment, hogy első nap beadtam reggel, elhoztam ebéd előtt, második nap mentem érte ebéd után és javasolták, hogy maradjon aludni.

Második gyerekem ugyanoda jár, az egyik óvónőt megörökölte, ő első naptól bent aludt.

Mindketten 3,5 évesen kezdtek, bölcsisek nem voltak.

2023. júl. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Mi első héten ebéd után hazahoztuk.

Kell a fokozatosság, #1 és #2 válaszolóknak igaza van.

2023. júl. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon gyerekfüggő.


A 2 nagyobbik lányomat egyáltalán nem kellett beszoktatni, gyakorlatilag 10 percet ha maradtam a legnagyobbikkal, és elküldött haza. A középsővel még ennyit se kellett, ő már nagyon várta, hogy mehessen és ott volt a tesó is.

A legkisebb most fog kezdeni szeptemberben. Nála is ott lesz a középső tesó. Szerintem őt sem kell beszoktatni.

2023. júl. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Dajka vagyok, első nap már 10 gyerekünk aludt az oviban, tavaly szeptemberben kis csoportban. Szóval van az az óvónő, sőt rengeteg óvónő. Nincs értelme húzni halasztani az ott alvást, ha ordítani akar, akkor is fog ha 1 hónap után alszik ott.
2023. júl. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Igen, gyerek függő. De általában minden óvodában van beszoktatás.
2023. júl. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk nem volt beszoktatás, mert akkor volt csúcson a covid. Azt javasolták, hogy aszerint hozzuk el első naptól a gyereket ahogy járatni szeretnénk.Tehát első naptól vagy reggeltől délutánig, vagy reggeltől ebéd utánig.

Az én gyerekem amúgy jól vette az akadályt.Nagyon várta már az ovit úgyhogy első naptól ott aludt és nem volt vele semmi gondja.

2023. júl. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi költözés miatt kértük plusz egy hónapot a bölcsiben, így csak októberben kezdte az ovit. De mi akkor már javában dolgoztunk. Nem volt nagyon lehetőség beszoktatni, de meg volt beszélve, ha bármi van, hívnak és megyünk. Szóval reggel bevittük a gyereket, délután érte mentünk. Nem volt semmi gond. A bölcsibe is pillanatok alatt beszokott.
2023. júl. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A ket lany pikpak beszokott sok kiakadtak h ebed utan hazavittem oket. Szoval 2. Naptol bent aludtak.

A fiam az ellenkezoje volt reggel 30 perc siras kulon rituale. Ez elso 3 honapban ult az ablakban es vart max ennyi ment. Aludni sort sem. Utana rajott h hat ez nem valtozik szal egycsapasra elmt. Pedig vegyes csoport es a novere is vele volt.

2023. júl. 31. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!