Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen lesz az elso het...

Milyen lesz az elso het ovikezdeskor?

Figyelt kérdés

Lanyom nem volt bolcsis most megy szeptemberben oviba. Szokott a barataival talalkozni ez egyszerre 4 gyerek. Olyan szinten lefarad egy masfel ora utan hogy elesik osszegabalyodik a laba latom az arcan hogy tok faradt es

dekoncentralt. Rendszerint ilyenkor eri baleset. Az oviban elso heten 8-12ig lesz. En elore felek mi lesz 30 gyerekkel. Mik a tapasztalatok az elso heten mi fog tortenni otthon? Mennyire lesz zaklatott?


2023. júl. 31. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha te belekerülsz egy új helyzetbe meg tudja azt valaki josolni, hogyan reagalsz majd rá? Nálunk semmi extra nem volt. Szerintem ez majd kiderül szeptemberben.
2023. júl. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudható. Csak ne stresszelj ennyire rá mert az ő dolgát is megnehezíted. Tele lesz élményekkel és jól kifárad
2023. júl. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
15%

Nem tudom, de a hiba szerintem a gyermekedben, vagy az őt körülvevő gyerekekben, vagy a szüleikben, vagy abban van, amit a gyerekek csinálnak.


Egy normális gyerek nem fárad el másfél óra után. Ha meg igen, akkor kérdem én mi lesz vele már elsőben, amikor délig, 1-ig kötelezően ott kell lenni (különben úgy bevágja bármelyik tanár az igazolatlant, mint a sicc), és mi lesz vele 7-8. évfolyamban, meg középiskolában, amikor nem egyszer van hetedik óra (nekem annó az 1990-es években 3x is volt ilyen egy héten), és még utána ilyen-olyan szakkör, korrepetálás, ez meg az?

2023. júl. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
3-as Egy 3 éves gyereknek nem véletlen nincs hetedik órája, sőt iskolába sem jár, mert nincs azon a fejlettségi szinten, mint egy 14 éves gyerek! Fura, hogy ezt egyáltalán le kellett írnom és van aki ezt nem tudja. Egy 3 éves pár óra játék után elfárad, ezért alszik délután ez a korosztály.
2023. júl. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
#3! Mondjuk egy 3 éves kicsit más, mint egy 15 éves. Az lesz vele, hogy addig megnő 😁
2023. júl. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Micsoda? Jól láttam, hogy itt valaki egy 3 éves kisgyereket 13-15 évesekhez hasonlít? Ilyen kommenteket miért nem lehet szűrni?? Ki se engedném.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, meg fogsz lepődni kedves kérdező, mennyivel másabb magatartást fog a gyerek az oviban produkálni. Persze, óvónőktől is függ, de többnyire ott a gyerekek jól viselkednek. Otthon adják ki a gőzt. Ha meg elfárad, majd lepihen. Minap vittem nyári oviba a lányom, 2 gyerkőc még a kanapén folytatta reggeli pihenését. 🤣

2023. júl. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a kisfiam 3.5 éves, most kezdi majd az ovit, de ő volt bölcsis. A tapasztalatom az, hogy a bölcsiben sokkal jobban elfárad, mint pl hétvégén otthon. De ha hétvégén játszótérre megyünk és olyan gyerekkel/gyerekekkel akad össze, akivel ész nélkül megy a rohangálás, játék, akkor ugyan úgy alszik otthon is délután. (Pedig alapesetben már nem szokott)

Ahogy a bölcsiből hazaérünk, általában kell neki fél óra "pihi", de utána felpörög és estig meg se áll. De ezek a kis "pihik" ugyan úgy megvannak hétvégén vagy szünetben is. Szóval szerintem ne készülj semmi extrára, hamar meg fogja szokni, nem lesz gond :)

2023. júl. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!