Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy tudnám fejleszteni egy 5...

Hogy tudnám fejleszteni egy 5 éves gyerek kommunikációját? Beszél folyamatosan, rengeteg mindent tud, de nem tudja elmondani, amit akar. Pl. amit lát egy képen, min veszekednek a gyerekek. Vagy nem tudja kifejezni, miért dühös.

Figyelt kérdés
2023. aug. 25. 13:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Tesz fel kèrdèseket?

Nàlunk is volt ilyen problèma,nem tudtuk úgy,hogy mutogattuk neki a könyvet ,hogy ez a cica stb

Jol le is maradtunk.Ràjöttünk arról kell beszèlni amiröl ö akar ès azt oda vissza kivesèzni(Auto,vakolat,òra repcsi,kutyus amit ö földob).Bàrmi ami èrdekli.Mostanra behozta a dolgokat lassan 4 èves minden kèrdöszót használ ,jol ragoz, nyelvtanilag is jó.Ehhez kellettünk mi meg a 4 nagyszülö meg 8 hònap bölcsi meg sok mozgâs,mese,torna stb

2023. aug. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Beszédértési zavar.

Szakember- pedszolgálathoz felméretni, logopédus

2023. aug. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem ha olyan nagy gond lenne az oviba szoltak volna de egy logopedus szakember felmèri hol tart tudâsba,megèri ,hogy megnyugtasson vagy elmondja mit lát.

Elözö voltam

2023. aug. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
Azaz az 1es nem a 2es
2023. aug. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

Kedves 1#

Erre kár alapozni, nekem a 2 nagy sni-sek, egyiket sem szúrta ki 2 ovi! Mindkettővel én indultam meg, és igazam is lett. Mindkét oviban azt hallgattam, majd behozza, még pici, nincs baj stb..

Amúgy meg 5 éves kortól van logopédus oviban is csak.

2023. aug. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Persze 5-ös bàrmi megtörtènhet, ezert utàna irtam a logopedust ,ö azèrt felmèri a dolgokat privàtba
2023. aug. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Amúgy a gyerek sni-, de pont ezzel nem találtak gondot a Szakszolgálatnál, én kértem a logopédust, aki aztán nem igazán járt az oviba. Pedig szerintem innen ered minden baj forrása nála. Amúgy rengeteget kérdez. De van egy 15 hónappal fiatalabb kisöccse, aki lényegesen jobban, másabbul kommunikál. Innen is gondoltam, hogy ezt fejleszteni kell. De amúgy ezt sehol nem szűrték ki még nála.
2023. aug. 25. 15:04
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Kitalálom. Kevert specifikus?
2023. aug. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen. Mi ez egyébként?
2023. aug. 25. 15:09
 10/13 anonim ***** válasza:

Nesze semmi,fogd meg jól kód kb.



[link]



Ez miatt nem találja a szavakat, nem tudja kifejezni magát. A logikai feldolgozás nehézkes, annak ellenére, hogy az IQ rendben.

Nálunk ugyan ez, annyi különbséggel,hogy a nagynak ezt lecserélték iskolai kevert zavarára (diszlexia és társai) a középsőnek még ez van, megfejelve mindkettőnek adhd és szenzorosság.

2023. aug. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!