Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nem rossz, hogy ilyen későn...

Nem rossz, hogy ilyen későn megyek értük?

Figyelt kérdés
A lányom óvodás, a fiam bölcsődés, de jövő héttől ő is ovis lesz. Pár hete új munkahelyem van, 08:00-16:00 beosztásban. De így fél ötnél előbb nem érek oda értük. A bölcsiben a fiamon kívül nem is szokott olyanok már más gyerek lenni. Nem rossz így nekik, hogy ilyen sok időt töltenek ott? Más szülő hogyan tud érte menni korábban? Az előző munkahelyemen 14 óráig dolgoztam kismama szakban, de nem hinném, hogy mindenki így dolgozik. Párom sem tud előbb menni értük, mert vagy ő is 16 óráig dolgozik vagy délután. Kérdésem, akik úgyszintén későn érnek a gyerek(ek)hez bölcsibe, oviba, titeket ez nem zavar? Lehet, hogy meg fogom szokni, csak az elején furcsa és engem visel meg jobban, nem a gyerekeket? Ráadásul amiatt is kissé rossz érzésem van, hogy így a bölcsődei vagy óvodai dolgozók sem tudnak előbb haza menni.

2023. aug. 26. 19:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
71%
Fél 5 mióta késő?
2023. aug. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
1-es: miért, te mikor szoktál oda érni? Később?
2023. aug. 26. 19:34
 3/26 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk az ovi 6-ig nyitva volt. Szóval a gondozónőket nem kell sajnálni, odáig tart a munkaidejük. A gyerek, ha jól érzi magát, semmi baja nem lesz fél 5-ig, ha egyszer mindketten dolgoztok, nincs mit tenni. Csak ezért biztos nem ugráltatnám a nagyit vagy fizetnék bébisintért.

A bölcsibe kb fél 5-re jártam én is, munka után. Az oviba később meg 4 előtt 10 perccel, mert a suliba fixre 4-re kellett utána menni a nagyobbért. Nem volt ezzel sose gond.

2023. aug. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%
Az nem késő. Anyukám óvónő volt. 17ig mindig volt gyerek.
2023. aug. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
95%

A bolcsodei dolgozokat sajnalod ???


Nekik is megvan a munkaidejuk ! Nem kedvessegbol maradnak a gyerekeddel, hanem mert addig vannak kifizetve. Nem is ertem ezt a gondolkodast, akkor ennyi erovel te is eljohetnel 2 oraval hamarabb , vagy teged senki nem sajnal mert a munkaidot le kell dolgozni ?


Amugy de, szerintem nagyon sok reggeltol fel 5 ig, de ha nem tudsz mit csinalni, ez van sajnos.

2023. aug. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 babyboom567 ***** válasza:
95%

Az óvónőnek ez a munkaideje.A boltost sem sajnálod,hogy nyitvatartási időben ott van,pedig ha mindenki bevásárolna délelőtt, akkor hazamehetne elvileg?Vagy azért van nyitvatartási ideje a boltnak, hogy MINDENKI be tudjon vásárolni,az is aki 18ig dolgozik?

Nyugi, minden rendben lesz!

2023. aug. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%
Én is mindig fél 5 körül értem a bölcsibe a kisfiamért. Jövő héten ovis már rendesen, akkor is fél 5 körül érek érte. A bölcsiben is rendszeresen ő volt az utolsó, kíváncsi vagyok, hogy az oviban is így lesz-e. Nem tudom más szülők mit dolgoznak, meg meddig, hogy ő volt mindig az utolsó.
2023. aug. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
87%
Ha en megyek az oviba a fiamert, kb 4 óra 5 perckor, mindig ő az utolsó. Fogalmam sincs a többiek mit dolgoznak. Reggel is az első 3ba benne van negyed 8kor. Ha nem én megyek érte, akkor a férjem amikor nem dolgozik fél 4kpr,és kb mindenkit akkor visznek haza.
2023. aug. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
43%
Nyilván rossz érzés egy gyereknek, ha rendszeresen érte mennek utoljára.
2023. aug. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk is baromi hamar elvitték haza a gyerekeket mindig. Én általában 3 körül mentem a lányomért, már alig voltak. Ha fél 4 körül értem oda, már az óvónő se volt ott, max 1 dadus, vagy átrakták a gyereket másik csoportba. Elképzelni nem tudtam soha, hogy hogy oldja meg mindenki.

Egyszer óvodai rendezvény volt, ami 17 órakor kezdődött kint az udvaron. Bent vártunk az előtérben, mert esett az eső. Fél 5-kor a takarítónő kizavart mindenkit, hogy zárna...... hivatalosan 5-ig van óvoda. Szóval érdekes.

2023. aug. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!