Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A nagycsoportosotok be tudja...

A nagycsoportosotok be tudja kötni a cipőjét, tudja a hónapokat?

Figyelt kérdés

A hónapokat ráadásul nem csak sorban, hanem úgy, hogy "milyen hónap van a február után/előtt", illetve "milyen hónapok tartoznak a tavaszhoz.

(Az én gyerekem nem, pedig az évszakokat, napokat ismeri. Illetve néhány hónapot.) Több iskolaérettségis tájékoztatóban olvastam, hogy ezeket tudja egy iskolaérett gyerek. Azt is tudom, hogy a cipőkötésre képesség a kéztőcsontosodást jelzi, ami kell az írástanuláshoz.



2023. szept. 12. 12:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

A nagyobb lányom simán kötötte a cipőjét 5 évesen, de a hónapokat még most is hajlamos keverni, pedig 8,5 éves.

A kicsi 6,5 éves, most ballagott el az oviból és nyáron tanult meg cipőt kötni. Ment volna hamarabb is, de nem volt hajlandó foglalkozni vele. A hónapok mennek neki, de csak sorban. Ettől függetlenül iskolaérett.

2023. szept. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Cipőt kötni tud. Tavaly tanulta meg valamikor az oviban. Amúgy, nagycsoportban el is várják.

Évszakokat is elmondja, de a hónapokat nem… nem is nagyon tudja, júliusban született (ezt igen), tudja, hogy szeptemberben kezdődik az ovi és decemberben van karácsony.. szerintem ennyi :)


Júliusban lett 5 éves, jövőre iskolás.

2023. szept. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Itt 4 evesen iskolasak, igy ehhez tudom merni, hogy igen a 6 evesem tudja a honapokat, de cipot kotni meg nem. Veszek tepozarast, ennyi.
2023. szept. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Óvónő vagyok, nagycsoportban rengeteget gyakoroljuk velük a hónapokat, évszakokat. Úgy is hogy melyik előtt, után mi van. De ezt otthon is lehet gyakorolgatni játék szintjén, mondjuk főzés, takarítás közben. Cipőkötést is " tanuljuk ", de természetesen otthon is kell vele foglalkozni, magától még egy gyerek sem tanulta meg egyiket sem.
2023. szept. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

8 éves, másodikos írni-olcasni kól tudö gyerekem nem tud cipőt kötni. Kicsi a lába, minden tépőzáras az ő méretében.

4 éves testvére tudja a hónapokat, évszakokat.

2023. szept. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém nem tud cipőfűzőt kötni. Sőt a 23 fős csoportból egyik sem. Az évszakokkal tisztában van, de a hónapokat is csak úgy random mondja nem sorban.
2023. szept. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. szept. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

Én a nagycsoportos gyerekemet képtelen voltam megtanítani a cipőkötésre. Vártam egy évet, és tadammm, simán megtanult, mikor mutattam neki.

Hónapokat viszont tudta, akár össze-vissza is. Minden gyerek másképp fejlődik.

2023. szept. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
Tudta mindkettőt a fiam, neki mondjuk a hónapok előbb mentek, mint a cipőkötés, de nagycsoport végére már megtanulta azt is.
2023. szept. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%
A hónapokat már nem emlékszem, mikor tanulták meg. De a lányom 5 évesen magától tanult meg cipőfűzőt kötni, nem kellett tanítani. A fiam szerintem valamikor alsó tagozatban tanulta meg, de még most is utálja (12 éves, adhd-s). Az írása nem csúnyább, mint a nővérének, tanulással, írással, rajzolással sosem volt gondja.
2023. szept. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!