Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha ezt mondják, akkor azt...

Ha ezt mondják, akkor azt jelenti ne vigyem oviba?

Figyelt kérdés
Már középsős a lányom, sokszor van hogy pl köhög,az óvónő rámír ennyit, hogy köhécsel a gyerek. Most ez mit jelent? Vigyem haza vagy írjam oké köszi? Az oviban érdekes mindig köhög, otthon alig. Vagy ha délután mondják hogy köhögött, azt azert mondják hogy ne vigyem másnap? Igazából nyilván én is hallom ha csúnyán és sokat köhög, egyértelmű hogy nem viszem, de mikor otthon egyszer se ott meg igen állítólag? Akkor mit csináljak?
2023. szept. 18. 07:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Első körben kérdezz rá az óvónőnél, hogy mit szeretne. Másodszor pedig ha tényleg ez van, függetlenül attól, hogy te tapasztalid-e vagy sem, orvosi kivizsgálás, allergia teszt kellene. Az is lehet, hogy az oviban száraz a levegő és ez irritáló hatású neki.
2023. szept. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Azt akarják elvégre ha tényleg lappang benne valami betegség akkor jobb nem megfertőzni a csoportot. Szerintem egy "köszönöm, hogy szólt, figyelni fogom, hogy köhög-e" válasz megteszi.
2023. szept. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk annyit szokott mondani, hogy köhögött és figyeljünk a nap folyamán, ha úgy látjuk, akkor vigyük orvoshoz. DE azt is elfogadják, ha itthon nem köhög. Jó, ilyen nálunk nem szokott előfordulni. Mármint ha köhög, akkor otthon is köhög, és akkor nem megy. Így bennünk megbíznak ilyen szempontból.
2023. szept. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha bármi ilyet jeleznek akkor megköszönöm, hogy szóltak, és hogy otthon is figyelem a gyereket hogy alakul, aztán meglátjuk. (Lebetegszik vagy nem, csúnyább lesz-e a köhögése, orrfolyása esetleg, mikor mi éppen)

Nálunk volt olyan, hogy reggel még semmi baja nem volt, délben pedig hívtak, hogy lázas és nagyon csúnyán köhög. Nagyon meglepett, mert még ha köhécselt volna otton, de semmi. Mondtam is az oviban, mikor megláttam h milyen állapotban van, hogy nem is értem, és az óvónők is mondták, h ők is értetlenül állnak mert reggel és a délelőtt folyamán aktív volt, játszott, semmi baja nem volt, aztán egyszer csak köhécselni kezdett, rá 1 órára meg el is feküdt már... úgyhogy olyan is van hogy otthon még semmi, az oviban meg a nap folyamán akár köhögés, nátha, vagy délutánra mire megyek érte.

2023. szept. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Állítólag a dajka mindig azt mondja mindenkire "már megint köhög hogy b*ssza meg" 🤣🤣 és szítja a feszültséget a kis fiatal óvónőnek

Gondolom 40 év munkaviszony után meglepő neki, hogy a gyerekek főleg ősszel köhögnek

2023. szept. 18. 07:51
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Az igen, ez a dajka is mintaszerű.... mondjuk én kikérném magamnak, hogy a gyerekem előtt ilyen stílusban beszéljen.
2023. szept. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én volt hogy kérdeztem is ilyenkor, hogy hozzam ne hozzam?

Válasz: mi nem mondhatunk semmit erre

Szóval kérdezni kár, ők nem küldhetik haza csak ha lázas stb


Figyelgetem, de nem tudom eldönteni sokszor, az hogy egy nap 3* köhög pl betegség e, nekem nem..de csak megjegyzik..

2023. szept. 18. 07:53
 8/11 A kérdező kommentje:
#6 kár belé a szó, megy nyugdíjba végre nemsoká hála égnek
2023. szept. 18. 07:56
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
Nekik az a legjobb ha nem viszed, mert akkor kevesebb gyerek van. Emiatt a legkisebb köhögés mellett is elkezdenek "beszólogatni". Az enyém folyton köhög, csak nyáron nem és sokszor bevittem így, más gyerek is köhögött nemcsak ő, nem tudok vele otthon ülni egész évben.
2023. szept. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak oviban köhögök, borzalmasan száraz a levegő bent. A gyereket meg ha minden egyes köhögésre kivenném oviból, nem is járna. Egyszerűen szeptembertől júniusig jó, ha pár nap van köhögés nélkül. Ha nem beteg, akkor száraz köhögés, ha beteg, akkor hurutos, inkább ezt szoktam figyelni, milyen fajta.

Ugyanez a szipogással is, szipog, de nem jön semmi, ha szívom neki, akkor sem. Szárazon szipog. Szerintem felvett egy ilyen rossz szokást már a sok betegség miatt...

Mondhatod ilyenkor, amit a 2es írt, megfigyeled.

2023. szept. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!