Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Akinek van kisebb gyerek...

Akinek van kisebb gyerek otthon,hogy néz ki egy hétköznap reggeletek?

Figyelt kérdés
Ez most onnan jutott eszembe,hogy a nagyobb most kezdte az ovit.Én hamarabb fel szoktam kelni,mint a lányom.Ha szerencsém van a pici is alszik.Ha nincs még vécére sem tudok elmenni,mert a cicin lóg.Ti hogy oldjátok meg?Tudtok készülni a licitől?A másik véglet,ami még rosszabb,mikor mi már fel vagyunk öltözve,de a pici még alszik.😩
2023. szept. 27. 07:28
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Lerakod, 2 percig sír és el tudsz menni wc-re.

Az embernek vannak szükségletei basszus

Indulás előtt pedig időben ébreszted.

Nem állhat meg a világ mert még pici. Tudom persze rossz de ha sulis lesz a nagyobb oda időben oda kell érni.

2023. szept. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk a férjem vitte a nagyot oviba. Ő az apja. Miért kéne (kellett volna) mindent nekem csinálnom?
2023. szept. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Kettes, például valakinek a férje korán indul. Az enyém például hatkor kezd, 5:15-kor indul. Persze fel is mondhat, és nézhetjük az eget.


Egyesnek igaza van. Még ovi esetén hagyján, én is ráérek rimánkodni egy órát a nagynak hogy öltözzön, de arra nem hogy végtelen szoptatási maratonokat tartsunk. És abban is egyetértek hogy ez a sírni nem hagyás elment abba az irányba, hogy dögöljön meg az anya éhen meg hugyozza össze magát, mert hát lelki sérült lesz a gyerek. Nem lesz traumatizált ha segítesz öltözni a nagynak vagy pisilsz egyet nyugalomban, és addig nyekeg. Nálunk ez így működik kezdetektől fogva, és kialakítottuk a szokásokat, hogy zökkenőmentesebb legyen az indulás.

2023. szept. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Én pl gondolkodtam, ezért nem szültem mégegyet. Másnak ez nem jut eszébe előre?
2023. szept. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk augusztus közepén született a pici és most elsős a nagy. Párszor már egyedül kellett összekészítenem őket. Teljes káosz minden reggel, mert tervezhetetlen, de megfogadtam előre, hogy nem fogok idegeskedni. Már most sokkal önállóbb a kislányom, mint előtte. Szépen öltözik, készül, van, hogy ő pakolja ki a reggelit, mert én nem tudom stb. Nagyon büszke vagyok rá. És igen, néha 2 percig sír a baba, mert nincs 4 kezem. Sokkal jobban ráparáztam az elején, mint kellett volna. Mindenbe bele tudsz majd rázódni, ne izgulj :)
2023. szept. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3 gyerek.


Nálunk úgy festett , én keltem előbb, aztán ébresztettem a gyerekeket. Az épp aktuális kicsit is ugyan úgy.

Napirend. Amiben a reggeli rutin is benne van. Ha van ovis sulis a kicsinek kell alkalmazkodnia, nem mondhatod fordítva a nagyoknak, hogy nem mennek időben suliba oviba mert a kicsi alszik.. 🙄

2023. szept. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod megoldani másképp, akkor sajnos a kicsi így járt. Nekem még csak egy fiam van, de sokszor eszembe jut, hogy ha lesz második gyerekem, vele már sokmindent nem fogok tudni úgy csinálni, mint most a naggyal.


Viszont sokmindenben gyakorlottabb is leszek, minden helyzetre lesz több megoldási ötletem, amiből kiválaszthatom a legjobbat (vagy a legkevésbé rosszat, ahogy nézzük).

2023. szept. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mindig időben ott vagyunk.Még az a szerencse,hogy közel van az ovi.

#2 es.A kérdés elsősorban azoknak szolt,akik egyedül vannak otthon.A férjem reggel 6- kor indul dolgozni,azért nem fogom a gyereket olyan korán bevinni,ha én itthon vagyok.🤦Ha itthon van a férjem( magának dolgozik),akkor ha fent van a pici is,akkor nyilván ketten visszük a nagyobbat,vagy egyikünk.De az egy egész más helyzet.Amugy nem olyan vészes ,mint gondoltam,csak vannak könnyebb és kevésbé könnyű reggelek.

2023. szept. 27. 13:49
 9/9 A kérdező kommentje:
Az lemaradt,hogy a nagyobbnak szolok,egyből ül fel,egyedül öltözik.Itt igazábol a pici a "macerásabb"mert cici fúggő.
2023. szept. 27. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!