Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Borsodmegyéből Sopronba egy 1...

Borsodmegyéből Sopronba egy 1 évessel? Ti be mernétek vállalni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Itthon "mindenünk meg van" értsd ez alatt; teljesen felujított családi kertesház, munkahely, rokonok. És kb ennyi is...


De nekünk ez nem elég. A munkával nem vagyunk megelégedve, a férjem váltana, én a szociális szférában dolgozom hivatástudatból de megélhetés szempontjából nem a legjobb. Máshol is ezt a munkát végezném szerintem, gyerekekkel foglalkozom. A havi bevételünk 600e ft...


Szinte csak vegetálunk. Nem olyan életet élünk mint amilyet szeretnénk. A kisfiúnk miatt jutottunk leginkább erre a döntésre, mert nem szeretnénk hogy ilyen óvodába/iskolába kelljen járnia mint a sötét borsodi kis falvakban megengedett..


Azon gondolkozunk hogy elmennénk Sopronba albérletbe, a párom külföldön vállalna munkát. A pici ott kezdene majd ovit stb. A házunkat itthon nem adnánk el, félretett pénzből próbálnánk szerencsét.


Tudom ott sincs kolbászból a kerítés, nem is ezt várjuk csak szebb életet szeretnénk a kicsinek. Lehetőségeket, ha szeretne azt tudjon sportolni amit akar, ilyen alap dolgokat..


Az egyetlen dolog ami visszatart az a felujított ház, amiért mind a ketten éveket szenvedtünk (20 éves korunktól ) és tényleg csodálatos .. minden olyan amilyennek szerettem volna. Ez tudom hülyeség mert nem ez az igazán fontos az életben, de összeszorul a szívem ha arra gondolok, hogy egy 50m2-es panelra fogom cserélni amiért még fizetek is, itt meg a gyereknek csak 25m2-es gyönyörű babaszobája van...


Kérlek segítsetek, nagyon vívódom belül.


27 évesek vagyunk, elöttünk az élet, nem szeretnénk vegetálni.



2023. okt. 7. 10:10
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
17%
600 ezerrel vegetáltok. Mi 400 alig hozunk haza ketten, de igaz... Sajnos ti, és orbánék akik ennyit visznek... Jajj ti szegények
2023. okt. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
18%

Kinek mi az igénye..


Mondjuk én nem akarom elhinni, hogy ott nálatok abszolút nincs semmi lehetőség a gyereknek..

2023. okt. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
94%

Mennyire reális párodnak az Osztrák munka? Beszél németül? Én gyerekkel 0-ra nem mennék, előre menne a férjem, hogy legalább egy biztos munkánk legyen a költözésre.

Írjatok pénzügyi tervet. Ti mennyiért tudnátok kiadni a házatokat?

Sopronban körülbelül 200 körül mennek az alap albérletek. Te kb ugyanennyit keresnél, a párod pedig ha talál munkát az jó eséllyel minimálbéres lesz. Nézzetek meg úgy hogy jöttök ki és mérlegeljetek.

2023. okt. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
87%

Mi is 600ból élünk, 2 éve. Gyeden vagyok, kerek 100ezer ft. Férjem 500at keres.


Ennek ellenére 2 autót fenntartunk, a házat folyamatosan újítjuk, nyaralni is voltunk 1 hetet.

Ilyekor mindig elgondolkodok, hogy lehet mi csinálunk valamit rosszul.


Egyébként én 1000%, hogy nem mennék. Ott van a ház. Rokonok. Segitség nélkül az ország másik felére én biztos nem mennék el.


Férjem is borsodból jött. Ennek ellenére nem egy buta ember. Sőt. Saját vállalkozása van, a maga ura. (Egyébként fejérben lakunk).

Én a helyetekben a te munkahelyeden váltanék. Oké, aláirom szép munka. De ha nem jövedelmez?!

2023. okt. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
89%

Soproniként tudok nyilatkozni, hogy jelenleg az osztrák munkaerőpiac erősen telített. Nem tudom mi a szakmája a férjednek, de első körben mindenképp fix munkát kellene találnia.

Emellett itt Sopronban szinte minden az ausztriai fizetésekhez van igazítva, egy normál albérlet 120-150.000nél kezdődik. Igazából szerintem akkor lehet itt jól megélni, ha mindketten Ausztriában melóztok.

2023. okt. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
33%

Ha a gyereked lehetőségeit tartod szem előtt, mindenképp jó döntés.

Mit csinálna a férjed kint?

Az albi 150-200 alsó hangon, de iskola, óvoda, sport szempontjából biztos hogy jobb.

2023. okt. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
94%

En erre csak sógorék példáját tudom leírni.

Itt Fejérben van egy fullos házuk. Tenyleg marha szépen felujították.

Mind a kettőjüknek jó szakmája van. Sógorom villanyszerelő, felesége asszem könyvelő. Havi 7-800 simán megvolt nekik. De nagysasszonynak ez kevés, neki semmi nem elég.

Igy összepakoltak, elköltöztek Szombathelyre.

Az albérlet kapásból 200+rezsi. 2 gyerek van, ovisok. Körzetis ovijuk nincs, így maganba járatja őket. +kb 200ezer.

Sógor kiment az osutrákokhoz, minimálbérre. Asszony elhelyezkedett egy irodában. Nem tudom mennyit keresnek. Emellett itthon a házat kiadták.


Rosszabbul élnek, mintha nem mentek volna el.

Hiába jobb a fizu (ha jobb), ott kapásból más árak vannak a sima boltban is, mint itt.

Mellette minden nap ingázik sógor iszonyú sokat eltankol. Havi 1x hazajárnak 4 napra. Ismét rengeteg üzemanyag. Mellett ott a házuk, de mivel ki van adva, hotelbe mennek.


Idén nyáron, hogs megmutassák, milyen jó a "kinti élet", 2 hétre elmentek nyaralni. Hitelből.

Az összes megtakarításukat felélték.


Szóval az én meglátasom szerint semmivel nem jobb, mint nyugton itthon ilyen jövedelem mellett megmaradni.

2023. okt. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

A férjem jelenleg állami cégnél dolgozik ami nem valami jövedelmező. Nekem most a gyedem 190 ezer ft.

Nyelvet nem beszéli, arra számítunk hogy a jogsival el tudna helyezkedni mivel nem mindenkinek van meg az összes megszerezhető. Gondolok itt E kategóriára pl. Fuvarozni tudna.


Én angolul elboldogulok, jelenleg is tanulok pedagógiát.

2023. okt. 7. 11:00
 9/34 A kérdező kommentje:
Nem egyszerre indulnánk el, először állást szerezne, utána mennénk. Nagyon nehéz ez a kérdés.. magam miatt nem mennék, de itt a sötétségbe nem fogom járatni oviba a gyerekem. Attól féljek holnap kivel kell veszekedni az óvoda előtt? Mikor kötnek belénk? A férjem akkor előbb utóbb a börtönben kötne ki mert sosem hagyja magát. . .
2023. okt. 7. 11:03
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok: Német nyelvismeret nélkül ne menjetek, ez már alap kint. Mi Mosonmagyaróváron laktunk.
2023. okt. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!