Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Évvesztes fiam nagyon nem...

Évvesztes fiam nagyon nem érzi jól magát az új csoportban, hogyan segíthetnék ezen?

Figyelt kérdés
Szeptember végén született. Az egész csoportban tavaly mindössze 2 évvesztes gyerek volt, az egyik ő, a másik pedig nyáron elköltözött. Minden barátja elsős. A mostani nagycsoportba nagyon nem szeret járni, pedig az előző 3 évet imádta. Most új mindenki, újak az óvónénik, másik terembe is jár, ráadásul nagyon okos a korához képest, tavaly az őket felmérő pedagógus szerint iskolaérett volt már, de a kora miatt évvesztes. Nem játszanak vele, az egyik óvónő is mogorva típus, csúfolják is a magassága miatt, mert egy teljes fejjel magasabb a másik magas gyerekhez képest. Minden reggel hasfájásra panaszkodik, orvos szerint pszichés oka van. Faluban lakunk, ez az egy ovi van, testvére is az itteni suliba jár, nekem is itt van munkám, nem tudom elvinni másik oviba. Nagyon sajnálom szegényt, nem tudom mit csináljak. A másik óvónő próbál segíteni, de van még 19 másik gyerek is akikkel foglalkozni kell. Nagyon sok barátja volt az előző csoportban, velük összejárkálunk amikor tudunk, akkor felszabadultan játszik.
2023. okt. 10. 08:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%

"nagyon okos a korához képest"

. Akkor ezt a problémát fel kellene tudnia dolgozni.

2023. okt. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
1 hónap telt el, szerintem hagyj neki időt. Ne érezze rajtad, hogy aggódsz az új csoport, és óvónénik miatt, bíztasd, fókuszáljatok a pozitív élményekre, beszéljétek meg milyen napja volt, mi volt jó a napjában, milyen játékkal játszott az új csoportban, kivel játszott aznap, és ezekbe lehet kapaszkodni már kezdésnek.
2023. okt. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
Milyen jó, hogy az én szüleim ezeket mind figyelembe vették anno, hogy mindenki elmegy, hogy új lesz pedagógus, és bár októberi vagyok, mentem iskolába hat éves korom előtt.
2023. okt. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%

"iskolaérett volt már, de a kora miatt évvesztes"


Bár erősen kétlem, hogy tényleg, mégis lett volna lehetőséged beíratni iskolába. Miért nem adtad be a kérvényt? Eső után köpönyeg.

2023. okt. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Miért kell ilyen bunkó hangnemben írni? A kora miatt évvesztes, mert még nem töltötte be akkor a 6 évet, nem volt lehetőség beíratni az iskolába. Honnan a francból kellett volna előre tudnom, hogy ez lesz? Te talán látod a jövőt? Mi az amit "erősen kétlesz"? Gyakoris troll.
2023. okt. 10. 12:50
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem ezt kérdeztem, ha nem tudsz válaszolni a kérdésre, akkor minek böfögsz ide?
2023. okt. 10. 12:52
 7/12 anonim ***** válasza:
33%

Honnan? Onnan, hogy megmondták neked egyértelműen, hogy iskolaérett és azt is tudtad előre, hogy a társai elmennek. Mit vártál, hogy örülni fog, hogy egyedül lehet?

Ugyanolyan felelős vagy, mint az, aki azért nem nyújt be halasztásért kérvényt, mert tojt a pedagógusok véleményére. Neki az iskolában szenved a gyereke, neked az oviban.

Ugyanakkor és ugyanott kellett volna kérvényezned a korábbi iskolakezdést, mint másnak a halasztást.

Egy szeptemberinek simán megadták volna, ha valóban érett.

Ugyanúgy, ahogy egy augusztusinak megadják a halasztást, ha éretlen.

2023. okt. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
3%
De most hiába háborogsz, kérdező, ez lett volna a jó megoldás. Ha a pedagógiai szakszolgálat iskolaérettnek nyilvánította, írhattál volna egy kérvényt, hogy legalább megpróbáld, amit lehet.
2023. okt. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
33%

Próbáljatok meg áthívni 1-2 szimpatikusabb gyereket/ családot egy kis közös programra. Hogy jobban tudjon kapcsolódni hozzájuk. Segíts neki kapcsolatot építeni.


Szerintem emiatt nem kellett volna korábban iskolába küldened. Emiatt ne legyen lelkiismeretfurdalásod.

2023. okt. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ők nem engedték! Ők mondták, hogy iskolaérett, de nem kezdheti el, mert szeptember végén született! Ne forgasd ki a szavaimat, nem én akartam visszatartani, ők mondták, hogy örüljön, hogy még egy évet játszhat önfeledten és nem kell az iskolában "szenvednie"! Még a gyerek is örült neki, hogy maradhat még egy kicsit, mert látja mennyi feladata van egy sulisnak, hiszen a nagytesója iskolás. Jó itt vergődnöd akkor mit kellett volna csinálni?? Most ez van, normális, segítő ötleteket szerettem volna kérni, erre támad egy megkeseredett troll.


9-es, köszönöm, jó ötlet

2023. okt. 11. 06:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!