Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyire megterhelő nektek...

Mennyire megterhelő nektek szülőknek hogy oviba mindig valamit be kell fizetni, vagy bevinni ami pénzbe kerül?

Figyelt kérdés
Nem nyomorgunk, de néha már nehezen tudom követni, főleg hogy két gyerekem is van, hogy épp mit kell befizetni amellett hogy új cipő, ruha, kabát stb. is kell a gyerekeknek.
2023. okt. 10. 13:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

A suli sajnos csak rosszabb lesz.

Havi 1000 ft az osztálypénz.

Színház, zeneelőadás több alkalommal. 2 kirándulás, versenyekre jelentkezési díjak.

Kötelezően ajánlott munkafüzetek. Ez pl most 12000 ft az éves. (Minden hónapban újat kapnak, tudorka, tappancs, most épp nem tudom mi a neve negyedikben) meg veszem mert napköziben szoktak belőle dolgozni. Akinek nincs az meg csak nézi a többit...

Cipő is szinte minden szezonban új neki is meg a 3 évesnek is mert ősszel pl már nem biztos hogy jó rá a tavaszi.

Év elején pl a tornapóló 3000 ft/db de ugye ebből is jó ha van kettő.

Ezek csak így hirtelen de szokott meg egy csomó apró pár száz vagy ezer forintos fizetni való lenni amit ha össze ad az ember nem is olyan kevés

2023. okt. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk 2 ovis van.

Egyiküknél sincs csoportpénz.

Évi 2x kell bevinni tisztasági csomagot (wc papír, usepi, szalvéta, fogkrém)

Heti 1x 3szem almát


Havi 1x van valami, pl most 3d vetítés volt, jövőhónapban bábszínház lesz, ilyesmik. Ez havi 500ft.


Év végén lesz egy kirándulás, annak mindig elötte mondják el az árát. Tavaly 2000fr volt.

2023. okt. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk évente egyszer fizetem be a csoportpénzt, ami 5000Ft. Emelett az SZMK szed mikulásra pár száz ft-t, és év végén az óvónőknek szinten kb 1000 Ft-ot. Abszolút nem megterhelő.


A gyümölcsnapra kell figyelni. Nekünk új csoportunk lett, régebben gyümölcshét volt, azt jobban szerettem mert évi 2 hétre kellett figyelni. Most havi egy gyümölcsnap van fejenként.

2023. okt. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 2 ovis van: az egyiknél évi 15000 a csoportpénz, a másiknál 10000. Ezen felül hordunk tisztasági csomagot havonta, illetve havi 1x viszünk gyümit is. Az egyik csoportban megoldják csoportpénzből az évi 2 kirándulást, a másikban ez plusz 5-6000 ft/alkalom. A nagycsoportosnak kellett 2 munkafüzet, ezeknek 3000 ft darabja. Ezen felül csak a fotózás van, az nem kötelező és mi rakjuk össze a rendelést.


Soknak tűnik nekem is, viszont mi oviváltás után vagyunk, az előző helyen nem vittünk gyümit és tisztasági csomagot, de az egyik csoportban 25000, a másikban 20000 volt a csoportpénz éves szinten. Szerintem jobb a mostani rendszer.

2023. okt. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nálunk havi 900 Ft a csoportpénz, most volt kirándulás, ami 5000 Ft volt, igaz az nem volt kötelező, de ha nem megy akkor nem mehet oviba, meg ugye a szülő nem akarja, hogy kimaradjon belőle. Most 1200 Ft-ot kell, mert jön valamilyen zenekar az oviba. Befizettem mozgásfejlesztő tornára, mert el van maradva, de támogatás nem jár rá, így az 4800 Ft havonta. Most mi voltunk gyümölcsnaposok, 2 kg gyümölcsöt is vittünk. Akkor kellett venni új őszi cipőket is. Szóval egy kicsit már kivagyok.
2023. okt. 10. 14:06
 6/16 anonim ***** válasza:
60%

Minél nagyobb lesz, annál többet fog kerülni, úgyhogy ha már ez gondot okoz, akkor jobb ha másodállás vagy jobban fizető állás után néztek.

Iskolában meg több kiadás lesz, esetleg különóra, aminek díja nem havi 4800 lesz, hanem mondjuk egy 45 perces nyelvóra kerül ennyibe. Aztán ciki lesz a pepcos ruha, kínai, hanem márkás kell, mert mindenkinek olyan van. Szóval jobb ha felkészülsz.

2023. okt. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mikor már iskolások lesznek teljes munkaidőben fogok dolgozni, míg kicsik nem.
2023. okt. 10. 14:41
 8/16 anonim ***** válasza:
80%

Nem ezért vagy azért, 3 gyerekem van. Egy ovis,egy 8.as és egy 10.es.

A nagyok semmivel nem kerülnek többe, mint a kicsi. Nem azert, mert spórolunk, hanem mert ennyi a kiadásunk rájuk.

2023. okt. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Kevesebbet fizetünk nálatok mi pl. Csoportpénz 1000 ft havonta, de pl. a kirándulást is ez fedezi. Időnként vannak fizetős programok itt is, a fejlesztő torna viszont ingyenes.

Nálunk is két kiló a havi (kb.) gyümölcsadag, de erről nem kell blokk, vagyis akinek terem otthon vagy rokonnál, annak nem kerül pénzbe.

2023. okt. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Csoportpénz 1000 Ft/hó.

Tesipóló 2000 Ft.

Minden hónapban van valamilyen program, van amikor több is, pl kisvasúttal mennek a városban, báboznak nekik, játszóházba mennek, színház… stb. ez legalább 2-3 ezer havonta.

Szoktak lenni családi napok, 2-3 egy évben, vagy barkácsdélután szülőkkel, adventi készülődés, kreatívkodás, valamit mindig kell vinni, pl üdítő, nasi.. meg néha “alapanyagokat” is kérnek, ez megint ott van 2-3 ezernél.

Ünnepeknél pl Márton nap, van vásár lehet venni kis apróságokat, karácsony ugyan ez 1-2 ezer. + tombola, felajánlást is fogadnak (kérnek)

Mikuláscsomagkell 1000 Ft.


Gyümölcsöt havi 1x kell vinni, 2-3 kg-t… bármi lehet.

3 havonta van tisztasági csomag leadás.


Karácsonyi fotózás nem tudom mennyibe fog kerülni, ott van egy alapcsomag mindig (kötelező befizetni) + amit a szülő kér.


Tavaly egy egésznapos kirándulás volt, az 5000 Ft-ba került.


A ruha, na az megint más. A nadrágok térde állandóan kopik, rengeteg kell, most már a kismotorról leszokik, de darálja a cipőket is.

2023. okt. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!