Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Könnyebb beszokni intézménybe...

Könnyebb beszokni intézménybe annak gyermeknek, aki bölcsibe megy először?

Figyelt kérdés

Sokan írják a baba-mama csoportokban, hogy gond van az ovis beszoktatással.

Könnyebben alkalmazkodnak azok a gyerekek, akik kisebb korukban, bölcsiben kezdenek?

Vagy ez inkább személyiség függő?

Nehezebb a nagyobbaknak beszokni az oviba, mint a kisebbeknek a bölcsibe?



2023. okt. 13. 11:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
25%

Én csak az egyik oldalt látom, mert a kisfiam volt bölcsis. Nagyon hamar beszokott, szinte sírás nélkül.

Most ment oviba szept1-el, 1 napot voltam ott vele, másnap már 9-től délig otthagytam. Aztán napokig délelőtt már be se mentem vele, és a 2.héttől aludt ott. Semmi probléma nem volt, nagyon szeret járni. A szülőin azt mondta az igazgatónő hogy idén volt először hogy minden beszokós gyerkőc bölcsiből jött, és egyikkel sem volt a legkisebb probléma sem.

2023. okt. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Én is olvasgatok rengeteg ilyet csoportokban, és ott volt is ez a kérdés, a válaszaik alapján eléggé személyiségfüggő.
2023. okt. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
28%

Nyilván ha már betörik a bölcsibe, akkor ott megszokja, hogy anya nincs vele.

De szerintem egy 2 évesnek még jobban szüksége van anyára

2023. okt. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyban függ a személyiségtől is. Rólam anyukám azt mesélte, hogy úgy mentem oviba, hogy kb hátra se néztem már első nap, szaladtam be játszani. A bátyámnak meg olyan volt a beszoktatás, hogy inkább kért egy év halasztást (akkor még ez működött), annyira nem működött. Egyikünk sem volt bölcsis.

Az én nagyobb lányom bölcsis volt, viszont mivel költöztünk, született kistesó, mindenféle akció volt, ezért a kezdés előtti nyarat velünk töltötte itthon, 2 hónapig nyári szünetelt. 2 év bölcsi után azt hittem, nem lesz nagy ügy, ehhez képest az első 2 nap úgy kellett lefejteni rólam az óvónőnek. Utána/azóta persze mosolyogva, bátran megy be, de az első pár nap nem volt egy kicsit sem könnyebb, hiába volt az a norma előtte évekig, hogy ő intézményben van. A változás, az idegen hely/gyerekek/gondozók, na meg előtte a 2 hónap szünet igenis megtette a hatását. Ugyanakkor tény az is, hogy így október közepén is vannak olyan kiscsoportosok, akik sírva-ordítva-sikítva mennek be a csoportba, szóval legalább ezt a részt megúsztuk az első 2 napot leszámítva. Most hogy ez bölcsi nélkül is így lett volna, azt nem tudom megmondani.

2023. okt. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

#3 De a bölcsiseket könnyebb "betörni"? ha ilyen csúnya szóval élünk

Mert az tény, hogy aki volt bölcsiben, az rutinból megy az oviba, de nem is ezt akartam kérdezni :)

2023. okt. 13. 11:33
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Személyiségfüggő. Aki nehezen beszokós típus, annak az is nagy váltás, hogy másik intézménybe kerül, a jól ismert bölcsis gondozók helyett új emberek foglalkoznak vele.
2023. okt. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
40%
Nyilván egy 2 évest könnyebb betörni, mert picike. De szetintem nem kérdés, hogy egy 2 évesnek még anyára van szüksége és nem egy nevelőnőre.
2023. okt. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem nem volt bölcsis, majdnem négy évesen került oviba. Egy nap alatt beszokott, nem is kellettem.
2023. okt. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

#7

Hát igen a világ nem igazságos és nem is ideális.

Cirka 28ezer forintból ma nem lehet megélni, úgyhogy a 2 évesek intézménybe kerülnek, ha nem érkezik kistesó - de ott meg a kistesó lesz 2 évesen bölcsis úgyhogy mindegy.

Szomorú, de ez van. Kevesen tehetik meg, hogy egy fizetésből éljenek, amíg oviba nem megy a gyermek.

2023. okt. 13. 11:40
 10/21 A kérdező kommentje:
A többieknek köszi az eddigi válaszokat!!!!!
2023. okt. 13. 11:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!