Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kicsit folyik az orra és...

Kicsit folyik az orra és kicsit köhög a 3 éves gyerekem. Te vinnéd oviba?

Figyelt kérdés

Most kezdte az ovit, de eddig többet volt itthon, mint oviban. Terhesen táppénzen vagyok a kistesóval, így meg tudom oldani, hogy nem viszem egy kis náthával sem, csak aggódom, hogy nem fog tudni beilleszkedni. Láttam a csoportjában, hogy már kialakultak "barátságok", vannak lányok, akik 3-an pl mindig együtt játszanak, a fiúknál is van ilyen, az én lányomra meg kb ismeretlenként tekint ez a 3 lány, meg a lányom is rájuk.


Nehéz, mert nem akarom azt sem, hogy felülfertőződjön, se azt, hogy megfertőzzön másokat. Bár orrfolyásal és kis köhögéssel láttam már náluk gyereket és pedagógust is.


A férjem és anyukám is állandóan hajtogatja, hogy emiatt lesz kiközösítve, mert köhög kettőt és itthon tartom. Azért rossz, mert én azt várom el mástól, hogy akinek beteg a gyereke ne fertőzzön le mást.


Most 6 napja lesz holnap, hogy beteg, az orra kicsit folyik vizesen, köhög hurutusan egynap azért jópárszor (pl az udvaron, ha szaladozna biztos nem tenne rá jót). Ma már ilyen pattanásszerű kiütések jöttek rajta (mindig jön rajta mondjuk valami pattanás, ilyesmik is szoktak néha).

Sajnálom, mert sok programról lemaradt már a kislányom és imád oviba járni, én meg legalább a sok felgyűlt házimunkával haladok amikor ovizik.


Nektek a sok hiányzásból származott beilleszkedés terén hátrány? Ti így vinnétek 2 napra a gyereket oviba?



2023. okt. 18. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
3 éves, nem lesz a beilleszkedéssel semmi baja. Ha hurutosan köhög még viszonylag gyakran, akkor ne, ne vidd még oviba. Ha már csak elvétve köhög és orvos is látta, akkor nyugodtan.
2023. okt. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

4,5 éves gyerekem negyedik napja van itthon egy kis orrfolyás és köhögés miatt. Megtehetem, hát meg is teszem (épp saját jogon vagyok táppénzen).

Nővérét is mindig itthon fogtam, ha egy kicsit is beteg volt. Eredmény: nem fertőződött felül, könnyen gyógyult. A beilleszkedésére semmilyen negatív hatással nem volt.

2023. okt. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség, nem azért nem fog beilleszkedni, mert otthon tartod betegen...3 éves, másfél hónapja van ovi. Van még 3 éve barátkozni.

Ha megtehetem biztos nem vinném

2023. okt. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam vinni ilyen esetben.

Tavaly ugyanez volt, csak még 1 gyerekkel. 1,5-2,5 hét kellett a gyógyulásra minden egyes betegségnél. Legtöbbször 3-5 napot bírt bent. Most már azért 2 hetet is bír.

Első éven nem barátkozott semmit. Most már ugyanennyi hiányzással vannak barátai. Szerintem ez inkább kor függő volt, mint a hiányzás miatt.

A kicsi már most tud barátkozni. Neki nem gond az, hogy előtte hiányzott 2 hetet.

2023. okt. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A kislányom kiscsoportban alig járt oviba. Tombolt a covid, itthon voltam az öccsével.

Már elsős, semmi gondja a beilleszkedéssel.

Egyébként én egy kis náthával nem tartom itthon őket. Ha a köhögés az alvását nem zavarja, ha a gyerek ki tudja fújni az orrát és nem lóg térdig a taknya, ha nem lázas, jó kedvü akkor mennek iskopába/óvodába. Egyéb esetben szeptembertől áprilisig itthon ülnének.

Akkor maradnak itthon ha van láz, ha annyira eldugul az orruk, hogy nem bírnak rendesen enni/aludni, ha alvásnál nagyon köhögnek, ha nem jó a közérzetük vagy ha percenként orrotfújnak, annyira taknyosak. Napi 4 köhögéssel és 3 orrfújással, kis rekedtséggel mennek szépen.

2023. okt. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!😊 Ma még maradt, tegnap napközben többet köhögött, szerintem már marad a héten,de ha estig nem köhög és az orra is rendben beviszem arra az egy napra, annyira szereti az ovit.


5-ös: A kislányodat amikor kezdte az ovit akkor is vitted, ha kicsit folyt az orra, picit köhögött vagy akkor még kevésbé vetted lazábban? Igen, ahogyan látom nálunk is orrfolyás lesz nyárig a minimum. Ő nem volt bölcsis, aki bölcsis volt a csoportban eddig még nem is hiányzott, ő meg már sokszor.

2023. okt. 19. 13:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam kiscsoportban minden második hétre lebetegedett, a két óvónő a csoportban heti váltásban dolgozott, így az egyik óvónővel október végén találkozott először konkrétan.

Ne aggódj a beilleszkedés miatt, kiscsoportban még nem lehet beszélni igazi barátságokról, inkább egymás mellett játszás van, meg ha éppen ugyanazon játék a közös téma akkor összejönnek a gyerekek, de ennyi, főleg ovikezdés 2. hónapjában. Szerintem ne aggód túl, ha megteheted akkor tartsd otthon ha még nem jött ki a betegségből, felesleges bevinned 1-2 napokra, hogy aztán megint otthon legyen 1 hetet mert a legyengült immunrendszerére rájön egy másik betegség. Kiscsoportban nem marad le semmiről, majd ha nagycsoportos lesz meglátod mennyivel több program és esemény van nekik akkor már. :)

2023. okt. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nyilván mivel volt ez a Covid mizéria pont akkor, így itthon kellett tartanom, de ha rajtam múlott volna viszem. Emlékszem én sem maradtam soha otthon némi náthával, anno a dokink igazolást sem adott csak, ha lázasak voltunk.

Amíg itthon a házat szét tudják bontani a nagy betegségben és jó a közérzetük, enni/inni/aludni tudnak rendesen, addig mennek és szerencsére az ovi/suli sem várja el, hogy egy apró megfázással itthon legyenek.

#5 voltam. 🙂

2023. okt. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez óvodától is függ. Van ismerős, akinek a gyerekét ilyennel ha be is vinné azonnal hazaküldenék. Nálunk meg úgy vannak vele, hogy de hát októbertől áprilisig a fejünk tetejére is állhatunk, akkor is köhög meg taknyos legalább a fél csoport, ha nem lázas, nem elesett akkor hadd menjen.


Nevetséges is az óvodák hozzáállása, ahol egy orrfolyáson már problémáznak, augusztus végéig ha picit betegnek tűnik se vigyed, de szeptember egytől meg mikor iskolás lesz, akkor minek tartod otthon minden náthátval, hát le fog maradni Dezsőke, Anyuka!! Mi lesz így vele?!

2023. okt. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!