Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ez normális egy ovi részéről?

Ez normális egy ovi részéről?

Figyelt kérdés

Fiam tavaly a helyi oviba járta a kiscsoportot.


Itt 2 vegyes csoport van, 1 db óvónő jut rájuk. Így kb annyi volt a napjuk, hogy a délelött fele benn szabadfoglalkozás, a délelött masofik fele udvar.

Nagyritkán volt, hogy feladatoztak. Csak ha pl jött valami ünnep, arra készültek.

Emiatt is váltottunk.


Most a középsőt egy új oviban járja. (Már tettem fel kérdést, mert középsőben órarendjük van, ott felhomályosítottak, hogy ne sulis szigorra gondoljak).


Viszont ami nekem még mindig fura. Ha szabad foglalkozás van, nem játszhatnak bármivel. Pl nem legozhatnak, kisautózhatnak, mert az "kiscsoportos szint". Ha játszani akar, rajzoljon, menóriázzon, kirakózzon.

Fiam valamelyik nap sírva jött haza, mert legozni szeretett volna, de nem engedték neki az óvónénik.

Ma rákérdeztem, valóban nem szabadott neki. Mert az nem fejleszt címszóval. (Laikus vagyok, de szerintem igencsak hasznos a kreativitásának)


Illetve az udvar. Múlthéten végig jó idők voltak. 1x nem mentek ki az udvarra. Benn feladatoztak, akik járnak meg különórára mentek.


Tényleg nem kellene minden nap kimenniük legalabb egy kicsit?


Félek, hogy megutálja ez a sok tiltás miatt az ovit.

Viszont váltani csak legvégső esetben tudnánk.


2023. okt. 24. 09:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Hát ilyet én még nem is hallottam. Dehogy normális. Mint valami kiképzőtábor. Én bármi áron váltanék.
2023. okt. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Hat kar volt atvinni. Nalunk szabadjatek van,foglalk.alatt is, aminek a neve kezdemenyezes,tehat nem kotelezo. A sulis elokeszitok kivetelevel semmi sem kotelezo. Bar ahpp orarend van ovisoknak... varhato volt,h nem egy laza hely lesz...
2023. okt. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%

Akarsz egy őszinte választ?

Nagy marhaság volt elhozni az előzőből. Ott gyerekközpontú volt az óvoda. Itt meg csupa dresszírozás.

Elhoztad a jó óvodából, tehát alaposan kicsesztél a gyerekeddel.

Sajnálom a gyereket, akinek ilyen anya jutott.


Egyébként természetesen semmi értelme annak, amit itt csinálnak. Az itteni óvónőknek tanácsolnám, hogy képezzék magukat Vekerdy könyveiből. Ő írja sok helyütt, hogy (6-7 éves korig) a gyerek legfejlesztőbb tevékenysége a szabad játék.

2023. okt. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
65%
Bizony, nagyon buta voltál.
2023. okt. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%

Egyetértek, marhaság volt elhozni. Előbb utána kellett volna járnod, hogy milyen a másik ovi. De ez már eső után köpönyeg.

Nem tudod visszavinni a régibe?

Ez borzalmasan hangzik.

A gyerek legfejlesztőbb tevékenysége a SZABAD játék és nem azért, mert Vekerdy mondta, ő is csak tanulta. A Lego pedig nagyon is fejlesztő, te tudod jól.

2023. okt. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

Ki az a hülye, aki elvárja, hogy kiscsoportban "feladatlapozzanak"?

Ja, latom, a hülye kérdező.

Hat, így jartál.

Kiscsoportban nemhogy kell, hanem tilos is feladatlapozni. Előbb szépen meg kell erősíteni hozzá a finommotorikát: gyurma, gyöngy, legó, csipeszes szortírozás, pötyi, tépkedés, gyűrés, kézzel festés...stb.

És ezek után se a feladatlapok jönnek.

Ezer közvetetten fejlesztő tevékenység van, ami meg kell hogy előzte az "ülj le és kösd össze, karikázd be...stb" unalmas, monoton feladatokat.

2023. okt. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%

Ez így abszolút nem normális. Nekem nagycsoportos a fiam, és idén vezettek be hasonlót, amit te írsz: hogy szabadjáték után! valóban nincs már lego, hanem a másik polcról lehet választani, ahol fejlesztő, szabálykövető társasjátékok vannak. DE! emellett van nekik mindennap szabadjáték, amikor bármivel játszhatnak. És ez nagycsoport, ahol a 23 főből 20 fő szeptembertől suliba megy.


Ennél az ovinál tényleg jobb volt a régi. Oda nincs lehetőségetek visszamenni?

Az udvar is nagyon gáz :S Nálunk múlt héten mindennap voltak kint, volt, hogy 2* is. Itt mindig kiviszik őket, ha nem esik. Eső után is mennek pl sétálni.

2023. okt. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Választásom nem volt, muszáj volt elhozni.

És nem a "nemtanulás" miatt.

Lehet itt hülyézni, meg butázni...

A helyi ovi fél 8tól fél4ig tart nyitva. Ha 8tól 4ig dolgozok, akkor ha fejreállok sem tudom megoldani, hogy ide járjon. De lehet minden infó nélkül köpködni....


A normalis valaszokat köszönöm 🙏


Azért ezt az ovit választottam, mert itt dolgozom, ez fél7től 5ig nyitva van.

Ha egy 3.ovit keresnék, az pedig csak a varosban lenne, +40km ingázassal naponta.

2023. okt. 24. 12:25
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Óvónő vagyok, előző kérdésedre is válaszoltam, emlékszem rá. Sajnálom, hogy ilyen oviba jár és téged is sajnállak, mert a te kezed is meg van kötve. Te a legjobbat akarod neki, de jelenleg nem tudod megadni neki. Sajnos a 40 km-es ingazas sem lenne jó neki. Igazából nem tudsz változtatni az óvoda rém rossz rendszerén. Esetleg a vezetővel lehet beszélni óvatosan, hogy ő ezt tudja-e, de attól tartok épp ő várja ezt el. Viszont ha nem akkor oda tudom hatni a dolgozóinak.

Az én munkahelyemen (megyeszékhely,nagyon jó óvoda) minden nap van kezdeményezés (régen foglalkozás), szabad játék és udvar. Udvarra szakadó eső kivételével minden nap megyünk kétszer. Ha csak csöpörög vagy szakad a hó és fúj a szél és mínusz 15 fok van, akkor is. Feladatlapozni már nem is szabad óvodában, annál sokkal jobb közvetett fejlesztő "feladatok ", játékok vannak, amivel fel lehet készülni az iskolára.

Én azt javaslom beszélj a vezetővel, érdeklődj nála.

2023. okt. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%

"Nagyritkán volt, hogy feladatoztak. Csak ha pl jött valami ünnep, arra készültek.

Emiatt is váltottunk."


"Választásom nem volt, muszáj volt elhozni.

És nem a "nemtanulás" miatt."



Most akkor melyik igaz?

2023. okt. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!