Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » BNO F82HO kóddal érdemes...

BNO F82HO kóddal érdemes lenne SNI-s oviba jelentkezni?

Figyelt kérdés

2,5 éves kisfiamnak kezdetektől fogva eltérő mozgásfejlődése van a korosztályától . Voltunk neurológusnal, aki megerősítette a lemaradást. Lassan féléve tsmt tornázunk a gyerkőccel idegrendszeri eretlenség és izomtónus zavar miatt. A torna hatására okat javult a mozgása, de így is "ügyetlenebb" társainál.


Mozgasáról:

Sajatos kéztartással fut, lassabban lépcsőzik. Sajnos néha elesik, a labdajátekok során pedig kiesik a labda a kezéből.



A kódról bővebben:

BNO-F82 A motoros funkciók specifikus fejlődési zavara


Legfontosabb tünete a motoros koordináció fejlődésének korlátozottsága. A gyermek teljesítménye a motoros koordinációt igénylő mindennapi tevékenységek során lényegesen gyengébb a biológiai kora és az intelligenciája alapján elvárható szinttől. Ez megnyilvánulhat a kisgyermekkori mozgásos fejlődési lépcsőfokok késleltetett elérésében: a gyermek késve tanulja meg a futást, ugrást, lépcsőnjárást, csomókötést, ki- és begombolást, labda eldobását, elkapását. A gyermek „ügyetlenebb” lehet a különböző mozgáskoordinációt igénylő feladathelyzetekben, korlátozott lehet a rajzolási készsége és a grafomotorikája, a későbbi iskolai időszakban a kézírás minőségében is megmutatkozhatnak ennek jelei.

Terápia: Komplex gyógypedagógiai ellátás


Mit gondoltok, érdemes lenne SNI-s státusz és speciális vagy sni-barát óvoda?



dec. 1. 13:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem értek ehhez a kodhoz, de szerintem speciális óvodában ennél komolyabb problémával küzdenek. Az oviban nincs kötelező labdadobás, vagy ügyességi feladat. Az, hogy az udvaron egy gyerek nem rohangál annyira ügyesen senkit nem érdekel. Én kértem az sni kódot, de nálunk teljesen más a baj. Küldtek ki fejlesztőt az oviba hetente többször ingyen. Aztán majd iskolaválasztás előtt kell figyelni, hova iratod be, hogy lassabban tanítsák írni.
dec. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem tudom, nekem ez nem tűnik "komolynak". Ne értsd félre, nem semmizni szeretném a problémátokat...de talán azért, mert úgymond "lyukaskezű", miért ne járhatna normál oviba? Egyébként 2,5 éves még kicsi, sokat fog fejlődni.
dec. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

"érdemes lenne SNI-s státusz"


Ezt hogy erted? Nem valaszthatsz, hogy kell e vagy sem, hanem adják

dec. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
A fiam szegregáló auti oviba jár. Minden nap van mozgás fejlesztés. Nem feltétlenül csak a nagyon súlyos sni kódos gyerekek járnak oda. A mi ovinkban a gyerekek 80%-a beszél és szobatiszta. Ha úgy gondoljátok, hogy egy ilyen ovi lenne a megfelelő, akkor menjeteky látogassátok meg a lehetséges ovikat.
dec. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!


Még nincs SNI-s státuszunk. Ebben a hónapban kaptuk ezt a kódot, nemrég felvettem a kapcsolatot a pedagógiai szakszolgálattal.


Egyébként a mozgásfejlődéstől függetlenül nemrégiben felmerült az autizmus/asperger-gyanú a Tsmt terapeutában, ezért elkezdtem speciális ovikat nezni.

Egyelőre nincs diagnózisunj, de már jelentkeztünk a Bethesda Kidsz-hez és a Vadaskerthez is.

Hamarosan találkozunk egy gyógypedagógussal, aki majd véleményezi a kisfiamat.


Ha "csak" a mozgásfejlődés miatt lenne az SNI-s státusz akkor nem tudom, milyen ovi lenne nekivaló.


Ha viszont beigazolódik az autizmus is, akkor egyértelműen speciális helyre jelentkezünk.

dec. 1. 14:37
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

"Még nincs SNI-s státuszunk. Ebben a hónapban kaptuk ezt a kódot..."


Tehát van sni státusza

dec. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Hu nekem nagyon új ez a terület, próbálok tájékozódni :)


A neurológustól kapott BNO kód már SNI-s statusznak minősül?

Eddig úgy tudtam, hogy SNI-s státuszt a pedagógiai szakszolgálat ad.


Az óvodák látják ezeket a jelzéseket, vagy a szülő jelzi az intézmény felé?

dec. 1. 14:42
 8/15 anonim ***** válasza:
37%

Erre nem feltétlen jár SNI státusz, és igen, választható, hogy ilyen kóddal akarod-e hogy egyáltalán tovább küldjenek. Sok autit sem küldenek tovább, mert nincs különösebb baja, marad btmn státuszban.


Véletlenül se menj SNIért és pláne ne vidd szegregált közegbe. Inkább maradjon egy évig még bölcsiben, úgyis kap gondolom heti 2 fejlesztést erre, illetve viheted magánban ÚSZNI is. Nagyon sokat segít nekik a víz, mint közeg.

dec. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez a BNO nem alapoz SNI-t.

Lányom is megkésett mozgásfejlődésű (meg még egyéb területen is) volt a hipotóniája miatt (ugyanilyen BNO-val meg még egyébbel). A mai napig "ügyetlenebb", iskola mellett is gyógytornára jár, de soha sehol se merült fel, hogy emiatt SNI lenne. Más miatt jártunk pedagógiai szakszolgálatnál, ott se került szóba.

dec. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Ilyen problémával nem mehet és nem is kell mennie speciális óvodába. Autizmus eseten sem biztos, hogy q szegregált óvoda a megfelelő. Sőt hely is kevés van sok megyében. Nálunk csak a súlyos autisták mehetnek a speciális oviba, az enyhébb esetek integrálva vannak sima óvodákba.
dec. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!