Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha májusban tölti a gyerek a...

Ha májusban tölti a gyerek a 3 évet, akkor szeptembertől mehet oviba?

Figyelt kérdés
Gondolom májusban nem veszik fel. Ilyenkor meg kell várni a szeptembert? Vagy hogy működik májusi gyereknél? Nálatok hogy volt?
jan. 5. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szeptembertől nemcsak hogy mehet, de óvodaköteles, tehát mennie is kell (legalábbis beíratni).
jan. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A kérdés inkább arra vonatkozik, hogy előbb mehet-e? :)

Szóval pl.mini csoportba? Nem tudom, annak mi a feltétele, vagy hogy működik. Azt tudom, hogy nem minden óvodában van. De mitől függ?

jan. 5. 13:36
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hely az oviban mehet előbb, ha nincs akkor nem. Bölcsit kell intézni erre az időre, ha anyuka megy vissza dolgozni.
jan. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Majusban nincs olyan óvoda - akár van mini csoport, akár nincs (bár a mini csoport nálunk a még be nem töltött 3 éveseknek van) - aki bevenné. Júliusban minden ovi kb zárva van amúgy is. Szeptembertől mehet kiscsoportba.
jan. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 babyboom567 ***** válasza:
80%
És ahhoz,hogy szeptemberben menjen mostanában kell jelentkezni,és beiratkozni.Most lesznek a nyílt napok is.Nyárra biztos hogy sehova sem fogják felvenni,bölcsibe sem.
jan. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, nem május, hanem áprilisi a fiam.

2020áprilisban született.

2022 majusában a beiratkozáson beirattuk a 2022/2023as nevelési évre.

2023 április elején betöltötte a 3at, utána mehetett is.

De ehhez be kellett iratnunk 22be. Ev közben nincs felvétel itt.


Ha dolgoztam volna, akkor 2.5 évesen kezdhette volna. De mivel itthon vagyok a kicsivel, csak a 3.szülinapja után várták.

jan. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdeklődj az oviban. Ismerős gyerekét bevették késő tavasszal.
jan. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%
Elvileg év közben nincs felvétel, de intézmény válogatja, ha van hely, nem kizárt. Erről az adott óvodában érdeklődj. Ha nem veszik fel és mindenképpen elhelyezést kell neki biztosítani, bölcsődébe érdemes szeptemberig íratni. De hogy szeptemberben biztosan tudjon kezdeni az óvodában, április-május környékén, amikor beiratkozás van, be kell irat íratni.
jan. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Még csak idén lesz 2 éves májusban. Úgy alakult, hogy magánbölcsibe ment, mert kénytelen voltam visszamenni dolgozni, és máshol már nem volt hely. De nyilván anyagilag nem mindegy, hogy mondjuk mehet mini csoportba óvodába most késő ősszel mondjuk, vagy csak jövő szeptemberben. Mert annak nem látom értelmét, hogy most szeptembertől átvigyem állami bölcsibe, utána jövő szeptemberben meg óvodába. Nyilván ki tudja gazdálkodni az ember, ha kell, csak ha van más alternatíva, akkor azt választja.
jan. 5. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!