Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen óvodai/bölcsödei...

Milyen óvodai/bölcsödei dolgozónak lenni?

Figyelt kérdés
Gyerekekkel szeretnék foglalkozni de mindenröl lebeszélnek mert, hogy a mai gyerekek kezelhetetlenek és nem jól fizetö állások.

jan. 6. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
A bölcsisek még cukik, ők kezelhetőek oviba nem mennék.
jan. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Ped.asszisztens vagyok oviban, en szeretem, de ehhez biztosan kell egy ilyen beallitottsag is. En birom a gyerekeket, zajt, nem vagyok egy stresszes tipus. Most gondolkozom azon, hogy esetleg ovodapedagogusnak tanuljak, csak meg nem dontottem el, viszonylag keson talaltam ra erre a szakmara, vannak mar gyerekeim is, nem tudom, hogy birnam-e az egyetemet igy.


Egyebkent szerintem ez egy jarhato ut, ha te se vagy biztos benne, hogy elobb ped.asszisztensnek tanulj, ez altalaban egy 6-8 honapos kepzes, kozben gyakorlattal. Es akkor majd eldontod, hogy fekszik-e neked ez a palya.


A penz az igen, keves. De nyilvan pedagoguskent tobb azert, illetve ugye vannak elorelepesi lehetosegek a fizuban, asszisztenskent nem annyira.A bolcsodei dolgozok tobb potlekot kapnak ha jol tudom, mert tobb a feladat a pici gyerekkel.

jan. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben nem biztos, hogy erőltetném a dolgot jelen helyzetben (státusztörvény). Én tanító vagyok, a nővérem óvó, a bölcsődei gondozók helyzetéről keveset tudok. Ha szakképzettek (felsőfokú végzettség) akkor talán még jobban is keresnek, mint a pedagógusok, de erre nem vennék mérget.

Az óvókból akkora a hiány, hogy a legtöbb helyen már nem két óvónő van váltásban, csak egy. Délután pedasszisztens vagy dajka van a gyerekekkel, de mivel ők adminisztrációs feladatokat nem láthatnak el és foglalkozást sem tarthatnak hivatalosan, a diplomás vagy szakképzett óvó feladatai megnövekednek. A fizetés pocsék, és sajnos előrelépési lehetőség sincs már (#2, pont most törölték el, konkrétan a pályakezdő majdnem ugyanannyit keres majd, mint a ped1/ped2 vizsga után lévő kolléga). A pedagógus többet keres valamivel, mint a pedasszisztens, ez biztos, csak a felelősség is nagyobb. Most ígérik a nagy fizuemelést, de vele együtt növekszik az elvárás is. Például iskolai pedagógusoknak a rendelkezésére állási idő növekszik, 10%-kal emelkedett a kötelező óraszám szeptember óta. Eddig a legtöbb helyen nem kellett intézményben tölteni a 32 órát, tehát készülhettél otthon. Most ezt is a legtöbb helyen változtatni fogják, mert a 32 órára akár végig feladatot kaphatsz, a felkészülést oldd meg azon felül. Az óvók átfedési idejével is trükköznek, hogy ne kelljen kifizetni. A tanárok, tanítók már nem 30 hanem 60 órát helyettesíthetnek ingyen. 2025-től teljesítményértékelést vezetnek be ami alapján a következő évi béred kerül elbírálásra. A részletek még ismeretlenek, de gyanúsan nem lesz túl objektív. A pedasszisztensek feladatköre igen széles, az ő munkaidőelosztásuk is változott a státusztörvénnyel. Nálunk a suliban irtózatos terhelés alatt vannak, ráadásul a gyorstalpaló képzések semmire nem készítik fel őket igazán.

A státusztörvény a magánintézményekre is vonatkozik, ott annyiból jobb talán a helyzet, hogy néha egy kis plusz jutalom csurran cseppen, de elképzelhető, hogy ott az elvárások is nagyobbak.

Gyönyörű dolog a gyerekekkel foglalkozni, nevelni őket, én is imádom. Viszont szabadidő nulla, fizetés vicc, körülmények megalázóak, társadalmi megbecsülés a béka feneke alatt. Jól gondold át.

Én most gyesen vagyok, amennyiben nem lesz markáns pozitív változás, nem térek vissza a pályára. Csak még ki kell találnom, mi az, amit fele ennyire képes lennék szeretni, mert ez számomra a nagybetűs hivatás. A családomat és a mentális egészségemet viszont nem sorolhatom mögé.

26/N tanító

jan. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Én dajka képzést végeztem el, mert ebben szerettem volna elhelyezkedni, szívesen foglalkoznék gyerekekkel. A gyakorlaton ahol voltam, még jobban megtetszett. De sajnos nem találok munkát, pedig nagyvárosban élek, ahol elég sok bölcsőde és óvoda van. Szerintem aki gyerekekkel foglalkozna, nem hezitál ezen. Vagy szereti csinálni vki, vagy nem. Én csinálnám, még úgy is, hogy a kereset nem túl jó. Most egy gyárban dolgozok, viszonylag jó a fizetés, ha sikerülne elhelyezkednem dajként, vmivek kevesebbet kapnék. De őszintén szólva nem érdekelne, mert azt szívesebben csinálnám. Szóval akármilyenek is a gyerekek, igenis szép hivatás gyerekekkel foglalkozni, ha vkit ez elbizonytalanít, akkor más területen dolgozzon, de ha így is ezt szeretné, akkor legyen ez a hivatása.
jan. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én egy kis faluban vagyok/voltam óvónő most terhesség miatt itthon vagyok.

Amikor foglalkozok a gyerekekkel nagyon elkeserít hogy középsős gyerkőcök nem ismerik a színeket, sok gyerek meg se érti amit mondok neki. Nem érti meg hogy elsőnek pisilünk aztán kezet mosunk. És ha 1 nap 10x megy ki 10x kell elmondanom és mindennap. Legtöbb gyerek nagyon brutál szinten van korához képest... Akadnak kivételek persze ami nagyon boldoggá tesz. De az a baj hogy 25 gyerekből (ennyi volt a csoportba) kb 20 világát nem tudja. (És ugye mivel nógrádi falu felcsap a kisebbség is durván). Az újév kezdete óta kicsit vissza is esett a lelkesedésem, mert úgy érzem nem ér semmit a munkám.

Fizetést hagyjuk, arra elég hogy ne haljon éhen az ember. :D

jan. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Azt is mindták, hogy sok a telefon függö már ilyen kis korban is ezért nehéz lekötni öket:

Szívesen fogalalkoznék velük de lehet nem bírnám plusz még megélni is nehezen lehet. Köszönöm a válaszokat

jan. 6. 15:26
 7/10 anonim ***** válasza:
3-as, te csak az anyagiakon keresztül tudod nézni a világot??
jan. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5-ös: amikor a gyerekkel megmosatod a kezét, meg is dicséred, mert dicséret nélkül nehezebben tanul meg valamit.
jan. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Kedves 7(és 8, stílus alapján gondolom)!


Nem, de eléggé fontos szempont lehet, hogy hónap végére a fél tanári a körmét rágja a fizetésre várva, mert már nullán van a számlájuk. Főleg fontos most erről beszélni, amikor a kormánypropaganda a "hatalmas" emelésekről szövegel.

Mondok más szempontot is:

- A szülők nagyobb része és a társadalom semmibe veszi a munkánkat. Nehéz úgy élni, hogy folyamatosan megy az általános köpködés a hivatásodról, amit szeretsz. Főleg, hogy többnyire a fele se igaz annak, amit mondanak (3 hónap szünet, fizetett túlórák meg 3-4 óra munka naponta stb.)

- Rengeteget kell dolgozni és nagyon kimerítő mentálisan. Bár a szerződés 40 órás, én például gyakran 55-60 órát dolgoztam hetente. 25 tanórám volt, aztán jött az ügyelet, helyettesítés, értekezletek, iskolai és osztályprogramok, készülés, javítás. A nővérem ugyanerről számol be az oviban. Ha minőségi munkát akarsz végezni, akkor nem elég rá a napi 8 óra.


- Egész nap gyerekekkel lenni nem vakáció. Én személy szerint imádom, de hazaérve kell egy fél óra, mire kiürül a fejem az egész napos ezer kérdés, folytonos zaj után. Ez természetesen vele jár, de azért megterhelő tud lenni.


- Nincs ebédszünet, mosdóba is úgy tudok sokszor eljutni, ha valakit megkérek, hogy nézzen rá az osztályra addig. A nővérem a dajkát szokta megkérni.


- A státusztörvény hozta változásokról nem írnék, csak annyit, hogy megalázva és jogfosztottan nehéz viselni a mindennapokat, miközben arra teszed fel az életedet, hogy a következő generációkat neveled.

jan. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon óvodafüggő.

Én olyan óvodában dolgozom, ahová nagyon sok HH-s, HHH-s, SNI-s, BTMN-es gyermek jár.

Küzdünk, sokszor úgy érzem, hogy a napom 90%-a abból áll, hogy életben tartsam a gyerekeket (nem szabálykövetőek, többen agresszívak). Kis lépésekben haladunk, a felzárkóztatásra összpontosítunk. A szülők nagyrésze persze elfogult, páran minket hibáztatnak a gyermek lemaradásáért, a ped.szakszolgálat vizsgálatát elutasítják. "Hülye" az ovi pszichológus, "hülye" a fejlesztő, hazugságokat írtak le a gyerekről (a szülő szerint).

És én mégis maradok, csinálom, és talán meglepő, de szeretem. Szeretem a gyerekeket. Az összeset.

Tedd fel magadnak a kérdést, hogy szélsőséges esetben is fel tudnál kelni reggel, és szívesen bemenni? Csak így lehet ezt a szakmát végigcsinálni, máskülönben hamar kiégsz. Lehet, hogy nyugodtabb helyre kerülsz, ahol a szülők többsége együttműködő, és kevesebb nehézség van. Kívánom, hogy úgy legyen. De nehézségek bárhol adódhatnak, vagy hirtelen átkerülhetsz máshová.

Én a fuzetés miatt sosem panaszkodtam, én választottam ezt a pályát úgy, hogy tisztában voltam azzal, mennyi az annyi.

jan. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!