Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tudott a gyermeketek...

Mit tudott a gyermeketek amikor ovodába ment?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Most olvastam egy számomra nagyon szomorú posztot ,hogy az óvónő csúnyán bánik ,lenèzően beszél a gyerekkel,mert az nemtud egyedül enni ès öltözni. A ti gyereket mennyire volt önálló amikor oviba ment?

Kisfiam februárban tölti a 3-at,de mèg ő sem tud egyedül öltözni ès enni sem akar egyedül,nagyon ritkán eszik egyedül sajnos.


jan. 10. 07:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Nem kellett egyedül öltözni, enni meg nem szokott itthon se a lányom, óvónők azt mondták evett bent.
jan. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudott egyedül öltözni, sőt most lesz 4 éves, és a bugyit, nadrágot, zoknit (hisztisen), cipőt tudja felvenni. Póló, pulcsi, kabát nem megy még, és NEM IS VÁRJÁK EL TŐLÜK.

Az evés az "vicces" volt, mert itthon már két éve egyedül evett rendes evőeszközzel. Erre az oviban szóltak, hogy etetem én ezt a gyereket?, mert nem tud enni! Aztán kiderült, hogy mindig áttették a jobb kezébe az evőeszközt, pedig balkezes. :D Azóta ez a probléma megszűnt... EGy éve ovis, rengeteget fejlődött az oviban.


Reméljük rendes óvónőt fogsz ki, és nyugi, az oviban mindent megtanul majd szépen. Mondjuk az öltözést otthon kell gyakorolni azért.

jan. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem elvárható egy 3 évestől már, hogy viszonylag önálló legyen. Nyilván ha csak segítséggel megy az öltözés, még belefér, de az màr a ló túloldala, mikor az óvodát kezdő gyerek nem tud cipőtcserélni vagy pohárból inni, kanállal enni. Sok szülő túlpátyolgatja, mindent megcsinál a gyerek helyett, 2 évesen még eteti, így nem is tanulja meg.

Én pici koruktól hagytam, hogy amire képesek azt csinálják egyedül, nyilván baromi lassan ment és agyzsibbasztó néha kivárni, de másképp nem tanulják meg.

Mire oviba mentek mindkettő, egyedül öltözött/vetkőzött, szépem ettek evőeszközzel, tudták használni a szalvétát, kifújták az orrukat egyedül és a mosdót, utána a kézmosást is megoldották egyedül. Itthon is sokkal egyszerűbb az élet, reggel egyedül mosakszanak, öltöznek (nyilván azért ellenőrzöm még őket), addig én is nyugiban el tudok készülni. Most 6 és 4 évesek. Ezekre kell felkészíteni a gyereket, nem pedig számolni tanítani, meg az 1000edik mondókát, azokat megtanulja az oviban.

jan. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az evéssel nem volt gond, szépen evett evőeszközökkel 3 évesen. Az öltözésben kellett neki segítség. Volt olyan cipő, amit már felvett-levett egyedül, a benti szandálját is fel tudta venni, meg ha ráadtam a nadrágot, akkor felhúzta, de kb ennyi. Most 3,5 éves, nagyon sokat ügyesedett. Póló, pulcsi, nadrág, bugyi és cipő is megy, egyedül a zoknival szokott meggyűlni a baja, mert hát annak nem lehet elfordulva a sarka 3 miliméternyit sem, tökéletesen kell állnia, különben világvége van :D

Nálunk abszolút úgy állnak hozzá, hogy a kiscsoportosoknak még kell a segítség. A nagyfiam is ugyanide járt, akkor is így volt.

jan. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam szeptemberben kezdte az ovit.Abból amit felsoroltál,az evés egyértelműen ment/megy,már régen egyedül eszik itthon is,ritkán van baleset is már,az is inkább abból,hogy felborul a pohár,mert a könyöke mellé teszi pl.Öltözés pici segítséggel megy,meg kell igazítani a zoknit,a derekát,meg szokta kérdezni,hogy ennek melyik az eleje,stb,de alapvetően fel tud öltözni.Cipőt is fel tudja venni önállóan,nyilván nem fűzős,hanem tépőzáras,vagy belebújós cipői vannak,és előfordul,hogy esetleg a nyelvét igazítani kell,de fel tudja venni,le tudja cserélni az oviban is a benti/kinti cipőre.Zipzárral kell néha segíteni.Szerintem is otthon azért erre lehet kicsit készülni,mert az oviban 25 gyereket nyilván se megetetni,se felöltöztetni nincs idő,meg energia.Minimálisan azért önállónal kell lenni ekkorra.Ezzel nem azt mondom,hogy nem kell segíteni nekik,vagy hogy nem kérhet a gyerek segítséget valamelyik ruhadarab felvételéhez,de valóban túlzás az is,hogy semmit még sem próbál valaki felvenni,levenni,mert otthon megcsinálja helyette valaki.Evés ugyanez.Lehet,hogyaszatos lesz,vagy kiborul valami,de egy 3 évest ne etessünk már,egyen egyedül.Nem elvárható,hogy az óvónéni,vagy a dadus mindenkit megetessen.
jan. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Nekünk a sírással volt gond,amíg vsak ott volt sírt. Két hónap után azt mondták várjunk még egy évet. Négy éves volt, kisfiú.
jan. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azért mert otthon nem csinálja nem biztos, hogy nem tudja csak meg sem próbálja.

A csoportomból a gyerekeim(bölcsi) a 2,5 éveseim az overeál gatyát és cipőt, csizmát egyedül felveszik, a 2 éveseknek kell több segítség, de próbálják. A szülő el van ájulva, hogy ilyet tud a gyerek mert otthon semmit sem csinál.

jan. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Felkészítettem mindenre, amire lehet. Előny, hogy két évig bölcsibe is járt (így majdnem 4 éves volt már, mikor kezdte az ovit). Már egyedül öltözött, evett, szobatiszta lett. Ennél többet nem kért az óvoda. Nálunk aki ezeket nem tudja, az sem baj, segítenek cipzárnál, cipőhúzásnál.
jan. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Két gyerekem van, egy auti és egy nt.

Az auti 4 évesen kezdett és úgy is elég keveset tudott. Ma mar tudjuk miért, akkor még nem volt diagnózis, simán minket okoltak.

A normál fejlődésű gyerekem már bölcsibe úgy ment, hogy tudott öltözni, vetkőzni, cipőt cserélni, önállóan enni, inni. Utóbbiakat egyévesen is, mert blw-s volt.

jan. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk az önálló öltözködés nem volt elvárt, örültek, ha sikerül, de segítenek. Etetni viszont sem idő, sem kapacitás nincs, így az önálló étkezés elvárt. Nekem azt tudott mind a 2. Öltözködni segítségre volt még szükségük egy kis ideig. Ami még elvárt nálunk, hogy jelezze a szülségleteit. Pl nem gond, ha nem megy a papírzsepi használat, de szóljon, ha ki kell fújnia.

"az óvónő csúnyán bánik ,lenèzően beszél a gyerekkel,"

Ez viszont teljesen függetlenül attól, hogy mit tud, és mit nem, nem a gyereken kellene levezetnie...

jan. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!