Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ezekkel a szülőkkel/gyerekekke...

Ezekkel a szülőkkel/gyerekekkel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

A kislányom most kezdte az ovit ősszel.

Teljesen megdöbbenve tapasztalom, hogy 2-3 másik gyerek kabátja tiszta kosz. Nem az a kosz, hogy koszos lesz. Hanem szó szerint áll rajta a masszívan bele ívodott fekete retek, ami baromi büdös is.

Ebből 2 szülővel beszélő viszonyban is vagyok, és egyáltalán nem tűntek ilyen igénytelennek.

Ja és a kabátok egy helyre vannak rakva, rosszul vagyok, hogy a retkes büdös kabátok, rajta vannak az én lányom kabátjain. Ezt így el kell viselni?


jan. 23. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Annyit tehetsz, hogy szólsz nekik, vagy máshova rakod a gyereked kabátját.
jan. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem semmit. Pont ezt mesélte barátnőm, hogy égett a feje, hogy 3 nap után vitte csak haza a fia télikabátját kimosni, miközben koszos lett, az óvónők, meg nevettek rajta, hogy a többi gyereknek jó, ha hetente hazaviszik. Akinek nem jut eszébe magától, hogy a gyerek ne úgy nézzen ki, mint a blahacsöves, annak semmit nem tudsz mondani, hogy erre jobban figyeljen.
jan. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Semmit. Magánügyük. Ha zavar, akkor a te gyereked kabátját tegyél huzatot. Ennyi
jan. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Udvari kabát külön Akasztón, az utcai meg a zsákján vállfán. Van olyan család nálunk is, hogy szerintem rossz a kályha, meg bent is cigiznek, mert rettentő büdös a kabát. Nem tiszta, de a csuklójánál szerintem már kopog rajta a fekete retek. A gyerekek szeretik a fiamat, ő is elvan velük, de ő nagyjából mindenkivel. Onnan tudom, hogy mikor játszanak együtt, hogy büdös a gyerekem ruhája is. Szerintem ahogy egymáshoz érnek, vagy a kislány meg szokta ölelgetni. El nem tilthatom, mert nem tehernek róla csórik, tényleg amúgy aranyosak. Csak zavaró. Mondjuk annak nagyon örülök, hogy legalább tetvet nem hozott még a gyerek, mert ha hazahozza, a fenékig erő hajammal én megszívom.
jan. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nàlunk is van a csoportban pár ilyen anyuka. Pedagógiai asszisztens vagyok egy vidéki oviban.

Nálunk nincs külön ovis és bejárós kabát.

18 gyerek jár a csoportunkba,abból 5 szülőről tudjuk,hogy szegènyek és azért jàrnak piszkosabban a gyerekek.

Hiába szólunk négyszemközt az anyukànak,hogy mossa ki a kabàtot vagy hozzon be váltócipőt mert mezítláb van a gyerek a csoportban és nem lehetne mert szabály a cipő vagy a szandál.

Vagy hozzon be vàltóruhákat mert a mosdóban locsolkodott a kisfia és nyakig vizes lett..

Nàlunk más gyerek ruháit nem adhatjuk fel a másik gyerekre,így az egyik dolgozó adta rá a pólóját mert a ruha a radiátoron száradt.

De ezzel nem tudsz mit csinálni.

Volt olyan,hogy a kisfiúnak szó szerint a piszoktól nem láttad a füllyukát szegénynek olyan vastagon állt benne.

Kimostuk neki.

Szinte minden egyes nap szólunk az érintett szülőknek de semmi.

Mindig azt kapjuk,hogy miből? Miből vegyen mosószert,cipőt vagy váltóruhát?

Màr kellemetlen.

De nagyon nem tudunk mit csinálni,szerintem te sem.

jan. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket azért jelezni kellene szerintem hivatalosan. Mert ez már nem az a szint, hogy nem vett külön kabátot udvarinak.
jan. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Hiába jelzed. Nem tesznek semmit. Max ruha adománykor gondolnak rájuk.
jan. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elhanyagolással sem?
jan. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem. Nagyon ritka esetben emelik ki a családból.
jan. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!