Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Melyik ovit választanád?

Melyik ovit választanád?

Figyelt kérdés
Adott két jó óvoda, egyik helyben, így gyalogosan is megközelíthető, a másik kicsit távolabb, 15 percre autóval. A távolabbi ovinak sokkal tágasabb, zöldebb és felszereltebb udvara van. Most tekintsünk el minden más tényezőtől - csak a nagyobb udvar miatt, utaztatnád a gyerekedet (aki imádja a kinti mozgást, jtátékokat) minden nap oviba, vagy maradnál a közelebbi intézménynél?
márc. 6. 16:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
26%
Igen utaztatnám, de miből gondolod hogy a távolabbi felvenné?
márc. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lenne udvara az egyes ovinak, akkor a kettest választanám. Jobb az ha közel van. Ha nem totál nyomi az udvar, akkor inkább az egyes.
márc. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ez most lényegtelen igazából, mindkét oviba felveszik, csak el kell dönteni, melyiket választjuk. Köszi a választ.
márc. 6. 16:36
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Közelebbit választanám.
márc. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A közelebbi választanám.

Kivéve, ha a közelebbihez nem tartozik közeli iskola is.

márc. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

A közelebbi oviban hány gyerek használja egyszerre az udvart és a távolabbiban?

Mert lehet, hogy a kisebb udvarra egyszerre csak 1 csoportot visznek ki (mondjuk 20 gyereket) akik tökéletesen elférnek, tudnak rohangálni, rollerezni, stb.

A másikban meg kiterelnek minden vagy majdnem minden csoportot ami mondjuk 40-60 gyerek.

Illetve felénk ha az idő engedi, akkor délelőtt mennek ki 30-45 percre, illetve a napköziseket uzsonna után viszik ki jó időben, szóval én nem az udvar mérete alapján döntenék mert azt elenyésző mennyiségben használják, hanem a pedagógusok hozzáállása, óvoda felszereltsége, programok/foglalkozások tartalmassága alapján.

márc. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos nincs jelentosege, mert az ovono donti el, mennyit vannak kint, nalunk van olyan ovono aki minden nap setalni,felfedezni, jarszoterezni viszi a kiscsoportot is! A masik nagy csop.ket lusta ovonoje meg 20 C ban is bent ul es tapsol meg mondokazik. Es bentrol nezik a nagyok,h a kicsik kint vannak.
márc. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a gyereknek nem annyira megterhelő a reggeli utazás. A kérdés, hogy neked bevállalható-e hosszútávon.


Ha igen, mert mondjuk elég 10-re beérni, akkor én azt választanám. Ha nem, akkor a közelebbit.

márc. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
58%
10re? Ki kezd 10kor. Akkor mar lassan indulunk ki ebedelni (11kor). :D
márc. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én ovisként nagyon szerettem, hogy tudunk menni gyalog, biciklivel, hóban szánkóval is lehetett. Ezért preferálnám a közelebbit.


És nekem is az jutott eszembe, hogy érdeklődd meg inkább, melyik oviban mennyit vannak kint. Kiviszik őket szemerkélő esőben is esetleg? A te fiadnak szerintem inkább az kéne, hogy sokat legyenek kinn.

márc. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!