Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Könyvvásár az óvodában. Hol a...

Könyvvásár az óvodában. Hol a határ?

Figyelt kérdés

Gyermekem óvodájában a gyerekek öltözőjében található asztalra állítják ki a megvásárolható könyveket.

Ezt elég pofátlan direkt marketing-nek tartom, mert óvodás korú gyerekek érzelmeire hatnak azzal, hogy odateszik, látja, megfoghatja, lapozhatja, nézegetheti. Ezzel együtt pedig szerintem egy aljas húzás a szülőkkel szemben, mert azért mégsem a Tesco-ba vittem be a gyerekemet...

Eddig mindig megvettem amit kért, mert önmagában véve a könyvet is jónak találtam, de mostanra kontrollálhatatlanná vált a helyzet:

Egyre sűrűbben raknak ki újabb könyveket, és megjelent egy másik árusító is, az ő portékáit egy másik helyre teszik ki, de szintén a gyerekek öltözőjébe.

Eddig úgy gondoltam, hogy havonta pár könyv belefér. De főleg most az ünnepek közeledtével néhány naponta újabb könyveket hoz mindkettő.

Ha megveszem, akkor túlmegyünk azon a határon, amit én ilyesmire szánnék, vagy amit normálisnak gondolok. Ha nem veszem meg, akkor a gyerekem minden nap, egész óvodaidő alatt sóvárog majd egy olyanért, amit nem fog megkapni. Tovább bonyolítja a helyzetet, ha más gyerek meg megkapja; vagy épp fordítva az én gyerekem kapja meg, és ez egy másiknak okoz rossz érzést. Arról a gyerekről és szülőről nem is beszélve, akik nem engedhetik meg...

Másoknál is ez megy az óvodában?


márc. 10. 17:25
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
77%

Megy, igen. A bevétel 20%-a az ovinak megy.


Három gyerekem járta ki az ovit (4 év/fő), ez idő alatt néhány könyvet vettem csak ott, mert keveset találtam igazán jónak.


Soha nem hallottam, hogy ebből lett volt probléma, sóvárgás. Egyszer-kétszer fordult elő, hogy szerettek volna valamit, főleg a gagyi ajándék miatt, de lebeszéltem őket. Amúgy eléggé könyvfüggő vagyok, rengeteg könyvet kapnak, de nem onnan. Sokkal jobb mese-, ismeretterjesztő és fejlesztő könyvek vannak a piacon ezt az ő szintjükön elmagyaráztam nekik.

márc. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk nincs ilyen. Könyves szórólap van kitéve a szekrény tetejére, a gyerekek fel se érik, nem is látják. Az én gyerekem csak itthon szerez róla tudomást, mert én szoktam hozni.

A bölcsiben viszont állandóan kiraknak valamit az öltöző melletti asztalra, de az becsületkasszás vagy párszáz forintos szokott lenni.

Egyébként nem hiszem, hogy a gyereked minden nap, egész nap sóvárogna. Egy ovissal meg lehet, és igazából meg is kell beszélni a szabályokat. Mondd el, havonta hány könyvet engedsz meg. Hiszen boltban sem kaphat meg mindig mindent, amit akar, gondolom.

márc. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
61%
Nekem erről az jutott eszembe, amikor az iskolákban a tanárok kozmetikumokat meg tisztítószereket árultak (Avon, Amway). A szerencsétlen szülők nem mertek nemet mondani, mert féltek, hogy a gyerek issza meg a levét. Egyik barátnőm gyerekének az iskolájában is ez ment, a matektanárnő is ilyen ügynök volt. Volt szerencsém végighallgatni az előadását, hogyan működik az értékesítés. Felháborító volt.
márc. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Jó ötlet, hogy havonta hány könyv; csak ezt is nehéz tartani, mert kiválaszt 1-et a sok közül; megrendelem.

Aztán jön a másik pár nap múlva csupa olyannal, ami nagy kedvenc. Következő héten meg új felhozatal; amiből én is találok nagyon hasznosat. Pár nap múlva jön az a másik újabb köre...

Közben amiket már megrendeltünk, azt visszacsinálni már nem lehet. Ha a havi kollekciót tudnám, akkor simán le tudnám szűkíteni a kört.

márc. 10. 19:07
 5/37 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen már akkor is volt, amikor én voltam ovis. Emlékszem, mert hatalmas hisztit vágtam, hogy egy másik kislánynak is rút kiskacsás színező kellett, és nem fogtam fel, hogy attól, hogy egy van kirakva, nem egy darab van. Ez a kilencvenes években volt.
márc. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
92%
A lányom iskolájában meg az dívik, hogy a könyvtáros körbeviszi az éppen aktuális rendelhető könyveket, vagy éppen magát a házaló ügynököt, na az nagyon gerillamarketing. Általában olyan könyveket visznek, ami a lányomat totál nem kötné le, viszont adnak mellé valami kis hülyeséget ajándékba, ami nagyon kell a gyereknek... Hogy érts, volt itthon napokig sírás rívás, mert nem vettük meg a lovas albumot tíz ezerért (baromira nem érdeklik a lovak a lányomat, örökölt rengeteg lovas dolgot, egyikkel se foglalkozik), de adtak mellé olyam tollat, aminek forgott a teteje, meg nyihogott...
márc. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
78%
Hú,ez amúgy nagyon gáz. Jó szarul mehet az üzlet,ha a gyerekeken kell nyerészkedniük. Mindig gusztustalannak tartottam ezt a házalást. Nálunk ilyen nem volt az oviba,szerencsére.
márc. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
79%

Kettes vagyok.

Kérdező, könyvmoly vagyok, nekem nem kell magyarázni, milyen, amikor sok könyv kellene. Rengeteg van a gyerekeimnek, és nekem is.

Viszont a négyes válaszodban lévő problémát te gyártod, én nem látom annak. Mértékletességre a te dolgod megtanítani. Pár hét, és a gyerek rájön, hogy mindent nem lehet. Épp itt az ideje, ha eddig nem sikerült. Nem lesz semmi baja, ha nem kap meg mindent vég nélkül.

Irasd be könyvtárba is. Pontosan erre való.

márc. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
72%
7# vagyok. Aki lepontozott ugyan mondja már el szerinte normális egy gyereken ez a marketingolás?:D Vagy aki lepontozott pont ilyen vállalkozó ő maga,sértésnek vette? De amikor itt írta egy szülő,hogy epret mert küldeni az iskolába a gyerekével,persze ment a téma,hogy milyen már,hogy látja más is de nem adatik meg minden gyereknek ez. Ja itt normális ez,hogy lehet valamelyik gyereknek egyet se tudnak megvenni? Írom ezt könyvmolyként. Szerintem ez a legalja,a könyvet megvenném máshonnan és szándékosan nem hagynék pénzt ilyen majmoknál.
márc. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Nekem a legnagyobb problémám ezzel az, hogy a gyerekeket környékezik meg, és kontrollálhatatlan az a dömping, amit rájuk zúdítanak.

Sokkak korrektebb lenne kitenni szórólapokat, és az aulában kiállítani a könyveket, megtekintés céljából.

De hogy a gyereket környékezik meg először, kikerülve a szülőt; az azért gusztustalan egy oktatási intézmény keretein belül.

És tényleg mi van azokkal, akik nagyon szívesen megvennék, de nem tehetik meg?! Az a gyerek nap, mint nap azt kell, hogy megélje, hogy mások megkaphatják, ő meg nem?!

Mértékletességre épp elég tanulási színtér egy bevásárlóközpont. Miért kell haszonszerzésre használni az óvodát is?

márc. 10. 21:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!