Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai hittanról kinek mi a...

Óvodai hittanról kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés
Óvodai hittan oktatás gyermekeknek: igen vagy nem? És miért?

máj. 17. 19:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
57%
Természetesen nem. Semmi nem teszi erkölcsileg elfogadhatóvá, hogy egy gyereknek szisztematikusan hazugságokat tanítsunk, beleültetve egy eltorzult világképet.
máj. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagyunk vallasosak igy en nem latom ertelmet a mi esetunkben. Masoknak meg fontos. Nem vagyunk egyformak.
máj. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem semmi szüksége rá a gyereknek. Inkább járjon sportra vagy ovis angolra/németre, mint erre, ha már mindenképp valami plusz foglalkozásról van szó.
máj. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
72%
Aki vallásos, és mindenáron ebben a szellemben akarja nevelni a gyerekét már kicsi kortól, az járassa, legyen rá lehetősége. De ne tegyék közelezővé, és csinálják a 4 fal között, hogy az én gyerekem nehogy lásson/halljon ebből bármit is. 🙂
máj. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
61%
Én határozottan megtiltottam, úgy volt, hogy elkülönítik azokat a gyerekeket, akiknek a szülője nem kérte. De mégsem így van, úgyhogy most készülök borítani a bilit. Ha vallásos is lesz, ilyen korban felesleges és kártékony, nem is értem mi keresnivalója van a vallásnak az óvodában. Meg se kereszteltük, majd ha elég idős lesz a döntéshez, akkor tanulhat hittant. De nem 4 évesen.
máj. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
59%
Én a reformátust engedném, de a katolikust nem. 6 évig jártam, én jelentkeztem nem a szüleim küldtek. A reformátusok elég lazák és nem akarnak mindenáron minden hülyeséget belédmagyarázni ahogy az 1-es írja.
máj. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
89%

A mi gyerekünk járt hittanra 8 évig altanos iskolában. Én vallásos vagyok (de templomba nem járok), az apja abszolút ateista.


De... Óvodában ez még korai szerintem.


Az általános iskolaban is minden év elején megkerdeztem tőle, hittanra vagy erkölcstanra szeretne járni. Minden évben a hittant választotta. Felsős korukban már egy csomó lány csatlakozott az osztályból a hittanra. Azt mondták érdekesebb mint az erkölcstan.


Most pedig egy elég neves vallási gimnáziumban végzős.


Tehát szerintem összefoglalva, óvodában még nem tartom ezt fontosnak. És később is a ti saját meggyőződesetek vezessen, ne mások véleménye.

máj. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
43%
hányinger
máj. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
58%

Én határozott nemet mondok

Nalunk az általános suliba is iszonyúan tultolják. Minden reggel fel8ra be kell érni, 8ig imádkozás. Heti 3 hittan. Havi 2 kötelező templomba járás.


Sima falusi altalános suli, csak épp református fenntartóval. Na én hatarozottan ezt sem engedném.

máj. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
40%

Attól függ ki tartja és milyen.

Vannak vallásos tartalmú általános társadalmi normákat tanító példázatok, amik tulajdonképpen mesék.

Pl a Jézust jó pásztorként bemutatók, vagy van a 3 játék ólom katonás, amikor az egyiknekbazvegyik fülén bemegy a másikon ki Isten igéje (vagy a szüleink szava), a másiknak zárva a füle, a harmadiknak eljut a szívéig, vagy van egy olyan is, amiben egy majom próbálja az üvegből az eleséget kiszedni, de csak úgy tudja ha egyszerre egyet vesz ki, ha marokra szorítja akkor nem fér ki a keze.

És vannak nagyon kedves gyerekdalok is (pl kis telefonom van nekem).


Ezekkel semmi károsat nem ültetnek el a gyerekekben, alapvető erkölcsi és társadalmi normákat tanítanak vallásos meséken keresztül.


Persze lehet "rossz" hittanoktató, aki leülteti a gyerekeket és felolvassa a Bibliát majd a hozsannából énekelte, de attól ha van egy rossz hittanoktató attól még nem lesz az összes rossz.

máj. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!