Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Már annyira elegem van! Hogy...

Már annyira elegem van! Hogy téríthetnék ovis anyukákat jobb belátásra? Vinnétek továbbra is amit kell az oviba? Részemről mi a helyes hozzáállás?

Figyelt kérdés

Úgy nyár közepéig (önhibánkon kívül!!- a net pedig hűségnyilatkozattal lett még akkor,amikor minden ok volt) a csekkek kifizetése után 15 ezrünk marad pelenkára (2 gyereket kell pelenkázni) és egyéb dolgokra,enni,gyógyszerekre- szóval mindenre!!! és a fagyó üres,a kamra üres!

Ebből mi minden hónapban megvettük az ovis gyerekeknek amit vinni kellett az oviba "tisztaságit". Sokan nem viszik,a listát nem teszi közszemlére az óvónő. A lényeg,hogy bár ki van írva,hogy ez-az nincs,vigyenek a szülők,de akik eddig is tettek rá azok ezután is fognak. Ha én nem viszek be valamit,akkor ugyan úgy nem lesz az én gyerekemnek sem,ha beviszek,akkor meg ugyan úgy lesz a másik gyereknek is,akinek a szülei semmit nem adtak be!!

+ ami még a szemem szúrja,hogy az az érzésem,az oviban rajtam/rajtunk akarják pótolni más szülők "hiányosságait".Ma beszéltem az óvónővel,aki azt mondta,hogy fél évre szokták kérni pl a szappant... érdekes,mert az első évben (3 éve) még 1 évre kértek 1 folyékony szappant! és mivel tudja,hogy mi mindig vittünk mindent időben- wc papírt,szappant év elején az első ovis napon,zsepit,szalvétát pedig családi napján délben,vagy utána 1 nappal reggel,tehát biztos szólt volna,hogy még nem vittük pl a folyékony szappant...

Annyira fel vagyok dúlva!!!



2013. ápr. 16. 09:21
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


A kérdésedre válaszolva: hát nem erre.

Sajnos a 3. gyerkőc születése előtt (fogantatása után) rosszra fordultak a dolgok. Sokat szenvedtünk,de idáig túléltük. A negyedik gyerkőc nem tervezett,de ha már megfogant,nem volt szívem elvetetni és nem is futotta volna még azt sem,hogy tekintettel az anyagiakra 5000 ft-ért (volt ismerős aki ennyit fizetett) elvetessem... és nagyon jól tettem.Rá nézek,és bármilyen mostoha is az élet,egyszerűen imádom Őt!! Át is gondoltam a dolgokat,hiszen a 4. gyerkőc nem lesz 1 éves,mire nem 75 ezret kell kiadni hitelre egy hónapban,hanem a felét,jövő ilyenkor pedig már csak 15 ezer lesz. Tehát a kicsi 1 éves korára rendeződnek az anyagiak.

+ a 3. gyerkőcre igényelt "Gyed-et előbb utóbb meg kell hogy kapjam" (a munkáltató eltűnt,így elhúzódott az elbírálás). Még pocakban volt a 4. amikor végre megkaptam a Gyed-et,amit most nem utalnak,bár még nincs 2 éves a kislány,mert amíg az elbírálásra vártunk,Gyes-t kaptam,amit most egyben vonnak. Amíg a Gyed-et kaptam (3 hónap) addig nem volt gond,bár nem éltünk akkor sem fényesen,nem ettünk minden nap gyümölcsöt,de panaszra sem volt okunk. Most csak a Családit kapom a gyermekekre,ha jól számolom,akkor júniusban fogok már fél havi Gyed-et kapni,akkor már nem lesz ilyen gáz.

Tehát nem a semmire szültem,egyik szülő nyakán sem élünk,igyekszünk tartani magunkat,a Párom igyekszik helyre hozni a ballépését. Ő világ életében dolgozott! Nem szerettünk volna így élni,ahogy most! Jó lenne legalább az alap dolgokat gond nélkül megadni a gyerekeknek... De erre még várni kell egy kicsit.

3 év múlva úgy mondhatjuk el,hogy nem a semmibe jöttek a gyerekek,hogy azt majd más is látni fogja (kibővített ház,kis üzlet,lecserélt bútorok). És ezek a gyerekek nem a semmire fogantak,csak most a hitelek utolsó 1,5-2 éve az "érdekes".

2013. máj. 5. 14:30
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet! Megfogadom!!! :-)

Szerencsére minden hónapban jár a Párom olyan helyen,ahol ilyeneket olcsóbban be lehet szerezni,majd megkérem nézze meg ezeket mennyibe kerülnek,és beszéltek az Óvónővel!! :-)

2013. máj. 5. 14:35
 13/16 anonim ***** válasza:
63%

Kedves Kérdező!


Hidd el, sajnos máshol sem jobb a helyzet. Mindig az visz mindent időben, akinek nincs, aki pedig megtehetné, fontosabb dolga is akad ennél.

Nálunk minden hónapban kell gyümölcsöt vinni, negyedévente tisztasági csomag (fogkrém, szalvéta, folyékony szappan, zsebkendő, wc-papír), csoportpénz havi 500 ft, és akkor még vigyünk virágot ültetni, fizessük a kirándulást, megpakolni a gyerek hátizsákját, és ne beszéljünk az étkezésről ami igen jelentős összeg.

Sok! Nagyon sok és nálunk is 3 gyerek van, a legnagyobb 4 éves, a középső 2 a legkisebb 4 hónapos, így még én is kettőt pelenkázok, nem kis összeg ez sem.

Minek vállaltam hármat? Azért amiért a negyediket is fogom! Mert imádom őket, és nem feltétlenül kell nekik mindenből a legdrágább, hiszen ezek nélkül is fel lehet nőni.

A legnagyobb olyan oviba jár, ahol jómódú szülők (orvosok, ügyvédek, tanárok) egyke gyerekei járnak mindennap puccparádéban, és nem szerettem volna soha, hogy ilyen egyke, elkényeztett gyerek legyen. Jöhet a kérdés: minek írattam ebbe az oviba? Ez van a legközelebb és vagy ez vagy ahova a kisebbségiek járnak.

Visszatérve, nálunk az ajtón belülre van kiragasztva egy papír, ahol a szülők is láthatják, hogy mivel vannak elmaradva, persze csak ha akarják.

Üdv!

2013. máj. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Örülök,hogy nem csak én vagyok ilyen "hibbant",hogy ennyi gyereket vállaltam a Párommal. Szívesen vállalnék még én is,a Páromnak már a 4 is sok :-) Imádja őket,meg is oldotta fejben,hogy hogy lesz saját szobájuk a pici házunkban,anélkül hogy egy lyukba élnének- bár én ezt nem tartom fontosnak,mert én is felnőttem közös szobában eleinte 3 tesómmal,majd a végére 1-el és 16 évesen lett saját szobám... és rüheltem,hogy egyedül vagyok.- de több gyerkőcöt már nem bír el a ház...


Dettó ugyan azt gondolom,amit Te! Semmiből nem kell a legdrágább,és én sem írattam volna olyan helyre,ami nem csak messze van,de még a "kisebbség" is oda járatja a gyerekeit.- félre értés ne essék,vannak barátaink a Cigányságból is,de sajnos nem mindenki olyan rendes mint Ők... Meg kell nézni hogy hol hagyja az ember a gyermekét!!


A Párom -mint utólag kiderült- vitt be mindent ami kellett,inkább elmaradt egy hitellel,és ebben a hónapban megint vitt be amit kellett,mert ne maradjunk szégyenben. Azt mondja,hogy bár nem szégyenlik magukat azok a szülők,de akkor is az ő szégyenük,és szeptemberben mindent befogunk adni az egész évre- Jövőhónaptól több lesz a bevétel a részemről,utána még több nekem és a Páromnak is,mert talált egy olyan munkát,igaz csak október végéig,ahol meg lehet keresni a 100-at,sőt többet is,igaz meg is kell dolgozni érte,és a tűrőképességét is megdolgoztatja,de kijövünk majd végre anyagilag arra az alapszintre,amire vállaltuk anno az elsőt,a másodikat,amiről lecsúsztunk amikor a harmadik gyerkőcöt vártuk... :-)


Nagyon sok boldogságot kívánok Nektek Kedves Utolsó Válaszadó!! :-) Jó egészséget!! :-)

2013. máj. 19. 11:54
 15/16 anonim ***** válasza:

Kívánom, hogy hamar jobbra forduljon a sorsotok! Kitartás! Amúgy igazából nekem nem ez a bajom ezekkel a beadandó dolgokkal, hogy mások nem visznek, hanem, hogy vajon mennyit visz haza az óvónő belőle, a dajkanéni? Mert ha belegondolok, hogy szegény gyerek nem tehet róla, hogy az anyja, apja feledékeny, vagy szegény vagy bármi. Tudom, hogy ennek is van határa, meg hogy én se vagyok milliomos, de ha csak ez lenne nem sajnálnám a többi gyerektől. Csak szóljanak, hogy elfogyott és kell még. Ha nem is most, de köv. hónapban bevinném. Én csak akkor sajnálom, ha nem is a gyerekek használják el a dolgokat. Persze ezeket soha nem tudom meg. Pedig úgy betennék egy titkos kamerát több helyre az oviba, hogy lássam a valóságot. Biztos érdekes dolgokat hallanék, látnék.

Én azon háborodtam fel nagyon mikor a gyerekem mondta, hogy az oviba nincs szalvéta. Más szülővel is beszéltük hogy koszos volt a kicsi pulcsiujja mindig és mondta neki, hogy miért nem törli meg a szalvétába. Erre az ő gyereke is mondta neki otthon hogy nincs szalvéta. Hát érdekes. Én nem bánom, ha tényleg a gyerekek használták el, szóljanak, hogy kell még. Tuti viszek. De ha nem... Akkor mi van?

2013. jún. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg, de ilyen sok mindent kell az oviba vinni, hogy a hitelt nem is lehet befizetni? Az nagyon durva. Mi most fogunk még járni, de kicsit aggódom ezek után.
2013. jún. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!