Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek mondhatják, hogy...

Szerintetek mondhatják, hogy ne hozzam nyáron a gyereket oviba, mert otthon vagyok a kicsivel?

Figyelt kérdés
2 hetes a babám, fiam ovis. Lesz egy 1 hónapos szünet, előtte pedig 1 hónapig összevont csoportok. Én erre az összevontra kértem az ellátást, mert a babám akkor még csak 1 hónapos lesz, viszont azt mondták, hogy a szabadságokat nem tudják megoldani és jó lenne, ha nem hoznám már egész nyáron. Ilyet tehetnek, kötelezhetnek rá?

2013. máj. 28. 08:35
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
25%
nem
2013. máj. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
79%
Nem kötelezhetnek, de igen, megkérhetnek. Nálunk is ez a szokás, aki otthon van valamiért, mondjuk kistesóval, az nem viszi a nagyot.
2013. máj. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Persze, nekem is mondták, hogy kérnek rá, meg aki GYES-en van, na jó, de én még csak most szültem és a kisbaba tényleg még baba, mindhármunknak jobb lenne, ha tudna menni oviba a nagy, ezért vagyok kíváncsi, hogy kötelezhetnek-e hogy ne vigyem, ráadásul én hamar elhozom, uzsonna után, valamikor ebéd után...
2013. máj. 28. 08:41
 4/29 anonim ***** válasza:
72%
Azt nem tudom, kötelezhetnek-e, de a gyerekeknek sem jó az összevont csoport. Rengeteg anyuka van otthon egy kisbabával meg egy nagyobbacska gyerekkel, neked is menni fog, ne szúrj ki a kisfiaddal.
2013. máj. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
61%
Nem kötelezhetnek rá! De neked magadtól kéne annyi eszed legyen, hogy nem viszed a nagyot nyáron, mikor te otthon vagy a kicsivel. Szerintem, a lehető legrosszabb dolog a nagyot bedugni összevont csoportba, mikor az anyuka otthon van az újszülöttel. Persze az anyukának így a legkönyebb, de akkor minek vállalt 2. gyereket, ha a nagya terhére van?!
2013. máj. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
84%
Nem kötelezhetnek, de szerintem teljesen jogos a kérés, a gyerekek sem szokták szeretni az összevont csoportokat. Ha úgyis otthon vagy, miért nem lehet otthon legalább nyáron?
2013. máj. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Anyám, miért kell rögtön bírálni, azt mondjátok meg, hiszen semmit sem tudtok a helyzetről :P Szerintetek milyen lesz a nagyobbnak otthon ülni velem? Egy pici babával nem lehet órákig játszóterezni, 2-3 óránként szopik... neki pedig szüksége van a mozgásra, amúgy pedig imádja az ovit és sokszor volt összevont csoportban, amíg dolgoztam. Nem bírálatot kérek és nem azért akarom hogy menjen oviba, mert nekem kényelmesebb, hanem neki jobb, hogy egész nap a kis barátaival van és a hatalmas udvaron tombolhat. Szóval nem kérem az ilyen válaszokat, köszi!
2013. máj. 28. 08:54
 8/29 anonim ***** válasza:
71%

Nem kötelezhetnek, ha felvették rendesen akkor abba beletartozik a nyári ügyeleti ellátás is.

De kérhetnek rá és lehet nehezményezik ha ellene cselekszel. (én magam is hallottam megjegyzést nem rám, másra...el tudod képzelni gondolom miszerint szegény nagyobb gyerek elpaterolják a kistesó miatt meg anyuka akkor vállaljon másik gyereket ha elbír kettővel...na biztos tudod mire gondolok:( )

Nálunk is így volt (3 gyerekem van 2.5-3 év különbséggel tehát mindig volt egy aki már ovis volt a legkisebbnél kettő is) őket is hazaküldik/hazaküldték minden június elején ha itthon vagyok/voltam pedig nekem is júliusban született a babám szóval jó lett volna ha mehetnek, dehát nem mehettek és az ügyeletes összevont csoportokról én se hallottam sok jót.

Mondjuk ez olyan érdekes közben meg hogy akkor az összevont csoportot valamiféle mumusként emlegették az óvónők:) most pedig hogy dolgozunk a férjemmel és muszáj hogy menjenek július 3.hetéig -most meg már a "nem lesz semmi gond, nagyon jó kis csapat gyűlik össze meg lesznek ott barátaik ismerőseik is hiszen más is viszi a nyár egy részében a gyereket ahol nincs nagyszülő"

Szóval most vagy csak nyugtatgatni akart vagy hirtelen az összevont csoport az élvezetek netovábbja lett:))

2013. máj. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
79%
Tényleg nem szeretnék kötözködni, de nyugodtan lehet kisbabával is 2-3 órát játszóterezni. Nálunk tavaly tavasszal született a kicsi, és nagyokat aludt mindig a fa alatt, ha meg felébredt, megszoptattam. Mindig volt pár szoptató anyuka a játszón, senkinek nem szúrtunk szemet. (Ha meg mégis, akkor ne nézzen oda.)
2013. máj. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
68%

A barátai nem is biztos, hogy ott lesznek. Lesznek viszont idegen gyerekek, nála idősebbek is, akik kisajátítják a jobb játékokat. Óvónő kevés van, nem tudnak annyira figyelni rájuk.


Anyósom óvónő, ezeket ő mondta. Beadhatod oviba a nagyot, de ne fogd arra hogy NEKI akarsz jobbat.


Játszótéren pedig el lehet bújni szoptatni, senkit nem fog zavarni. Így lent lehettek egész délután is.

2013. máj. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!