Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvoda alól mentességet meg...

Óvoda alól mentességet meg szokták adni?

Figyelt kérdés
Úgy tervezem, hogy csak játszóházba jár a gyerekem 5 éves koráig, esetleg az iskolakezdés előtt 1 évet magánóvodába. Milyen a tapasztalat, nem törődnek az egésszel és megadják a mentességet vagy a szülők helyett akarnak dönteni?

2013. jún. 7. 14:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

Csak jövőre lesz kötelező 3 éves kortól az óvoda. Nem hiszem, hogy ez a mentesség most még olyan elterjedt lenne.

Na, meg szerintem nem igazán jó egy gyereknek, ha 5 éves koráig nem jár óvodába. A játszóházban nem foglalkoznak velük úgy, mint az óvónők, lassabban fejlődhet, később lesz iskolaérett, mint kortársai.

2013. jún. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Egészen biztosan megadják, hacsak nincs gond a családi és szociális háttérrel - ha magánóvodáról írsz, gondolom ez nem áll fenn.


Egyébként utána kell járni, hogy a kiszemelt magánóvoda hivatalosan végez-e iskolára felkészítést. A CSANA pl. ilyen szempontból nem jó, de alapítványi ovik felkészítenek a sulira.

2013. jún. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

"Na, meg szerintem nem igazán jó egy gyereknek, ha 5 éves koráig nem jár óvodába."


Éppen ez a szemlélet nem helyes és ez lett az uralkodó. A szülő a saját gyerekét és családtörténetet ismerve döntse el, hogy mi a jó saját gyerekének. Játszóházba már most is jár és foglalkoznak vele. Szerintem az iskolai nevelés oktatás lehet az állam feladata, de az állam nem szülő és a politikusok ne döntsenek a szülők helyett. Döntsön csak a saját gyerekéről.

2013. jún. 7. 16:08
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Most még nem kötelező, de ha tetszik hanem nem teszel jót vele a gyereknek.
2013. jún. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%

Oh, végre egy hasonszőrű, jajj de örülök neked, kedves kérdező! :-)

Nálunk minden további nélkül megadják, a barátnőm is a napokban kérvényezte, semmi gond nem volt.

Mi járunk oviba, magánba és megengedhetjük magunknak, hogy akkor mennek a gyerekek, amikor kedvük van. Most is már egy hónapja lassan kivettük a nyári szünetet. A nyáron ha akarnak, néha játszóház jelleggel mennek, de ha nem lesz kedvük, akkor nem.

Elmondanám egyébként a kétkedőknek: az ország egyik legjobb alapítványi ovijába járunk. A vezető elismert szaktekintély. Ő is azt mondja, amit én (és amit ezek szerint a kérdező is): egy gyereknek az óvoda, a világ legjobb óvodája se lehet soha annyira pozitív, mint ha otthon van az édesanyjával. Természetesen normális körülmények között, ez ugye evidens. Egyébként rengeteg tanulmány is született már erről, Ranschburg is írt róla, mennyire káros a gyerekeket óvodába kényszeríteni azon elv alapján, hogy már az anyja nem elég neki, kell a közösség, meg többet tanul az oviban stb. Ez baromság. A gyereknek elég az a közösség, amit játszóházban, játszótéren, baráti társaságban stb. gyerekekkel tölt. Az anyukájával a mindennapi teendők közepette még sokkal többet tanul, mint akármilyen foglalkozáson.

2013. jún. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én sem jártam, és mint mondtam jár játszóházba, az elég. Az óvodai katonás rendre fegyelemre nekem sem volt sohasem szükségem, neki sem lesz. Nem főnök-beosztott viszonyban dolgozom és a tudáson kívül tulajdonképpen az iskola nekem sem adott mást,nem nevelt semmire. Az óvoda 1-2 hét amit rám kényszerítették szintén nem adott semmit, még tudást sem.
2013. jún. 7. 21:43
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Gabka: Ez a "ha akarnak menni mennek, ha nem lesz kedvük, nem mennek" szerinted annyira jó? Akkor majd suliba is mennek ha van kedvük, ha nincs akkor nem mennek? Ott főleg, ahol majd tanulni "teljesíteni" kell, és sokszor nem fog nekik tetszeni, akkor majd azt mondod nekik, hogy nem baj, ne menjetek?

És késöbb majd dolgozni is így járnak?

Majd iskolás korukban fognak beleszokni abba, hogy egy közösségben szabályok, köztelességek vannak, és nem csak az ő akaratuk érvényesülhet, és nem kedvük szerint történik minden?

Bocs az offért kérdező.

2013. jún. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Fura amit a játszóházról írtál, én sok játszóházban megfordultam már, de egy helyen sem tapasztaltam, hogy foglalkoznának a gyerekemmel. Aki foglalkozik vele az csak én vagyok, én megyek vele játszani ha kell, még egy helyen sem láttam olyat, ahol ÁLLANDÓ fejlesztő foglalkozást tartanának. Az alkalmazottak egytől-egyig mufurc, fiatal fiúk/lányok, akik azt sem tudják mi fán terem a gyerek, tisztelet a kivételnek. Holott elvileg a játszóháznak alapfeltétele hogy rendelkezzen óvódai/pedagógusi végzettséggel valaki, de az nem tudom ilyenkor hol van. A játszóházat is meg lehet unni egy idő után, az én lányom pl nem igényelné hetente többször, fél óra alatt megunja a rohangálást, hacsak nem lenne mindig valami kézműves foglalkozás vagy hasonló, ami ugye nem szokott mindig lenni egy általános hétköznap, csak különleges alkalmakkor. Egyszóval arra jó, hogy elüssünk vele egy unalmas hétköznapot, de arra nem, hogy fejlesszünk vele egy 4-5 éves gyereket.
2013. jún. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Elméletileg megadhatják, bár nem tudom pontosan, hogy merre laksz és ott mk a szokások. Amit én erről gondolok, hogy a gyereknek valahol meg kell tanulnia a közösségbe valló beilleszkedést. Ha egyből suliba adod nem tudom, hogy az mennyire lesz jó neki. Tény ne politikusok döntsenek a gyerek iskola óvoda érette hanem a pedagógus és a szülő közösen akik látják is a gyereket. De én úgy tudom, hogy a jelenlegi szabály szerint egy év kell, hogy óvodába menjen mielőtt iskolás lesz. Arról nem is beszélve, hogy az immunrendszere sme fog megerősödni hiszen nem szokja meg a közösségben a bacikat. Tudom lányom bölcsis és igen is ez az egy évben sokat volt beteg az mellett, hogy kiegyensúlyozottan eszik és erős az immunrendszere mert előtte sohasem volt beteg. Pedig vittem közösségbe játszótérre nem burokban neveltem.
2013. jún. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hetes válaszoló, látom nem érted az egész lényegét. Az iskola az iskola, de ez itt még nem az.

Mivel az oviba az enyémek most is úgy járnak, hogy gyakorlatilag játszó helynek veszik, így ha van kedvük játszani menni, akkor mennek, ha meg nincs, akkor nem mennek.

Nem tudom, te hogyan neveled a gyerekedet, nincs is közöm hozzá, mit csináltok és mit nem amikor veled van, de amit én az enyéimmel megcsinálok, az sokkal több, mint amit az óvodában kaphat, még úgy is, hogy egyébként az ország egyik legjobb alapítványi ovija a miénk.

2013. jún. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!