Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Bölcsi vagy ovi? Mit választan...

Bölcsi vagy ovi? Mit választanátok? Teljesen tanácstalan vagyok?

Figyelt kérdés

2,5 éves elmúlt a lányom, a kicsi 9hónapos. Mivel volt rá lehetőség és a nagy igényelte a gyerektársaságot,így bölcsibe jár heti 2-3 napot délelőtt 2 órát 400 ft/óra díjért március óta.

Beírattam oviba,de csak a körzetes oviba vették fel :( oda nem ahová szerettem volna.

És most nem tudom mit tegyek....


VEgyes csoprt lesz az oviban, mert kevés a gyerek és így is csak 14-en elsznek max. Az óvónéni kedves, de fenntartásaim vannak, az ovi rettentően lepukkant, lehetne tisztább is, pár napja voltunk megnézni a lányommal, hát a takarítónő végezhetne precízebb munkát is. Régies gyerekbútorok, régies játékokkal, az udvaron egy csúszda, egy hinta és egy homokozó kivételével csak egy lipityóka van:(

A lányom szét sem nézett, nem igazán tetszett neki az ovi, és modnta,hogy az óvónénit nem szereti :( bár hozá kell tenni,hogy két gyerekkel voltam, az óvónéni inkább a kicsvel foglalkozott, a nagytól épp csak megkérdezte hogy hívják.

És ami végképp nem tetszett, bementünk, és a gyerekek közül midnenki rohangál, az összes játék szanaszét,midnneki azt csinált amit akart, a dadus pakolászott helyettük, mert zavarba jött ahogy beléptünk.

És msot tudtam meg egy ismerőstől,hogy az óvónéni a "szabadon nevelés" híve. nem tart kötelező foglalkozásokat, midnenki azt csinál,amit akar, ha ő tortát talált ki, akinek van kedve tornázik, akinek nincs, az mást csinálhat. a suliban sem szeretik,mert a keze alól kikerült gyerekek beillesztése nagy gondot okoz,nem tudnak a fenekükön megülni 5 percnél tovább...


A bölcsibe viszont továbbra is csak heti 2-3 napot járhatna, ide két nap alatt beszokott, rögötn játszott-


És végképp nem tudom mi lenne a jó. Mert hagyhatnám bölcsibe, bár nehezebb lenne hordani,mert a város másik felén van, de jövőre ugyanebbe az oviba kerülne, ugyanehhez az óvónénihez :(

Még egy próbát teszek, hátha sikerül áthelyeztetnem másik oviba...de ha nem akkor nem tudom mi legyen


2013. jún. 10. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Melyik ez az ovi? Hátha valakinek van tapasztalata vele...
2013. jún. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én az ovit választanám, főleg, ha szimpatikus az óvónéni, hiszen az a legfontosabb.
2013. jún. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy jövőre is valószínűleg ebbe az oviba járna, mert kötelező lesz az ovi 3 éves kortól, még több gyereket kell felvenniük mint idén, szerintem az ovik a körzetes gyerekeket felveszik és be is teltek.

Esetleg hagyd most még bölcsiben, közben érdeklődj mindig a másik oviban, nincs-e szabad hely, vagy ha nem lesz, akkor jövőre próbáld beiratni a másik oviba, talán szerencséd lesz. Én sem vinném szívesen ebbe az oviba, azok alapján amit leírtál. Itt esetleg panaszt lehetne tenni az óvodavezetőnél az óvónőre, hogy nem jó amit csinál, vagy önkormányzatnál kell bepanaszolni. Mondjuk több szülő összefogásával kellene.

2013. jún. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ilyen óvónénihez nem járatnám a gyerekem.


13.03. Látszik, hogy el se olvastad a kérdést.

2013. jún. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kis település, vagyis annyira nem 7000 fő, mindenki ismer mindenkit, így is kiderült, hogy elvileg nem ide akartam íratni a lányom, finoman megjegyzete az óvónéni :(

Itt 3 ovi van összesen, és midnegyiknek van saját vezetője illetve fölöttük egy óvódaigazgató. Nála teszek még egy próbát a napokban..

2013. jún. 10. 13:07
 6/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Az én fiamat idén a körzetes ovi se vette fel először, pedig áprilisban elmúlt 3 éves. 2 héten át mentem az óvódavezetőhöz, hogy nincs-e üres hely. Végül szerencsém lett, mert egy anyuka lemondta a gyereke felvételét, mert kiköltöznek külföldre. Így végül mivel én voltam az első anyuka aki jelezte, hogy fellebbeznék, így berakták a fiamat, annak a kislánynak a helyére. Mindig érdeklődj, sose tudni ki költözik el, vagy veszi ki a gyereket az oviból és másikba viszi. Általában mindig van 2-3 szülő, akik elmennek költözés miatt vagy inkább magánoviba járatja a gyerekét.
2013. jún. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Oda próbáld beiratni,amelyik ovi szimpatikus! 3 évet lesz ott! Vagy ha lehet maradjon 1 évet még bölcsiben,jövőre meg iratsd oda,amelyik ovi tetszik.
2013. jún. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!