Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Lehet cumizni az óvodában?...

Lehet cumizni az óvodában? Nálatok hagyják a gyereknek?

Figyelt kérdés

2013. jún. 10. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
nem
2013. jún. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak a saját óvónőid döntik el. Ahány óvónő, annyiféle szokások, elvárások vannak.
2013. jún. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A lányom csak alváshoz cumizik,bár ha elfelejtkezik róla akkor anélkül is!:)


Nekünk az oviban azt mondta az óvónéni hogy lehet cumizni,és az sem baj ha a gyerek bepisil napközben(persze ez nem azt jelenti hogy még pelenkás). Ezen én nagyon meglepődtem,mert úgy tudtam hogy az oviban nem engedik a cumit!

2013. jún. 10. 22:36
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a kiscsoportban engedték, főleg eleinte nem akarták a gyerekeket sokkolni azzal, hogy még ezt is elveszik tőlük. Lehetett bevinni kispárnát, alvójátékot is. az enyém is vitte a cumiját, de amikor meglátta hogy a többiek nem használnak (a csoport nagyobb része), önként hazahozta az első héten, hogy inkább mégsem kell.
2013. jún. 11. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
igen, belecsomagolják az ágynemű közé, az egyéb alvóállatot meg külön kosárba gyűjtik minden reggel
2013. jún. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem,és én sem szeretném. Egy óvodás korú gyereknek már nincs szüksége cumira, nem is tesz jót neki. Árt a fogsornak, és segít a beszédhibák kialakulásában.
2013. jún. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk szintén alváshoz lehet bevinni (kiscsoport), meg "alvókát" is, amit altatáson kívül külön összegyűjtenek egy kosárban. A cumikat is leteszik még szem elől is alváson kívül, aztán ebéd után odaadják, gyerek lemossa és cumival bújik ágyba. Ahogy felébred, szépen leteszi az óvónéni asztalára, nem cumizhatnak játék közben.
2013. jún. 13. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt tanultam pszichológiából, h a csoportban, közösségben könnyebben leszokik a cumiról, ha látja, h a többiek sem csinálják.Ezért hagyják el pelust is, mert "csúfolják" még, ha nem is látványosan is.Elég, ha egyszer rácsodálkozik egy másik gyerek, h jéé, neked meg mi az????Nagyon jó lehet az ovi, ha ennyire jól veszik,és tudják, h úgyis elhagyják gyerekek.
2013. jún. 14. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!