Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Fontos! 3 hónapos terhes...

Fontos! 3 hónapos terhes vagyok amikor beírattam a gyereket (akkor még nem tudtam róla, hogy terhes vagyok . ) Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Felvették az oviba, mit fognak szólni az óvónők, hogy "nagy "hassal fogom vinni beszoktatni a gyereket? Viszont úgy gondolom jót tenne neki az óvoda. Kérlek írjátok le a tapasztalatokat , véleményeteket úgy gondoltam ,hogy alvás után mennék érte 15 ra .

2013. jún. 11. 09:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk is így volt,igaz én szeptemberben lettem terhes.Itt nem problémáztak azon ,hogy 15 órára vagy fél 4-re járok érte.
2013. jún. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Ha felvették, akkor nem szólhatnak semmit, nyugodtan viheted akár egész napra is. Sok helyen elvárás az óvónők részéről, hogy ha otthon vagy kisgyerekkel, akkor ebéd után vidd haza a nagyobbat, de nem kötelezhetnek erre.
2013. jún. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Semmi köze az óvónéniknek ahhoz, hogy te nagy hassal mész beszoktatni. A gyereknek jót tesz az óvoda, fel is vették akkor mért ne járhatna oda. A nagyobbal is otthon voltál, akkor mért ne járna a kisebbnek is, hogy csak vele legyél otthon, főleg ha jó helyen van és jót is tesz neki, hogy óviba jár. Tegyél arra amit az óvónénik gondolnak, bár szerintem nem érdekli őket. (óvónő, engem nem zavarna, felvettük akkor mit bánom én, hogy te otthon mit csinálsz)
2013. jún. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
65%
Kitenni mar nem fogjak, az biztos. Nalunk azt szerettek, ha hazavittek a gyereket ebed utan -aki tudta. Ebed utan mar csak alvas volt, uzsonna es szabad jatek, delelott voltak a foglalkozasok. Szerintem ha ebed utan elhozod es othon altatod, senki nem fog csunyan nezni rad
2013. jún. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
igen csak téli baba lesz és nem tudom hogy fogom tudni megoldani hogy 8 ra viszem mire haza érek mehetek is vissza a újszülöttel a nagyobbikért 12 re. ezért lenne "kényelmesebb" alvás után egyből elhozni .
2013. jún. 11. 09:59
 6/22 anonim ***** válasza:
Szerintem sokan megcsináltuk , hogy 8-ra vittük, délben mentünk a gyerekért egy újszülöttel. Nem nagy kunszt csak bele kell rázódni. Nálunk is "elvárják" a délben hazahozatalt. Nem is hagynám ott, hisz 33-an zsúfolódnak egy teremben. Aludni pedig sokszor költözködtek mert nem fértek. Persze lehet a te óvodád más, mert azért nagy különbségek vannak az ovik közt. Ha nagylétszámú csoportok vannak, akkor jobb ha elhozod délben. Ha kislétszámú akkor szerintem maradhat 4-ig.
2013. jún. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
24 en vannak egy csopiba . lehet túl reagálom de még nem vagyok felkészülve sok mindenre ...
2013. jún. 11. 10:25
 8/22 anonim ***** válasza:
47%
Én 4 hónapos kisbabával mentem a beszoktatásra. először bepróbálkoztak mikor dacoskodott a lányom hogy legyen csak félnapos, de én megmondtam nekik hogy szertném ha egész napos lenne mert én csak fél napos voltam gyerekkoromban és mindig úgy éreztem hogy kimaradok valamiből mert nem alszok ott az oviban. azóta a lányom nagyon szeret ovibaw járni, szereti az ott alvást is, és így nekem is van időm a babára a háztartásra és ha ahazajön 4 kor a lányom akkor még vele is tudok játszani :) nem hiszem hogy beléd kötnének emiatt, aha igen légy határozott és mond el hogy te így szeretnéd.
2013. jún. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
újszülöttnek árthat ha a nagy hazahozz valamit az oviból ? tapasztalat valakinek?
2013. jún. 11. 10:51
 10/22 anonim ***** válasza:
Nyilván art neki, ha elkapja a betegséget.....
2013. jún. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!