Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Felvették, de "rossz" csoportba?

Felvették, de "rossz" csoportba?

Figyelt kérdés

Szerintetetk túldramatizálom a helyzetet? Felvették a kislányomat az oviba, de pont abba a csoportba a 4 közül, amit kikötöttünk a férjemmel, hogy oda nem visszük. A nyílt napon bemutatták a csoportokat, és az utolsóban volt egy kislány, aki megpróbálta befenyíteni a lányomat, amíg mi az egyik óvónénivel beszélgettünk (a másik sem figyelt), és épp nem néztük, hogy mi történik a galérián. Mikor odanéztem, láttam, hogy a lányom ül a földön, oda volt elé hajolva a lány, és erőből szorította a két pofiját a lányomnak, közben nézett a szemébe. Biztos láttatok már olyat játszótéren vagy oviban stb, hogy egyből levettétek, hogy ez nem csak játék. Na akkor én eldöntöttem, hogy ebbe a csoportba nem. Ez a kislány még egy évig ott marad, az óvónéni szerint elég hányatott sorsú kislányról van szó. Ezt megértem, meg sajnálom, de akkor sem hiszem, hogy az én gyerekemet ennek szeretném kitenni.

Most még lesz egy kör az óvoda vezetőjével, hogy át lehet-e tenni másik csoportba.


2013. jún. 13. 13:52
 1/9 A kérdező kommentje:

Azt is tudom, hogy máshol is lesz/lehet még ilyen eset bőven, és nem tudom megvédeni, meg folyton máshova iratni, ha valami nem tetszik, de valahogy olyan ellenérzésem van az egésszel kapcsolatban. Az is igaz, hogy akkor szembesültem először, hogy milyen, amikor az ember gyerekét bántják.

A másik, hogy a csoport óvónénije eléggé katonás típus, szimpatikus volt. De az a fajta ember, akinek konkrétan(!) fel sem kell kelnie a székről, csak erélyesen rászól a gyerekekre, és máris rend van. Többször is kiengedte a hangját, amíg ott voltunk. Az én gyerekem viszont nem az a típus, akire így kell hatni, mert normális kérésre is megcsinálja, amit kér tőle az ember. Ebben a csoportban van a legtöbb fogyatékkal élő gyermek és magatartás-zavaros gyermek is (ezt konkrétan az óvónéni mondta a nyílt napon). Az előbbivel nincs is gondom, mert egy down-kóros kislánynak egyből odaadta a játékát a kislányom a nyílt napon, míg másnak, aki odajött, nem. Az pl egy nagyon megható jelenet volt nekem.

De nem tudom, hogy mennyire túlzom el a dolgot. Első gyerek, első ovis év (bölcsis nem volt, és nagyon várja az ovit).

2013. jún. 13. 13:56
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze. A legjobbat akarod a gyerekednek, akkor tedd azt amit a szíved diktál van még 3 csoport nem hiszem hogy olyan nagy probléma lenne áttenni másikba. Lehet hogy csak elfelejtették a kéréseteket vagy nem figyeltek oda rá.

Mi is úg vagyunk,hogy jövőre az ovi egy másik kiscsoportjába fog járni a lányom, mert mi meg az óvónőkkel nem jöttünk ki vagy a lányommal nem sikerült megtalálniuk a hangot vagy nem tudom, de kínszenvedés volt e az év. Én is mondtam hogy a másik csoportba szeretném hogy járjon, mondták hogy oké remélem tényleg így is lesz és nem fog meglepetés érni szeptemberben.

De a másik dolog meg az hogy sajnos az óvónők nem tudnak mindig 100%ban ott állni mindenki mellett tehát lehet hogy ebben a csoportban van AZ a befenyítős kislány, másikban meg lesz egy verekedős fiú vagy bármi más.

Én fiam csoportjába is évközben jött 2 nagyon problémás gyermek és bizony van olyan gyerek aki állandóan konfliktusba kerül velük (az én fiam szerencsére megtanult kitérni előlük).

Úgyhogy sajnos az életben ez már csak így van, meg kell tanulnia védekezni, mert nem mindenki lesz 100% jólnevelt aranyos és cuki:(

2013. jún. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ès ha a másik csoportba 2 ilyen gyerek lesz? Vagy most 2 ilyen gyerek jön? Akkor onnan is mentek?

Ès ha a 4-ik ovoda váltáson is túl lesztek akkor mit teszel?


Az ilyen problék elöl nem lehet elfuni ezeket meg kell oldani. Lányodnak is meg kell védenie magát, és az ovónök azért vannak ott, hogy ezt elkerüljék.

2013. jún. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2 vagyok közben előttem írtál úgyhogy mondandóm vége törlendő:)

De amúgy igen belejátszik ez is hogy első ilyen alkalom volt számodra és nyilván neked a saját gyereked a legfontosabb.

A katonás óvónő gondolom elkél a problémás gyerekekhez nem véletlen tették hozzá őket gondolom...

Amúgy meg az hogy a dadus meg a 2 óvónő is 100% ban megfeleljen a gyereknek és szakmája csúcsán legyen az szerintem igen ritka. Ha legalább 3ból 2 vel jóban van a gyerek az már nagyon jó (mondom ezt úgy hogy a fiam most fejezte be az ovit a lányom egy éve jár ugye és részesültünk jóban is rosszban is)

2013. jún. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Szerintem ha egyszer mikor a óvónő nem figyel és ez a kislány bántja a lányodat akkor ez nagyon sokáig meg fog maradni neki.Szerintem nem túlzol.
2013. jún. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, azért is szerettem volna gyakorló anyukáktól hallani, hogy mit gondolnak, mert nekem nincs ebben tapasztalatom.


Igazából a tudat az, ami zavar, hogy én tudom, hogy ebben a csoportban biztosan van olyan, aki így viszonyul a többihez, ráadásul a lányomnál próbálkozott is, és ennek ellenére odaviszem a lányomat. A többi csoportnál nem volt ilyen "élményünk", valószínű, hogy mindenhol van ilyen gyerek, mint akibe belebotlottunk, de mégsem konkrét, lehet, hogy lesz, lehet, hogy nem.


Mindenkinek ment a zöld kezecske.

2013. jún. 13. 14:23
 7/9 Anya1 ***** válasza:

Szia!


Jajj,ez nagyon gáz tud lenni,én megértelek!

De igazából sajnos az is igaz,h szinte mindenhol van vagy évközben jön olyan gyerek akit amúgy nem engednél ha lehet a tiéd közelébe, bölcsiben is igy van és ott még elmesélni sem tudják.oviban és suliban is.


Próbáljátok meg, és ha tényleg beigazolódik egy vagy több a rossz érzések közül akkor igenis merjetek váltani!


Van olyan ismerősöm ,kettő is ahol 3-4 évet volt a gyerek borzasztó ovónőkkel / gyerekekkel és nem váltottak még csak csoportot sem,mert a gyereket megviseli a váltás...


Hát kevés rugalmasabb fajt ismerek az embergyereknél (észzerü keretek között legalábbis),az jobban megviseli,ha folyamatos stressz éri bent és a beszokás is rágógumi lesz,ha Te sem nyugodtan tudod otthagyni (ha kimutatod ha nem).


Most mi is olyan ovit fogtunk ki a kicsivel,hogy majdnem hazafutottam szülőiről , de lehet,hogy csak egy pillanatnyi állapotot láttam,elkezdjük és kiderül az hamar,ha igaza van az embernek.


Kitartás és ne izgulj, a következő kép az,hogy ballag az oviból és még sajnáljátok is otthagyni az ovit :)

2013. jún. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én biztos kérném,hogy rakják át másik csoportba.

Az én fiam 1 éve jár oviba,abba a csoportba került amibe szerettük volna.Már bánom sajnos.Nálunk is van verekedős gyerek,nem is egy.És sokszor bántották már a fiam,de én úgy vagyok vele kell ez ahhoz,hogy erősödjön és meg tudja védeni magát.A gond nekem az óvónőkkel van sajnos.Én nagyon nagyot csalódtam mind a két óvónőbe.Szó szerint azt se veszik észre,hogy ott van e a gyerek.Fogalmuk nincs róla.A fiam is folyton csak a dajka néniről mesél meg a kertész emberről.Én is nagyon agyalok rajta,hogy kiveszem a gyereket ebből a csoportból.Szerencsére most összevonás lesz két hétig és pont abba a csoportba lesznek amibe egyébként át szeretném vinni.Meglátjuk legalább,hogy ott milyenek lesznek az óvónők,és hogy fog tetszeni a fiamnak.Két hét után meg megy nyári oviba teljesen más ovi .Ha az esetleg megtetszik neki akkor lehet oda iratom át.

2013. jún. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én is rájöttem arra, hogy rámenősnek kell lenni, van amikor nem elég, hogy az ember udvariasan áll a dolgokhoz, reménykedve, hogy figyelembe veszik a kérését. Külföldi nyaralás alól hívogattam az ovit, mert sosem tudtam a vezetőnővel beszélni (szabadságon volt, utána beteg lett), de mindig csak lepattantam, hogy csak a vezetőnő dönthet a kérdésben, de ő most ezért nincs, azért nincs. Közben lezajlott az első szülői értekezlet, amire anyukám ment el, és elmondta, hogy már a neveket is felolvasták, hogy ki melyik csoportba kerül.


Ráadásul utolsó hét volt az oviszünet előtt, úgyhogy nem hagytam magam lerázni, megmondtam, hogy ha tizenvalahány gyereket fel tudtak venni, akkor plusz egyet még írjanak be. Mondják meg, hogy mikor érdeklődjek telefonon, hogy sikerül-e a csoportváltás. Olyan csoportba nem viszem a gyereket, ahol rajta kívül még egy új kisgyerek lesz, ismerősünk sincs ott, ráadásul konfliktus is volt, akkor nem iratkozunk be, és majd megyek intézni az ebédpénz visszafizetését. 1 óra múlva hívott a helyettes, hogy akkor mehetünk a kiválasztott csoportba, jó?


Csak azt nem értem, hogy miért kellett ezt majdnem 1 hétig húzni, és miért van az, hogy ha nem vagy bennfentes, csak simán normális és udvarias, akkor miért nem veszik figyelembe a kéréseket.

2013. jún. 25. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!