Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tényleg mindenbe bele kell...

Tényleg mindenbe bele kell rakni a jelet az oviban?

Figyelt kérdés
Nálunk azt mondták, hogy még a zokniba is. Abba hogyan, milyen jelet rakjak bele? Tényleg kell játszóskabát, meg hazamenős is? Annyira össze tudják koszolni a kabátot is, hogy nem tudok vele hazamenni sem benne? Két évet volt bölcsis a fiam, de sosem volt annyira koszos a cucca, vagy legalábbis nem láttam, mert egyrészt kaptak kintre bölcsis kabátot, nadrágot, másrészt ha valami nagyon koszos lett, kiöblítették, és úgy adták haza zacsiban. Ez nyilván 25 gyerek mellett nem lehetséges, de tényleg kell ovis kabát, kinti cipő stb?
2013. jún. 16. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Amibe tudod tedd bele a jelet,a Te érdekedben.Nálunk 29 gyerek van a csoportban,de sokszor össze-vissza kallódnak a ruhák,mármint azok amelyek nincsenek bejelölve.Én rendeltem a netről vasalható matricát és amibe lehetett belevasaltam,amibe nem lehetett abba pedig alkoholos filccel rajzoltam bele a jelet.A zokniba mondjuk nem rakok jelet,de az nem olyan nagy baj ha elveszik,könnyen pótolható.

Kell külön kinti cipő + kinti kabát is és télen külön overál,mert az óvónő nem fog arra vigyázgatni hogy a gyerek ne koszolja össze magát.

Most hogy jó idő van,a nap nagy részét kint töltik az udvaron,így olyan szinten koszos az ovis játszós ruhája,hogy naponta másikat kell vinnem neki kintre is...bentre amúgy is minden nap másikat szoktam vinni.

2013. jún. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó ha mindenen rajt van az a biztos Mondjuk én vennék helyedbe vasalható jeleket .

[link]

2013. jún. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Saját érdekedben mondom, hogy igen tényleg mindenbe tedd bele a jelet. Én gombokat vettem (kisautó) az van mindene gyes ruhába bele varrva. (zokniba csak az egyik felébe, bugyiba kívülről, kabátba, nadrágba, alvó babába, zsákra és mindenre)
2013. jún. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Zokniba szerintem fölösleges,de minden másban jobb ha beleírod. A legtöbb pólóba, kabátba, cipőbe elég az alkoholos filccel belerajzolni.

Bölcsiben azért volt könnyebb, mert adtak cuccot, kevesebb gyerek volt kevés holmival. Oviban már jobban elvárják az önállóságot.

2013. jún. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk semmibe nem kell jelet rakni, nincs külön kabát sem.
2013. jún. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is kell mindenbe, sokszor elkallódnak a ruhák, míg a gyerek meg nem tanulja melyik az ő szekrénye. Sokszor futtában egész más szekrénybe rakja a ruháit. Örülök, hogy mindenben van jele, mert délután ha Apa megy érte, így ő is megtalálja, hogy én miben vittem reggel. :)

Nálunk van benti váltó ruha, ami mindig a szekrényében van, ha leönti magát, vagy bepisil esetleg. Aztán készítek kintit is neki, külön elmondom, hogy azt kell felvenni nem azt, amiben megyünk. Ugyanígy kabátot is viszek másikat és cipőt is. Most jó idő van, de mikor a nedves, saras időben mennek ki bizony érdekesen szokott kinézni a fiam ruhája, abban utána már a metróra sem merek felszállni vele. :) Jobb a biztonság, inkább legyen bent több ruha még ha nem is kell, mint hogy ne legyen egy sem, ha kellene..

2013. jún. 17. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tegnap rendeltem vasalható meg matrica jeleket, majd meglátjuk, hogy hova, hogyan tudom beletenni, remélem nem ördöngösség :)
2013. jún. 17. 09:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is megmondták az első szülői értekezleten az oviba,hogy még a zoknijába is legyen benne a jele.Én a zokniba sosem raktam jelet.A ruháiba sincs mindegyikbe a jele.A udvarról viszont tényleg rendszeresen úgy jött be,hogy nyakig sárosan.De nem csak az én fiam hanem a csoport 80 százaléka.Egyébként meg tök mindegy,hogy benne van a jel vagy sincs,30 gyereknél ha fejre állnak sem tudják az óvónők megjegyezni melyik ruha kié.Nekem 1 éve jár a fiam az oviba és 1 hete látta póló nélkül először a fiamat az óvónő...csak azt akarom ezzel jelezni,hogy azt se tudják milyen gyerek van a csoportba,azt végképp nem fogják látni kinek milyen ruhája van.Nagyon sok ruhácskánk cipőnk eltűnt úgy is hogy benne volt a jele,sőt a neve is.Semmit nem ért.És nem csak nekünk,tűntek el a ruhácskáink.A bölcsi teljesen más.Az én fiam is volt bölcsis,ég és föld az ovi és a bölcsi közt a különbség.Ott csak 12 gyerek volt egy csoportba.Ők még foglalkoztak mindegyik gyerekkel egyenként, és figyeltek rájuk.Sajnos ez az oviba nem mondható el egyáltalán.
2013. jún. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Anya1 ***** válasza:

Ó, a bölcsi más világ ,ott még ideális a létszám és sokkal felkészültebbek a gondozók.


Nálunk is mondták,h mindenbe kell,de második gyerek,meglesz enélkül is ez az ovi :D


Váltóruha nálam annyit jelent,hogy bent van egy póló,egy nadrág (nyáron a rövid verziójuk) egy bugyi és egy zokni a szekrényben vész esetére,amúgy nem öltöztetem őket át se reggel se délután.


Abban jön és megy amiben bent van,mivel nem valószinű,hogy oviból divatbemutatóra vinném,tehát hazáig (gyalogos táv az ovi) éppen jó.

Ha mégsem haza megyünk egyenest,akkor pedig viszem aznap azt ami kellhet.


Sőt,mi télen is nagyjából ugyan annyi időt töltünk reggel és délután is az öltözőben (2 percet) mert akkor meg az egyrészes overált adom rájuk,alatta az ovis ruhával.

2013. jún. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!