Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az óvodáztatási támogatást...

Az óvodáztatási támogatást mikortól lehet igénybe venni?

Figyelt kérdés
Kisfiamat beírattuk az oviba, szeptembertől kezdi az óvodát. Mikor lehet megigényelni az óvodáztatási támogatást?
2013. jún. 18. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi az az óvodáztatási támogatás? Az én fiam is szeptemberben kezd, de még nem hallottam ilyenről.
2013. jún. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én sem, de ez azt hiszem csak annak jár, aki halmozottan hátrányos helyzetű
2013. jún. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gyermekvédelmire gondolsz?
2013. jún. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A védőnőnél volt kitéve, hogy beiratkozás után jár egyszeri 20.000 Ft, utána évente meg lehet megint kérni, de akkor már csak 10.000Ft jár. Ez akkor esetleg csak Miskolcon lenne?
2013. jún. 19. 07:28
 5/8 A kérdező kommentje:
2013. jún. 19. 07:28
 6/8 A kérdező kommentje:
Az fenti linket találtam ahogy rákerestem. Hátha segít némi infóval nektek is!
2013. jún. 19. 07:29
 7/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, most olvasom csak én is hogy csak annak jár aki rendszeres gyermekvédelmi támogatást kap. Akkor erről ennyit! Azért azt úgy bírom, hogy azok akik pár száz Ft miatt nem kapnak bizonyos támogatásokat, azokat ugyanamiatt a pár száz Ft miatt kizárnak más támogatásokból is!
2013. jún. 19. 07:31
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

És még egy feltételnek is teljesülni kell a r.gy.v. mellett, úgyhogy én nem is akarom megkapni, szerintem te sem! :D


"A fenti pénzbeli támogatás további feltétele, hogy a gyermek felett a szülői felügyeleti jogot gyakorló szülő, illetve ha mindkét szülő gyakorolja a szülői felügyeleti jogot, mindkét szülő a jegyzői eljárásban önkéntes nyilatkozatot tegyen arról, hogy gyermekének hároméves koráig legfeljebb az iskola nyolcadik évfolyamán folytatott tanulmányait fejezte be sikeresen."


Ez a 3H valóban, halmozottan hátrányos helyzetűeknek. Csak nekik jár... Kár volt tanulni, már rájöttem... Érdem hülyének lenni ma ebben az országban.

2013. jún. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!