Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai hiányzás szigorítása....

Óvodai hiányzás szigorítása. Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés
2014 szeptemberétől kötelező lesz az óvodába járás 3 éves kortól. Kevesen tudják, hogy ez azt is jelenti, hogy a betegségeken kívül csak évi 3 (három) napot igazolhat a szülő.( Mondjuk családi program esetén) Mi erről a véleményetek?

2013. jún. 18. 20:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
Ha kötelező, akkor teljesen természetes, hogy nem lehet igazolatlanul hiányozni.
2013. jún. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Ez természetesen igaz.

Inkább a dolog hasznosságára / ártalmasságára szerettem volna rákérdezni.

2013. jún. 18. 20:08
 3/23 anonim ***** válasza:
76%
Úgy tudom, lehet felmentést kérni. Egyébként nem értek egyet sem a kötelező ovival, sem a du. 4-ig kötelező sulival.
2013. jún. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem hasznos, mert sajnos a gyerekek egy része (Álehándró, Dzsennifer, stb) máshol nem tanulná meg az alapokat.
2013. jún. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%

20.19!


Én is úgy érzem, miattuk születtek ez a döntések. De az átlagos és afeletti gyerek miért rohadjon 4-ig a suliban, ha mondjuk az anyja otthon van a kistesóval?

2013. jún. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Különösebben nem izgat,az iskolában is így lesz.Legalább egy-két szülő nem tudja "ráfogni a nyuszira" a beteg gyereket,ha nem akarja orvoshoz vinni,vagy nem tud vele adott esetben napokat/heteket otthon maradni.
2013. jún. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudom mondani, hogy azoknak a gyerekeknek mindenképpen jó, akikkel otthon nem foglalkoznak, erősen hátrányos helyzetűek vagy szimplán a szülők nem törődnek a gyerekkel. Tapasztalatból mondom, óvónőként, hogy nagyon sok gyermek érkezik 4-5 évesen úgy óvodába, hogy az alapvető szocializáció nem történt még meg. Nem tud a gyermek közel korabeliekkel játszani, kommunikálni, közösen együttműködni, nem ismeri a normákat (pl. wc után kézmosás, az étellel nem játszunk, ha valami nem tetszik, akkor nem verekszünk és üvöltözünk, stb.). És ez nagyon szomorú. :(

Azonban azokkal a gyerekekkel kiszúrás, akik otthon "jobb" helyen vannak, mert a szülők gondoskodnak és figyelnek rájuk, sokkal inkább, mint ahogy mi, óvónők tudnánk egy 30 fős csoportban.

Én látom a pozitív és negatív oldalt is. Így egyik szemem sír, másik örül.

2013. jún. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen ez egy ilyen egyik szemem sír a másik örül helyzet. Ha nem kötelező akkor akiknek nagyon fontos, azokat is kihúzzák alóla. De hát hogy lehetne máshogy csinálni? Úgy nem tudják megoldani, hogy na oké a Tibikének jó otthon, neki nem kell óvodába járni, de a Janikának gáz a helyzet, neki igen. Na most a Marikáéknál elmegy a helyzet, de azért ráfér stb.
2013. jún. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a véleményét! (Persze szívesen olvasnék még többet is : )

Miután a kérdés a személyes véleményeteket, ehhez kapcsolódó gondolataitokat firtatta, kérlek szépen ne pontozzatok le senkit, hiszen minden vélemény (pro-és kontra) "hasznos".


Köszönöm szépen!

2013. jún. 18. 21:30
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Elsőként egy off:

Mi az, hogy délután 4-ig kötelező a suli? Hány éveseknek?


A másik pedig, nem értek vele egyet, ahogy a 3 éves ovi, és 6 éves iskolakezdéssel sem. És ha én az ovis gyerekemet el akarom vinni télen síelni 10 napra? Akkor mi van? Lemarad gyurmázásból? Nem fogja tudni majd a "bújj bújj zöld ág"-at?

De komolyan, vicc az, hogy a néhány nemnormális miatt a többi normális szív. Szerintem mondjuk eddig is megoldotta az igazolatlanokat az, aki akarta. Ezután sem lesz gond, ugyanis nem kevés gyerek lóg a suliból annak ellenére, hogy elvileg kötelező. Oviban sem lesz ez másképp. Én meg aki nem tudok orvosi igazolást hamisítani, meg nem is akarok, cseszhetem, ha ovi helyett kirándulni vinném a gyereket. Mert vállalkozó vagyok, megtehetném.

2013. jún. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!