Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Gondunk van az ovonénivel....

Gondunk van az ovonénivel. Mit szolnátok?

Figyelt kérdés
5 éves, huncut a fiam, sokszor akaratos, de minden elfogultság nélkul állitom, hogy nem a legrosszabb gyerek az oviban. Nagyon tudja viszont kovetni a nagyobbakat, akár a rosszabbakat is (Mivel falun lakunk, így én is ismerem a gyerekeket elég jol, tudom, melyik milyen, egy játszotérre járunk, stb). Kb 2 honapja szolt az egyik ovonéni, hogy gond van a gyerekkel, be van vadulva, nem hallgat senkire, szo szerint meg van butulva. Erre rábolintottam (sajnos), mert otthon is észrevettem, hogy durva és kezelhetetlen kezd lenni. MOndtam ovonéninek, hogy természetesen ne hagyjanaka rá mindent, ha valami sulyosabbat csinál, lehet akár bunti is.... Pár nappal ez után, volt is, ovonéni szerint volt egy csunya hisztirohama, kiabált, és "o is csunyán viselkedett, majd a gyerek elmondja". A gyerek nem mondta, csak hogy kiabáltak, és o nem mehetett ki a tobbiekkel. Késobbiekben panasz nem volt. kb 2 hét után fiam elszolta magát, hogy ovonéni jol felpofozta. Lehet, hasonlo esetben nekem is eljárt volna a kezem, de nem tudom, mennyire megengedett ez az oviban. Ugyannettol az ovonénitol érzem, hogy a háta kozepére sem kívánja a fiamat, ahogy ránéz, ahogy beszél rola, mintha undorral tenné....ez nagyon rosszul esik, mert biztosan nem o a legrosszabb. Igazgatono (szintén veluk van a csoportban) szerint nincs kulonosebb gond, nem elevenebb, mint a tobbi. Beszéltem más alkalmazottakkal is, szerintuk sem log ki a sorbol. A kiscsoportban sem volt gond sosem. Nem tudom, most ennek az ovonéninek szol ez a viselkedés, vagy o is csak eltulozza? Vagy felbátorítottam azzal, h beismertem, nekem is gondom van vele? Vagy azért érezhetem ilyennek a viselkedését, mert zavarban van a verés miatt (ami nyltan azota sem kerult koztunk szoba)? MIndenesetre van nálunk 4 hét nyári ovi, ahonnét az utolso pillanatban kijelentettem:(
2013. jún. 29. 21:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Biztos h nem füllentett a kisfiad? Mert lehet nem igaz az a pofon.

De én a helyedben higgadtan nem vádaskodva de beszélnék vele.

2013. jún. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Lehet,hogy tényleg a háta közepére sem kívánja a gyereked, mert annyira ellenszenves neki
2013. jún. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

már az elejét olvasva gondoltam hogy megütötte a gyereket.

na már most, a gyerekek is tudnak kitalálni dolgokat,

bár az én kislányom csak 3 éves múlt de sose hazudott vagy beszélt mellé.,ha úgy volt akkor úgy volt,én hinnék neki ha bántotta volna az óvónő.

tuti kipécézte magának a kisfiadat és sajnos a legrosszabb szó útálja ezért kitol vele.

attól hogy kezelhetetlen egy gyerek vagy akármi,a megverés nem megoldás,csak jobban adja alá a lovat.

én azért szépen rákérdeznék erről annál az óvónőnél nem hagynám ennyiben.

2013. jún. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
12%

és most miért is lettem lepontozva NULLÁRA?

mert a lányom nem hazudik???..

vagy mi a franc?????

2013. jún. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
a pofon biztos, egy másik anyukátol hallottam eloszor, akinek a kislánya látta. Ekkor rákérdeztem, és beismerte a fiam. De szerintem annyira szégyellte, hogy magátol nem mondta, és utána sem akart rola beszélni. En aztán nem kerestem meg ovonénit, mivel tényleg joval késobb derult ez ki és nem akartam feszegetni a dolgot. De nagyon furcsának látom ot, lehet, hogy tényleg zavarban van (nincs verekedos híre egyébként). A gyerekem sem verekedos, csak akaratos (miota van a teso, még jobban), és nem mindig akar bekapcsolodni a kozos foglalkozásokra.
2013. jún. 29. 22:12
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ha tehetném, elvinném abból az oviból :(.
2013. jún. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
a lepontozást én sem értem, nem én voltam. Mindenki véleményét hasznosnak tartom, itt nincs jo vagy rossz valasz.
2013. jún. 29. 22:14
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

Óvónő vagyok, tapasztalatból beszélek, d csak a mi ovinkból merek kiindulni.

Mi nem ütünk meg gyereket, bármilyen rossz is. Számomra elég furának hangzik, hogy valamelyik kolléga megtenné, de a mai világban nem lehet tudni. Azonban az is fenn állhat, hogy a gyerkőc túloz, netán füllent. Ilyet többször volt szerencsém tapasztalni, úgy, hogy láttam a valóságot és a gyerektől is megkérdeztem, mi történt.

Nem mondom, hogy ez rosszindulatú hazudozás, sokszor az élénk képzelet okozza, vagy a gyermek korából adódóan nem ismeri, nem ismerheti a pontos kifejezést az adott helyzetre. Így jobb híján azzal él, amit ismer. Ezzel nincs is gond. Van, amikor azért lódítanak, mert szimplán tartanak a következményektől, előnyösebb helyzetet szeretnének, de ezt sem a rosszindulat vezérli, hanem az, hogy nyilvánvalóan nem akar magának bajt, vagy előnyt szeretne. (Ki nincs ezzel így?) Csak ők még nincsenek tisztában az erkölcsi vonatkozással, de nem is kell. Úgy vannak vele, hogy hazudni nem szabad, de ha más nem tudja, akkor nem feltétlenül hazugság.

Ezzel csak arra akarok kitérni, hogy több minden állhat a dolgok hátterében, akár igaz is lehet a dolog. (Sajna, miért is ne?)

De a legjobb, ha szemtől szembe beszélsz az óvónővel és tisztázod a kérdést. Az egyenesnél nincs rövidebb út.

2013. jún. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, tortent- olyan, amit irsz, de a gyerekek sokszor loditanak, foleg, ha esetleg otthon is napi tema ez nalatok, es a gyerek elott beszeltek az ovonorol, vagy erzi, hogy gondotok van vele.

Ne a fiadat kerdezd, vagy masik szulot, hanem ha kerdesed van, akkor az ovonot.

Miert nem kersz egy fogadoorat, amin mindket ovono ott van, es kerdezd meg oket a gyerekedrol.

2013. jún. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
koszonom, a pofon az biztos, mondta a kislány, beismerte a fiam. Ovonéni akkor nem mondta, csak hogy majd a gyerek elmeséli, ha akarja. Hisztizett, kiabált akkor a fiam, sajnos nehéz idoszak volt, ugyhogy elhiszem, hogy kiborult. De azota nem volt kirívo eset (állítolag azelott sem), ugyhogy nem értem, és foleg rosszul esik, ahogy hozzá szol. Nem vagyok az a fajta szulo, aki szerinte a gyerek szent, szeretem korbejárni a dolgot. Igen, ha alkalom adodik, beszélni fogok vele. remélem, a nyári szunet a hasznunkra válik, o is kipiheni magát:( Tudom, hogy nehéz, de talán nem kellene éreztetni a gyerekkel, ha nem a szívunk csucske...
2013. jún. 29. 22:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!