Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A ti ovitokban ez hogy van?

A ti ovitokban ez hogy van?

Figyelt kérdés

Nálunk az evésnél mindent kötelező megkóstolni.Ha a gyerek undorodik valamitől akkor is enni kell belőle. :(

A múlt héten a lányomba beleerőltettek olyan ételt amitől undorodik és egész délután hányt :(

Nálatok ez hogy van?


2013. júl. 20. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk is meg kell kóstolnia.

1 falattól nem lesz baja!

A gyerekek hajlamosak vissza utasítani mertem nem hangzatos a neve, vagy az állaga nem tetszik nekik, de amíg meg sem kóstolja, honnét tudja hogy nem jó!?

Na meg mindenhol másképp készítik.

Férjem 25 évig nem ette meg a tökfőzeleket, majd nagy nehezen megkóstolta az enyémet, azóta hetente 1x főznöm kell neki:)

Ugyan ez volt a tiramisuval, nem szereti a kávét, ezért sosem evett, de egyszer belekanalazott az enyémbe, s megette az egész tállal...

2013. júl. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
ez nagyon gáz dolog. Nálunk nincs ilyen, ha nem akarja megenni kap mást.
2013. júl. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
48%

szerintem meg nem kellene eröltetni. Én például ovis koromban ki nem állhattam a halat. Megkóstoltam, de ha egyszer nem esik jól, akkor nem esik jól, nem azért mert nem hangzatos a neve, hanem mert nem szeretné az ember. Mindig ráfogják az ovisokra hogy "azt sem tudod milyen íze van", közben meg a szag és látvány alapján már nagyjából összeáll a kép, vagy egyszer megkóstolja, emlékszik rá hogy milyen, és hogy be tudja-e fogadni. Mint ahogy írta a kérdező is, délután hányt a kislánya. Most akkor ez a jó, hogy mindenáron meg kell etetni?

Én 6évesen hánytam a majonéztől. Ma imádom a majonézt. Nem bírtam megenni a sárgadinnyét, felfordult tőle a gyomrom. Most egyik kedvenc gyümölcsöm. Ugyanez a paradicsommal, tökfőzelékkel, de például a sörrel és a tonikkal is. Melyik óvodás inna szívesen sört? Most meg felnőtt fejjel igenis megkívánom azt a kesesű ízt. Szóval szerintem ez hülyeség, hogy a neve miatt válogatnak, biztos változik annyit az ízlés, hogy ami kiskorban nem esik jól, az később igen, és nem azért, mert 13évesen kóstolom meg először, hanem mert változnak a dolgok.

2013. júl. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk is nyomatták az oviban, a "legalább egy kanállal" témát, rendszeresen öklendeztem a tojáslevestől és a mócsingos hústól, ha egyszer megkóstolta már nem tudom minek erőltetni, azóta sem eszem egyiket sem. Amúgy én lehet, hogy szólnék az óvónéninek finoman, hogy ne terrorizálja a gyerekem a kajával, mert azzal semmi jót nem ér el.
2013. júl. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is próbálják kóstoltatni, de ha nem, akkor nem eröltetik.

Pl. reggeli és uzsonnakor megkérdezik,

-Te kérsz rá szalámit?

-Ki kér rá paprikát?

Ha paradicsomos hal van a vajas kenyérre, mindíg kérdezi ovónéni kinek tehet, mert tudják, hogy nem mindenki eszi meg, akkor simán vajas kenyér marad belőle.

Ha olyan van akár üresen eszi a lányom a kenyeret.


Én lányom nem eszi se a rántott húst, se a petrezselymes krumplit. Eddig minden óvónéni nekem szegezte a kérdést

-Anyuka Emília nem szereti a rántott húst? Mondtam: nem

-És a krumplit se? Nem azt sem.

És nem is volt belőle probléma.


De ha hagynának minden gyereknek mindenben válogatni, akkor ott őskáosz lenne rövid időn belül, ez is igaz.

Viszont megvan az az előnye, hogy a rosszul evők, oviba jobban esznek, mert közösen étkezik a társaival, mindenki ugyanazt. Lányom ott több mindent megeszik, mint itthon :)

2013. júl. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és igen, szólj nyugodtan az óvónéninek, mindenhol megvan a heti menü, és az alapján leírod, hogy mi az amit tuti nem fog megenni, és ne is eröltessék.
2013. júl. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk sem erőltetik, hála istennek, ha nem eszi meg, kap egy szelet vajas vagy üres kenyeret. Nekem megfelelő így, nem marad éhen, de erőszak sincs.
2013. szept. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!