Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van itt olyan akinek szeptembe...

Van itt olyan akinek szeptemberben megy oviba a gyereke?

Figyelt kérdés

Nektek mi kell az oviba? Augusztus közepèn lesz szülöi èrtekezlet.

Én eddig vettem àgynemût, pizsamàt, fogkefèt, fogmosó poharat. Kell mèg valami? Kell fogkrèm vagy adnak ott? Vagy ez vàltozó?


2013. júl. 27. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:

majd szülőin elmondják,óvodánként eltéreő, előre csak a gyerek ruháit vedd meg, benti cipő, rucik, trikók stb....mindent az utolsó pillanatban kérnek.

Ágynemű? Tudod hogy kérni fogják azért? Nálunk csak mosni kell hazahordani.

Hát....nálunk még kérnek ovizsák textil, tornazsák: melegítő alsó fölső, fehér póló, fehér zokni, fehér trikó, fűzős fehér tornacipő.

Fél évente:

8tek.wc papír

400 zsepi

700 éttermi szalvéta

200 csomagoló szalvéta

4csomag írólap

40 rajzlap

1 liter folyékony szappan

...és még amik nem jutnak az eszembe....

2013. júl. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
...ja és fogmosópoharat ők adnak (nálunk) egyforma mindenkinek hogy ne legyen kinek van a szebb bi bi bííí, és ezért fogkefében is kikötik hogy teljesen egyszerű csicsamentes, és tapadókorongmentes, sőt ábrabentes egyszerű kefe legyen.
2013. júl. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

pizsama

takaró

szivacs az ágyra-huzat

fogkefe

fésű

váltóruha

benti cipő


havi

tisztasági pénz

2013. júl. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudod az ágynemű méretét? Nekünk 100x150 cm kell, amit nem lehet kapni :-(.


Kértek:

ovis zsák

tornazsák

fehér talpú, benti szandál

fogkrém (fogkefét ők adják)

1 váltás ruha

1 szabadidő ruha, télre overáll


Első nap vinni kell:

1 folyékony szappan

1 tekercs wc papír

1 csomag zsebkendő.


Nálunk nem kell pizsama, nem öltöztetik át őket alváshoz.


Kérdezz rá telefonon az ágynemű méretére, nehogy aug.közepén érjen majd meglepetés.

2013. júl. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tejesen ovi függö hogy mit kérnek ,

Nálunk már megvolt a szülöi nálunk az oviszsák egyen ovis zsák és a szülök pénzéböl vettük meg az anyagot és az egyik anyuka fogja megvarni a zsákokat ,még az is megvolt szabva hogy milyen szinü anyag lehet napocska szinü lehet csak mert a kislányom napocska csoportba fog járni ,ezenfelül kell vini papirzsepit,folyékony szapant szalvétát .pizsamát.

2013. júl. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia, én is csak az alapkat vettem meg a kisfiamnak ő is most kezdi az ovit...néha nagyon tanácstalan vagyok mit vegyek, mennyit...az Ovisjel.hu-ról rendeltem ovisjeleket a gyerkőcnek, nálunk még nem volt szülői, ráadásul a születésnapja is augusztusban van a kisfiamnak, előre félek, mert nem tudom mennyi lesz a kiadás :-( Ott majd állítólag adnak egy listát, hogy mit kell vinni-venni, azt már a beíratáskor elmondták,hogy minden váltóruhában-cipőben kell ovisjelnek lennie, ezért rendeltem meg őket...de mást nem sok mindent tudok, amit hallottam, azt is olyan anyukáktól, akiknek oda jár a gyerkőce. Szerintem kérdezz rá ha ismersz onnan anyukát, hogy nekik kb. mik kellettek.
2013. júl. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk csak ruhát kell vinni a gyerekre meg tisztasági csomagot. Mindent adnak, ágyneműt, ovizsákot stb... Az ágynemű mérete erősen változó, remélem nem feleslegesen vetted meg. :(
2013. júl. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves 6 minek rendelsz ovisjelet ha még nem volt szülöi ? Nálunk szülöin lehetett választani csoportnak meglévö jeleiböl.
2013. júl. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk oviszsákot, fogkefét, fésűt, 2 db kisméretű törölközőt, ágyneműhuzatot (90 x 130), váltócipőt, váltóruhát kérnek, illetve félévente PZS, folyékony szappan, szalvéta, WC papír-ból álló csomagot.

Ezeknek a mennyiségét még nem tudom. Nálunk a szülői már megvolt, de augusztus végén még jönnek családlátogatásra, akkor minden részletet elmondanak.

Ja, és orvosi igazolást is kell vinni, hogy nincs fertőző betegsége, közösségbe mehet. Ezt aznap kiállítva, amikor kezdi az ovit.

2013. júl. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk nem kell ágyneműt vinni, az van, csak a huzatot kell otthon mosni.

Kell óvodai zsák, jellel ellátva.

Félévente van tisztasági csomag: fogkefe+fogkrém+szappan+zsepi+wc papír+szalvéta

Szoktunk kérni tartót a gyerekek rajzainak.

Fogmosópoharat nem kell vinni, az egységes.

Pizsama kell.

A zsákban mindig legyen tiszta váltóruha (póló, nadrág, zokni, alsónemű), mert ha például a kézmosásnál összevizezi magát a gyerek, akkor át tudjon öltözni.

Nálunk a többi önkéntes alapon megy, szoktuk kérni a szülőket, hogy ha van otthon olyan színes papír, anyag, wc papír guriga, dobozok, amikre nincs szükségük, akkor ne dobják ki, hanem hozzák be, mert mi fel tudjuk használni.

Van ahol kérnek rajzos eszközöket is (ceruza, ragasztó, papír), de ez már óvodánként változó. A szülőin el fogják mondani.:)

2013. aug. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!