Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szólni kell az oviba, ha már...

Szólni kell az oviba, ha már többé nem akarom vinni a gyerekemet? Most szeretnék új ovit nézni neki.

Figyelt kérdés
2013. júl. 31. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen
2013. júl. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kell az óvodától kilépő nyilatkozat, vagy valami hasonló
2013. júl. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Először keress új ovit, legyél biztos benne, hogy átveszik, s csak utána szólj!
2013. júl. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Természetesen szólni kell, kilépésről nyilatkozat kell, meg visszafizetik majd a kajapénzt is később, amit már nem eszik meg ott (bár lehet, ha máshova viszed, akkor ez nem igy lesz, én kivettem és itthon van március óta).
2013. júl. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én megfordítanám a kérdést.

Keresnék egy számomra és a gyerek számára is megfelelő intézményt. Ott érdeklődnék, megbeszélném a részleteket, elvinném egy szabad napon a kicsit is kipróbálni, ismerkedni, ha minden ok, akkor oda beíratkoznék.

Ha ez megvan, akkor jelezném szóban, de ha szükséges, akkor írásban is az előző ovi felé, hogy szeptembertől másik intézménybe kerül a kicsi és kérném a "kilépő papírokat", pénzügyi elszámolást, ha szükséges.


A gyermek egyébként hogy áll ehhez? Szeretne új helyre menni? Olyan súlyosak a problémák, amit már nem lehet házon belül rnedezni? Betartottad a fokozatosság elvét és lépésről-lépésre haladtál a problémamegoldásban és végső megoldásként született a váltás?

Bennem ezek a kérdések is megfogalmazódtak, mert eszembe jutott, hogy a kicsiknek is szüksége van valamiféle állandóságra és jó esetben kötődnek a nevelőikhez, kis barátaikhoz is.

Természetesen ha a fejlődését, jólétét súlyosan veszélyeztető körülménnyel találkoztál, akkor nem kérdés a váltás- de akkor is már most, augusztusban valahogy foglalkoznék a kicsivel és mesélnék neki a várható változásokról.

Szép napot.

2013. aug. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk sajnos azért kellett váltani, mert nem a körzetesbe vették fel három évesen, hanem a kerület másik végében lévőbe, és most megpróbáltuk egy közelebbibe átvetetni (a körzetesből kidobtak tavaly is, idén is, mert csak azokat veszik fel, akik előre befizetnek az alapítványukba). Én csak akkor szóltam, amikor biztos volt már, hogy felvették az újba, de nem kértek semmilyen írásbeli nyilatkozatot, elég volt, hogy szóban jeleztem.
2013. aug. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, ki kell iratni az ovodabol.
2013. aug. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!