Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Akinek gyermeke nem töltötte...

Akinek gyermeke nem töltötte még be a 3. évet, de már ovis, hogyan bírja? Nem "kicsi" még hozzá?

Figyelt kérdés
2013. szept. 18. 11:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Még nincs 3, de már ovis. Nem érzem kicsinek hozzá, tud egyedül enni, öltözni, stb.

Inkább a természetében fakadóan nem való oda, de ezt meg kell szoknia (zárkózott, magának való típus).

De tulajdonképpen ennek ellenére jól érzi bent magát.

2013. szept. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
mármint természetéből fakadóan csak elírtam
2013. szept. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, meg hát muszáj volt beadnom óvodába, teljesen mindegy, hogy kicsi vagy sem, muszáj dolgozni járni.
2013. szept. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
De, néha azt gondolom, hogy kicsi, de aztán látom, milyen jól érzi magát és rájövök, hogy jó ott neki.
2013. szept. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam februárban tölti a 3. évet. Az első hét maga volt a mennyország...azért sírt ha mentem érte és elvittem, könyörgött, hogy még maradni szeretne. A második héten lebetegedtünk, itthon maradt. A héten kezdtük elölről, de persze már nem volt zökkenőmentes a dolog. Az oviig ordított, szó szerint ki kellett tépni a kezeim közül. Az elválás nehéz, de ha már ott van jól érzi magát, nincs vele probléma. Kezd belerázódni a hét végére, de már előre félek a jövőhéttől. Persze ezt nem mutatom felé, igyekszem határozott és következetes lenni. AZ én gyerekem a legkisebb a csoportban, az óvónénik szerint nem tűnik fel a korkülönbség, bár ő még nem annyira ügyes mint az első válaszoló csemetéje, de ellenben nagyon nyitott és barátkozó természet. Minden nap új élményekkel jön haza, amit mindenkinek elmesél és elmutogat. Amit észre vettem nála az, hogy még inkább Anyásabb és Apásabb lett itthon, jobban bújik és puszilgat minket mint eddig...:)
2013. szept. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
És a te gyermeked hogy viseli az ovit, kérdező?
2013. szept. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A beszoktatás nagyon tetszett neki, hisz ott voltam én is. Gondolta, hogy ez így szuper lesz, anyukám 10 m-en belül én meg játszhatok sok-sok játékkal. Aztán jött az elválás. Első héten bepisilt, nem evett, csak sírdogált. Második hét nagyon jól indult, egész héten nem is pisilt be, viszont csütörtök, péntek sírdogált délig van ott, de 1-2 órát biztos hogy sírdogált hogy anyukám, anyukám. :( Olyan nehéz ez! De nem lenne könnyebb az elválás fél év múlva sem, úgyhogy nem adjuk fel! NAgyon kedvesek az óvónénik, bízom hozzá, hogy minél hamarabb sikerül ezt a mélypontot átugrani.
2013. szept. 20. 11:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Mikor tölti be a 3-at?
2013. szept. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
december végén.
2013. szept. 23. 11:52
 10/11 anonim válasza:
Tuti nagyon nehéz otthagyni,mikor látod,hogy sír,de arra gondolj,hogy előbb-utóbb úgyis be kell szoknia,ez az élet rendje. Bennem is ez volt,mikor szoktattam a kislányomat,mert ő meg annyira anyás,hogy el se mozdult mellőlem.Aztán elvették tőlem,én eljöttem,sírdogált,de csak beszokott,annyira,hogy most már nagyon szeret ovikába menni.KITARTÁS!!!!!!!
2013. szept. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!