Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nem évvesztes gyereknek...

Nem évvesztes gyereknek kötelező szeptemberben suliba mennie?

Figyelt kérdés
Áprilisi,és jövő szeptemberben kezdené az első osztály de én nem szeretném.Van erre lehetőség?
2013. szept. 22. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért nem szeretnéd? Csak kíváncsi vagyok, addig még egy teljes év van, honnan tudod, hogy nem lesz elég érett az iskolára?
2013. szept. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha se a szülők, se az óvónők nem találják iskolaérettnek a dec. 31. után és szept. 1. előtt 6 évet betöltő gyerekeket, az óvodavezető felmentheti őket a tankötelezettség megkezdése alól. Erről az óvódavezető külön vizsgálat nélkül szakvéleményt állít ki, amit a beiratkozás napján be kell vinni a körzeti iskolába, hogy később ne keressék a gyereket.

Ha véleménykülönbség van, vagy az óvodavezető pl. fenntartói nyomásnak engedve nem vállalja a döntés felelősségét, szakértői vizsgálat kérhető. Ezt a hajdani nevelési tanácsadókban (ma: szakszolgálatokban) végzik el. Megkérdezik a szülő véleményét is, és a nem egyértelmű esetekben valószínűleg figyelembe is veszik. Végül is egy éretlenül iskolába küldött gyerekkel a szülő kinlódja majd végig az elkövetkezendő éveket, meg persze maga a gyerek (és a pedagógusok).

2013. szept. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

off, elnézést

1-es válaszolónak: az enyém júliusi születésű, és én sem szeretném, hogy 6 évesen iskolás legyen

azért nem, mert a legkisebbek között lenne, aki szeptemberi, az majd 1 évvel lenne nála idősebb, ami ebben a korban nagyon sok, és nem szeretném, ha kudarcélménnyel indulna az iskola, és ez rányomná a bélyegét a továbbiakra

nálunk volt pszichológus az oviban, az iskolaérettségről tartott előadást, azt mondta sokkal nagyobb bajt csinálunk, ha idejekorán engedjük suliba, mintha várunk még egy évet

+ 1 évvel tovább tart a gyerekkora

2013. szept. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azért nem szeretném,mert ő és egy kisfiú lesz csak iskolaköteles,ők tavasziak.A többi csoporttársa nyári,és mind fiatalabb nála.

4 évig jár egy megszokott csoporttal aztán illeszkedjen be egy idegen csoporthoz?Mi van ha ez miatt nehézségei lesznek?

Nem elég,hogy a sulit kell megszoknia,még az idegen gyerekekt is.Nem szeretném ezt.Nem utolsó szempont az sem,hogy érettebb lesz,és marad a saját barátai között.

2013. szept. 22. 17:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy idegen gyerekeket kell megszoknia, nem ok a visszatartásra. Mikor bekerült az oviba, akkor is idegenek voltak a gyerekek, mégis megszokta, pedig sokkal kisebb volt. Beszélj az óvónőkkel először, aztán ők majd tovább küldenek. Viszont most szigorodtak a jogszabályok.
2013. szept. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Már nincs ám automatikus évvesztesség, attól, hogy nyáriak, ők is mennek, ha iskolaérettnek találják őket. Mindemellett én is az évvesztés pártján állok, ha csak kicsit is úgy látja a szülő, hogy jót tenne még egy év ovi.
2013. szept. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

off - bocsi :S


3as, miért is tartana 1 évvel tovább a gyerekkora?

1.-ben is gyerek...(és nekem az oviban egy nap hosszabb volt, mint elsőben 1)

2013. okt. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!