Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az iskolaérettséghez valóban...

Az iskolaérettséghez valóban a legfontosabb az, hogy a gyerek MINDIG "hibátlan" emberfigurát rajzoljon? A lányom az oviban nem szeret rajzolni (gyurmázni, festeni igen! ).

Figyelt kérdés
Ha kötelező, akkor lenyom gyorsan egy pálcikaembert némi hajjal, ujjakkal, cipővel, ruhával, aztán heló, megy játszani. De: az akkor is pálcika! Az óvónő megőrjít, mert szerinte mindig jól kell rajzolnia. Itthon szeret rajzolgatni, és nem pálcikát rajzol, hanem rendes karokat, lábakat, van haja, füle, szempillája, szemöldöke, rúzsos szájat rajzol, pirospozsgás arcot. Nyáron volt 5 éves, tehát törvény szerint mehet. A figyelme könnyen elterelhető, de amikor ott tombolnak mellette, nem csodálom, hogy inkább rohanna játszani, minthogy rajzoljon, mert MUSZÁJ. Az óvónő szerint ezért sem mehet suliba. De ott ugye mindenki ül a fenekén és csinálja a feladatot, nem rohangál és kiabál.
2013. okt. 22. 21:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem az a baj, hogy nem rajzol szépen. Hanem az, hogy rohangál helyette.

Azt tekintik iskolaérettnek, aki tud egyhelyben nyugodtan ülni és figyelni. Az iskolában óra közben nem kelhet fel, és nem is szaladgálhat.

2013. okt. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolaérettségnek testi, értelmi és szociális kritériumai vannak. Az nem probléma, ha nem hibátlan az emberalak-ábrázolása, melyre nem mellesleg van egy ún. Goodenough-teszt is.. Ki lehet vele számítani, hogy korához képest elmaradott, megfelelő vagy fejlett-e a rajzkészsége a gyermeknek.

Viszont, és ez a fontos: az már probléma, ha a feladattudata, feladattartása, figyelme (stb) nem megfelelő. Egy iskolaérett gyermek nem szalad el játszani, ha az óvónő arra kéri, hogy csináljon meg valamit (legyen ez rajz, bármi). Legalább 20 percig!!!! leköthető, anélkül, hogy másfelé kalandozna a gondolata.

2013. okt. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

" Az óvónő szerint ezért sem mehet suliba"


Ezek szerint nemcsak az emberrajzolással van gond, hanem mással is.


Én személy szerint örülnék, ha a lányom maradhatna még egy évet oviban, sőt meg is teszek mindent azért, hogy maradjon. Ő is 5 éves, de a figyelme katasztrófa. Pedagógus vagyok, tudom, látom, hogy az iskola nem sétagalopp.

2013. okt. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Én 36 évesen is csak pálcikaemberkéket tudok csak rajzolni... Ezek szerint nem vagyok iskolaérett... :D Félretéve a viccet, szerintem sem kifejezetten az emberalak ábrázolásról állapították meg, hogy a lányod még nem iskolaérett, ennél összetettebb a dolog. Még egy év az óvodában jót tesz neki, majd meglátod!
2013. okt. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A hibátlan ember figura azt jelenti, hogy megvan neki minden testresze es azok a megfelelő helyen es mennyiségben vannak jelen. Önmagában a pálcika formával nincs baj.
2013. okt. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
#5 Ez nem igaz! Azzal, hogy pálcika figurát rajzol, nem érzékeli a térbeliséget, a komplexitást, a két dimenziót, az arányokat! (egy óvónő)
2013. okt. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem képes addig a fenekén ülni amíg egy rajzot elkészít ne is menjen iskolába,hisz önfeledt játékra van szüksége. Mit nem értesz ezen? Jobb ha iskolás lesz és rengeteg kudarc éri?
2013. okt. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Valoban, itt inkabb az a baj, hogy nem bir megulni addig, amig rajzol. Mi lesz az iskolban, delutan 4-ig ulni es azt csinalni, amit mondanak, tobbek kozott rajzolgatni?
2013. okt. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Vörösnefelejcs ***** válasza:
100%
A tesóm meg direkt visszatartotta mindhárom, amúgy iskolaérettnek ítélt gyerekét. Nem veszít semmit, én hallgatnék az óvónőre.
2013. okt. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján nem iskolaérett a kislányod. Ne erőltesd az iskolát, maradjon még egy évig oviban. A gyermeknek lenne a legnagyobb törés, ha az első osztályt kellene megismételnie. Hidd el!
2013. okt. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!