Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Lehet baj ha nem jár sokat...

Lehet baj ha nem jár sokat oviba a gyerek?

Figyelt kérdés

Kisfiam elég sokat hiányzik az oviból ,és az óvónőktől kezdve a vezetőnvel stb ba...gatnak hogy miért nem jár oviba !!

Én meg mert talán ha beteg lesz, és meggyógyul 1 hét után nyilván nem fogom egyből oviba engedni ,főleg van egy 18 hónapos huga aki folyton elkapja tőle és nem állunk úgy anyagilag hogy hetente vegyük a méregdrága gyógyszereket!

Ja meg jövő héten elviszi a papa vidékre kb 2-3 hétre és elmondtam a vezetőnőnek és vágta a pofákat hogy háát az hosszu idő!!

Hát azért mondják azt hogy nincs diktatúra!!

Mi az hogy nem vihetem el máshova ,5,5 éves tudom hogy oviköteles ,de csak 2015 ben megy iskolában tehát még csak iskolaelőkészítőbe sem jáR!!

Ugye nem vehetik el a családipótlékunkat??

1 hetet jár 2 hetet nem ,betegség miatt ,én lennék a legboldogabb ha járna folyamatosn ,szeret is okosodik is ott rendesen eszik stb...


2014. febr. 12. 19:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
még egy nem az óvi találja ki hogy kötelező járnia hanem a törvények mondják ezt és ezért morognak mert nem vagy hajlandó vinni a gyereked óviba .
2014. febr. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

én óvónőként irom le a véleményemet:

biztos b...gatásnak veszed-de ,ha szóltak,biztosan a gyermek érdekében.nagycsoportban már minden nap isk.előkészitő foglalkozások vannak-jobb helyeken kettő is.ezek egymásra épülnek,heti,havi lebontásban-és ha nagyon sokat hagy ki a gyermek-nehezebb lesz az iskolai felkészitése.indokolt hiányzás esetén oké a dolog,de,ha nem beteg-én vinném.egyrészk a közösségnek nagyon jó hatása van a személyiségfejlődésre-ott vannak a barátai.te,meg a picur nem tudjátok pótolni ezeket,bármennyire is szeretnétek.meg kell szoknia egy mindennapi rutint ahhoz,hogy a suliban majd könnyebben át tudjon állni.sorolhatnám még az okokat,hogy miért vidd be-de ez a te döntésed.itt nyilván nincs "évismétlés"-de a túlzott hiányzást egyrészt jelenteni kell,másrészt az elutazások csak a vezető engedélyével történhetnek.ezeket azért vedd figyelembe

2014. febr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Óvőnőként mondom, hogy azok a gyerekek, akik nem járnak, le vannak maradva sok mindennel...és most nem csak a nyelvi dolgokra gondolok, vagy versek, mesék játékok, kevésbé fejlett a szociális érzékük, finommotorikájuk, érzelmi életük stb.

Sajnos mi sem tudjuk megértetni a szülőkkel ezt. 26 gyerekből 16 jár rendszeresen, a többi kóvájog...

2014. febr. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Na most látom előttem már írt valaki, bocs nem akartam ismételni...
2014. febr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem akarod oviba hordani,akkor legalább délig járjon be, és ebéd után haza hozod. Délelőtt vannak a foglalkozások. De Te tudod, a Te gyermeked......
2014. febr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen igaza van a kérdezőnek, az én kislányom 3 éves múlt, és szeptember óta jár oviba. Mivel én egész nap dolgozom+ utazom, se reggel vinni, se elhozni nem tudom őt emberi időben, ezért az apukája otthon maradt. Mióta oviba jár, a gyerek nem fejlődik, ezért gondolkoztunk, hogy kiírtajuk, na azt a felháborodást még világ nem látott. Nem óvodaköteles, a hely pedig fizetős is. Kedves kérdező, állj ki a gyerekedért mert senki se fog helyetted.A gyerekbetegségekből 6 éves kor körül kinőnek.Közösség nélkül is...
2014. febr. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
76%
Így van teljesen felesleges közösségbe vinni,kis barátokat szerezni,megtanulni a közösség szabályait.. Minek mikor otthon is ülhet, sőt iskolába se íratnám,hanem otthon tanítanám.....
2014. febr. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
62%

16!

Komolyan gondolod, hogy nem kell közösség a gyereknek? Nem azért kell közösségbe járnia, hogy ne legyen beteg, hanem hogy megtanulja a szabályokat, barátkozzon, fejlődjön.


Államiba írasd, ott fejlődni fog, ne fizetősbe. Persze hogy felhábodnak ha ki akarod venni.

2014. febr. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!