Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti melyik oviba íratjátok a...

Ti melyik oviba íratjátok a gyerkőcöt? Abba ami közelebb van, de lehet hogy nem lesz ismerős, vagy a távolabbiba ahova 2-3 gyerek megy a volt bölcsis csoportból?

Figyelt kérdés
Kisfiam elég félénk, ezért talán jobb lenne a távolabbi ovi, ahol már van ismerős, viszont az távolabb van tőlünk... és most 3 évig oda vinni télen-esőben... De mindent a gyerekért, csak érdekelnének a vélemények. Valaki volt hasonló helyzetben?
2014. ápr. 20. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is félénk gyerekeim vannak, és nem az ismerősök miatt választottam ovit, hanem az óvodát, az óvónőket néztem meg. Simán lehet, hogy nem is az a 2-3 gyerekkel fog játszani, akiket ismer. Nekem az ovi volt a fontos, milyen a hozzáállásuk a gyerekhez, milyen a fejlesztési szemlélete, minden. Milyen óvónőhöz kerül.
2014. ápr. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kislányom olyan csoportba került, ahol 8 gyerek egy csoportba járt bölcsibe, ott mindegyiknek más barátja van. Kislányomnak is a legjobb barátnője az egyik bölcsis kislány.
2014. ápr. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én a közelibe vinném. napi 2x kell megtennetek az utat, nagyon nem mindegy, milyen messze van.

a bölcsiben is megbarátkozott a társaival, nem? akkor itt is találni fog barátokat.

és mivel feltételezem, körzetesek vagytok, könnyen lehet, hogy lesz is ismerős.

2014. ápr. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én oda vinném, ahol szimpatikusabb a légkör és az óvónénik. Úgyis talál magának barátot.
2014. ápr. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

heti5x napi sok órában össze lesznek zárva, szerintem kizárt, hogy nem találna barátot.

az megint más lenne, ha azt írnád, hogy a legjobb barátját a távolabbiba viszik, de sülve főve együtt vannak. de csak azért mert pár ismerős jár majd oda, szerintem az nagyon kevés. pár nap alatt itt is mindenki ismerős lesz. és lehet azért félénk mert a csoporttársai nem úgy állnak hozzá, itt meg új esélyeket kapna.

szóval minden szempontból a közelebbit választanám

2014. ápr. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Megkönnyítettétek a választást.
2014. ápr. 21. 13:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a távolabbiba vittem, (mert oda járt bölcsibe is, és jobb ovi, mint a közeli körzetes), de attól függ, hogy mennyire távoli. Nekünk gyalog a körzetes 5 perc (se) konkrétan a házunk végénél egy kanyar, és a sétálón pár méter, még úttest sincs. Ahova most jár, gyalog vele 15 perc, forgalmas kereszteződés (lehet nem forgalamas útvonalon is menni, ha ráérünk) De kibírom. A lányom is oda fog járni bölcsibe, így nem kell kétfelé vinni őket.


Nekünk azt mondták az oviban, hogy kb. az első 2-3 hétben számít az, hogy vannak e ismerősök, mert nagyon könnyen beilleszkednek. A fiam, aki szintén félénk típus, nagyon sokáig azt mondta, hogy a két kislánnyal játszik, akikkel a bölcsiből ment. Én nem bántam meg, bár a körzetes vegyes csoportos is lett volna, oda meg végképp nem akartam, hogy menjen.

2014. ápr. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!