Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha 2018. jan.25-én lesz 3...

Ha 2018. jan.25-én lesz 3 éves a fiam, akkor mikor kell neki majd oviba mennie? 2018. szept? Vagy ez nem szeptemberhez kötött dolog?

Figyelt kérdés
2014. jún. 7. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:

2018? Ez még olyan messze van, addig annyi minden változhat, még meg sem született a kicsi.


Elvileg 2015.09.01.-től 3 éves kortól kötelező az ovi, így ahogy betölti a 3.évét, mehet oviba már januárba.


Most is van olyan ovi, ahol év közben is becsatlakoznak, ahová a kislányom jár, az is olyan.

2014. jún. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
valami speckó helyre akarod vinni, ahová most be kell íratni? Mert az még nagyon messze van, ne vedd biztosra, hogy akkor is ugyanígy lesz minden.
2014. jún. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

MIVAN?


Hát akkor 2015 januárban születik? :D Hát még hol van az???????????????????????????????????????????

2014. jún. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
épp most teszteltél +-at és már az óvodában gondolkodsz? nem tervezel kicsit túl előre? :D
2014. jún. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

:)) Jaja, még az sem biztos, hogy 2015. jan 25én fog születni!! :))

Az ovi elvileg 3éves kortól kötelező.

Neked két lehetőséged lesz, a mostani állás szerint: kb 2,5éves korában szeptemberben egy évre a bölcsibe, vagy kb3,5éves korában szeptembertől oviba, kiscsoportba. Ha első gyereked lesz, és mondjuk terveztek még babát 2-3éves korkülönbséggel, akkor 2018 szeptemberétől fogod tudni oviba járatni. :))

2014. jún. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok- még egy gondolat.

Ha januári születésű lesz a kicsid, én nem adnám be januártól 3éves korától az oviba. Nekem most kiscsoportos a fiam, és még januári gyerek is volt, aki csatlakozott. Eleve a csoport nem alakult ki csak kb februárra, ami a többi gyereknek is nagyon rossz volt, és mindig akadt egy legkisebb. Na a te kicsid lenne a legkisebb egy januári csatlakozásnál egy kb összeszokott, vagy valamennyire beszokott ovisgyerekek között. Nekünk nagyon nehéz volt ez az év így. 23gyerekből 10volt 3évet betöltött szeptemberben és a többi utána csatlakozott januárig. Kimerítő volt a gyerekeknek, az ovonéniknek is. Inkább egy év a bölcsödében!

2014. jún. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A jelenlegi törvény szerint attól az év szeptember elsejétől oviköteles a gyerek, ahogy betölti a 3 évet. Nem azonnal január 25-től, hanem következő szeptember 1-től. Tehát előbb bölcsi, utána ovi a jó megoldás, vagy maradsz vele otthon szeptemberig.
2014. jún. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy pontosan 2015. január 25-én fog születni???? Még alig vagy terhes!!! Ha egyáltalán az vagy. Nem is értem a kérdést.
2014. jún. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért, ha nem terhes nem tehet fel ilyen kérdést? :D
2014. jún. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Általában szeptemberhez kötött dolog,ugyanis akkor van az évkezdés,májusban meg a beiratás. Szóval 2018. májusban kell beiratni és majd 2018 szep.ben kezdi az ovit. Nálunk úgy van,hogy azt a gyereket lehet májusban beiratni,aki adott év dec. 31-ig betölti a 3 évet. A "tiéd" csak ja.ban "tölti",ezért nem lehet már előző évben beiratni.
2014. jún. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!