Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Elgondolkodtató? (Hosszú, de...

Elgondolkodtató? (Hosszú, de talán van aki hasonló helyzetben van és ez segítségére lesz. )

Figyelt kérdés

Valójában nem kérdezni szeretnék, hanem megosztani Veletek egy saját történetemet.

2013 januárjában telefonon értesítettek, hogy lányomat felveszik az általam kiválasztott óvodába. Nagyon örültünk neki, mert még a körzetes oviból is elutasítottak a túljelentkezések miatt. Februárban megkezdődött a beszoktatás, én és a férjem is vele lehetettünk egy pár napig az oviban. Nagyon kedves óvónéniket kaptunk, bűbájos dadusénivel, aki sajnos el is ment hamar és utána már nagy volt a cserélődés. A gyerekek is barátságosak voltak.

A lányom akkoriban nem otthoni környezetben elég visszahúzódó volt, nem barátkozott akárkivel és nem nagyon állt szóba idegenekkel. Természetesen itthon ugyan olyan csibész, mint testvérei voltak ilyen idősen. Arra gondoltam, milyen jót fog tenni az ovi, sok gyerek, rengeteg foglalkozás, tartalmas játékok. A közösség meghozta az eredményét is, nagyon sokat volt beteg a kislány. 1 hét ovi 2 hét otthon. A helyzet nem változott, a lányom nem nyílt meg a gyerekek között és az óvónénivel sem beszélgetett, foglalkozásokból kivonta magát. 2 kis barátja lett a csoportban, másokkal nem beszélgetett, nem játszott. Nem szeretett oviba járni, a küszöbön már nem akart bemenni, 8 hónap után is sírva, tőlem szó szerint elszakítva kellett bemennie a csoportba.

Eljött az október. Megüresedett egy dadus állás, gondoltam mi bajom lehet, megpályázom. Október végén el is kezdtem dolgozni az oviban. A lányom pedig novembertől egészen március elejéig beteg volt. Novembertől januárig (ameddig nem tanácsoltak el a munkahelyemről, mert összesen 8 nap betegállományt mertem igénybe venni a próbaidőm alatt) minden normálisnak tűnt, bár erősen elgondolkodtam azon, hogy a lányomat egy pszichológushoz el kéne vinnem, mert nem normális az óvodában való viselkedése. Nagyon lebeszéltek az óvónők. Nem szükséges még, még csak 4 éves, még van két éve, elég majd nagycsoportban....

Nos, miután kirúgtak, elhatároztam, hogy kivizsgáltatom a lányomat, úgy egészségileg, mint mentálisan. Az előzővel kezdtem. Egy nagyon jó immunológus kezei közé kerültünk és ki is derült, hogy komplement komponens deficiencia "betegsége" van. Tehát az immunrendszer nem úgy működik, ahogy az elvárható. Az orvos tanácsára úgy szerettük volna folytatni az óvodát, hogy saját evőeszközzel és saját poharakkal rendelkezzen a lányom, amit én hozok, viszek, mosogatok, fertőtlenítek, hiszen tisztában voltam az óvodai higiéniával. Az óvoda vezetőnőjétől, mellesleg a volt főnöknőmtől nagyon csúnya elutasítást kaptam (ezt nem részletezném, mert nyomdafestéket nem tűrne) nem engedélyezte a gyermek egészségével kapcsolatos kérésemet. Itt szakadt el nálam végleg a cérna.

Bementem egy másik kerületi oviba, ami soha nem tetszett (kívülről olyan mint egy börtön) és megérdeklődtem, milyen esélyei vannak a kislányomban ilyen betegséggel ebben az intézményben. A vezetőnő és a helyettese is egybehangzóan kijelentette, hogy örüljek, hogy "csak" ennyi baja van a a gyermekemnek, ide járnak inzulinos, lisztérzékeny, enyhén sérült és siket gyerekek is. Mikor szeretném hozni Őt és milyen csoportba kívánom íratni? Kértem, hogy amennyiben lehetőség van rá abba a csoportba szeretném, hogy járjon, amibe a szomszéd kislány is. Nem volt akadálya, ezt is megoldották. Így 2014 március 11-től másik oviba járunk és azóta (4 és fél hónapja) 2x volt beteg és azokat a betegségeket is a testvérétől kapta el. Rengeteg verset, éneket tanult ez idő alatt, a vezetőnő és az óvónők szerint is úgy viselkedik, mint ahogy az a korának megfelelő. Már büntetésben is volt. :) Az ünnepélyeken aktívan részt vesz, rengeteg rajzzal, csodás általa készített tárgyakkal büszkén tért haza. Jelenleg szünet van és még 3 hétig tart, de minden nap kérdezi, hogy mikor megyünk már oviba? Most már eszem ágában sincs elvinni pszichológushoz!!!



2014. júl. 29. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hogy nem hagytad magad, és hallgattál az ösztönödre. Életre szóló negatív élményeket is szerezhetett volna a kislányod, így szerencsére még időben átvitted máshová. Remélem, több ilyen rossz tapasztalatod nem lesz! :)
2014. júl. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mi lett volna ha...? Pl nem dolgozok ebben az oviban? Ha nem látok bele az óvoda mindennapjaiba? Ami már akkor nem nagyon tetszett, amikor az első hetemet töltöttem ott. Sajnos nem gyermekcentrikus a kollektíva. Muszájból mennek be dolgozni az óvónők, a dadusok, mindenkinek mindenkit utál, kivéve 1-2-en. A gyerekek álladóan azt látják, hogy az óvónéni és a dadusnéni szomorú, ideges, feszült. Ja és nagy a fluktuáció.
2014. júl. 29. 13:57
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, abból amiket leírtál nem szűrődik ki, hogy az óvoda környezete okozhatta a lányod viselkedését es "betegséget". A lanyomek ovijaba is jár egy immunbeteg kislány, az első évben kb két hetet járt oviba, mert állandóan beteg volt. Ha meg is jelent unnepelyekkor, akkor is állandóan sírt ha hozzászólt valaki, egyszóval nem volt hozzászokva az ovihoz. Középsőbe mar többet járt, de otthon reggelizett es ebéd elott hazavitték, hogy ne egyen ott semmit. Végül nagycsoportba mar alig hiányzott, es ott evett, ott aludt. Nála az volt a vaj, hogy nagyon sok idő volt mire megszokta az ovit, ehhez közrejátszott a sok hiányzás. De még fel éve is azt láttam hogy karácsonykor nem nagyon akart szerepelni, de azert egyre bátrabb es mar nem sírt.

Lehet hogy nálatok is csak az volt a baj, hogy későn érik, gátlásos, lehet hogy az ovi váltás jót tett neki, de szerintem nem okolható a régi ovi, mert akkor a többi gyerek is rosszul érezné magát.

2014. júl. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Természetesen vannak olyan olyan szülők, akik megvannak elégedve ezzel az ovival. Viszont nagyon sok szülőtől hallottam, hogy a gyermeke nem szeret oda járni, de nincs más választása, sajnos. Nem derült ki eddig, de nekem 4 gyermekem van. 2 már túl van az ovis korszakon, nem ide jártak. Van összehasonlítási alapom. A 3. lányom sem volt különb az első kettőnél. Legalább is itthon. Viszont amikor közösségbe került kicsit megijedtem, hogy mégis probléma lehet Vele. A rövid ideig tartó óvodai munkám során a saját csoportomban is voltak problémák. Az egyik kislánynak a hangját akkor hallotta meg az óvónő, amikor odakerültem. (Ismertük a kislánnyal egymást) De nem szeretnék az óvoda belső életéről sokat mondani, még a végén én kerülök bajba.
2014. júl. 29. 14:51
 5/10 A kérdező kommentje:
És véleményem szerint egy gátlásos gyermek egyik napról a másikra nem lesz "gátlástalan". A betegsége illetve az állapota viszont összefügg azzal, hogy az egyik helyen nem törődtek a higiéniával, az öltözködéssel.... a másik helyen pedig a mellékelt ábra szerint betartják a kérésemet és még arra is odafigyelnek, hogy az időjárásnak megfelelően öltöztessék a gyerekeket illetve, ha megizzadnak, cserélve legyen rajtuk a ruha.
2014. júl. 29. 14:55
 6/10 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én azt gondolom, hogy a kislányodnak nagyon jót tett az ovi váltás. És szerintem a Te lelkednek is, de most nrem ez a lényeg. Mint Te is írtad egy gátlásos, visszahúzódó gyermekből nem lesz ennyi idő alatt egy kis csibész. Az állapota pedig egy kis odafigyeléssel egyensúlyban tartható. Az, hogy azóta egészséges nagyban köszönhető a csoporttársak szüleinek, nem engedik betegen a kisgyermeket óvodába, az óvónőknek, akik odafigyelnek erre és a szülők megfelelő gondoskodásának is. Szerintem lehetett valami az előző oviba, amitől véleményem szerint lelki okokból származó viselkedési probléma volt a reakció.
2014. júl. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

fiamnak márciustól van egy kislány ovis társa. kb. ez a történet, csak ott még pluszban volt az is, hogy az óvónő mikor kiment cigizni akkor bezárta a gyerekeket a csoportszobába kulccsal.

ti vagytok? :)

2014. júl. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszadó! Valószínű, hogy nem mi vagyunk, de nagyon szomorú, hogy ez nem egyedi eset. :( Nálunk ilyen bezárós történet tudtommal nem volt.
2014. júl. 29. 16:52
 9/10 anonim ***** válasza:

tényleg szomorú.

hirtelen azt hittem, hogy ti vagytok. mondjuk azért a bezárás durvább, elég kevesen járnak már abba a csoportba :(

2014. júl. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na ez a bezárásos nagyon durva. Én is pedagógus vagyok, de még pisilni is csak úgy rohanok el, hogy közben a takarító nénit oda állítom az ajtóba. :-D Mondjuk én nem óvónő vagyok így nincs párom, egyedül kell megoldanom az ilyen dolgokat.
2014. júl. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!