Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 3,5 éves kislányom kivehetem...

3,5 éves kislányom kivehetem az oviból? Ugye még nem kötelező 3 éves kortól?

Figyelt kérdés

2014. okt. 3. 08:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
A 2011 végén elfogadott köznevelési törvény eredetileg úgy rendelkezett, 2014. szeptember 1-től minden, az adott év augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betöltő gyereknek kötelező óvodába járnia.
2014. okt. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
2014. okt. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2015töl kötelező. Akkor is kérhető felmentés. Én kb. Két napja hívtam fel az önkormányzatot hogy én waldorfba iratnsn fiám de ott 4éves kortól veszik be a gyerekeket. Ehhez még hegyzői felmentés sem krlell csak óvoda vezetői. Ami fontos hogy be kell májusban iratni allami óvodaba és akkor rogton kell felmentést kérni ha Továbbra sem akarod vinni majd.
2014. okt. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%
igen ki.Jövőre tervezik,hogy kötelező lesz,de azt mondják még jövőre sem valósul meg,mert még most sincs elegendő férőhely.
2014. okt. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Elég ha az óvodavezetőnek szólok? Vagy máshol is jeleznem kell?
2014. okt. 3. 08:58
 6/16 anonim ***** válasza:
Szólsz az óvoda vezetőnek,aki ad egy nyomtatványt,kitöltöd és annyi.Nem egy nagy dolog.Miért veszed ki,azt elárulod?
2014. okt. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szia! Most kezdtétek az ovit? Ennyire rosszul viseli vagy az ovi maga ennyire gáz, hogy szeretnéd kivenni?
2014. okt. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Elég gáz az ovi

Most kezdtük szeptemberben.

- Az óvonők és Dadusok egy kivétellel bunkók. Sajnos nem tudok rá jobb szót. Bekopogok a gyerekemért, és szó nélkül rám csukja az ajtót, majd még nyomja is amikor be akarok menni. A gyerekekkel is nagyon flegmák.

- A gyereknek nem segítenek pisilni, ezért minden nap pisis a nadrágja

- Eltünt egy nadrágja

- Nem mehet reggel motorral, futóbiciklivel, mert nincs hely tárolni. Tehát ovi után nem tud a barátaival játszani, csak ha hazajövünk előtte.

- A fogmosó pohár ovis, ők adják, és az a műanyag ami az én időmben volt divat. Világoskék, ami olyan, mintha mákkal lenne megszórva. A probléma az vele, hogy kb 10 éves, és tiszta sárga mocsok, és nem lehet másikat vinni, mert nem illik bele az óvoda arculatába.

- A gyerekek délután rendezetlenek, nincs a kislányok haja alvás után megfésülve, ha mégis megcsinálják, akkor azt a csatot rakják a hajukba ami kéznél van, szinte mindig másét. Nem engedik nekik kivinni a polcukra, hanem egy nagy közös kosárban gyűjtik.

- az egész ovi igénytelen lepusztult. A WC kagyló szerintem még eredeti 30 éves, a zuhanytálca negyede tiszta rozsda,. Állandóan tömény pisi szag van az oviban :-(

2014. okt. 3. 09:27
 9/16 anonim ***** válasza:
Nincs másik ovi ahová viheted?Mert jövőre ha bevezetik amit az előttem szólok írnak,akkor mennie kell majd.
2014. okt. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

13 ovi van a városban.

Azért ebbe az oviba vittem, mert a mellette lévő bölcsibe járt. De a bölcsis gondozónő is most mondta, hogy átmentek megnézni az ovit és senkinek sem ajánlja. Most hallom ismerősöktől, hogy Te nem tudtad, hogy az a legrosszabb ovi a városban? Hát mondom nem. Sajnos.

A fiam egy másik oviba járt de sajnos későn jutott eszembe, csak augusztus végén. Az oviban lett volna hely, de abban a csoportban nem, ahová ő is járt.

Arra gondoltam, hogy kiveszem, és akkor már most szólok, hogy abba a csoportba szeretném vinni, és akkor jövőre kezdené.

Nem probléma ha idén nem megy oviba, mert itthon v agyok, az öccse 9 hónapos.

Mindig sírt, és azt mondta az ovónő, hogy majd megszokja. Hát megszokta. Már nem sír, de minden reggel mondja, hogy itthon maradok anyával, és nézem anyát.

Megszokta. De nem szereti.Én azt szeretném, ha örömmel menne, mint anno a fiam

2014. okt. 3. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!