Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Lehet, hogy eltanácsolják a...

Lehet, hogy eltanácsolják a lányomat az oviból, mert " nem tud egyedül enni". Ezt megtehetik? Mivel ősztönözhetném, hogy ismét kanalazzon egyedül?

Figyelt kérdés

Hozzáteszem, hogy tud(na) egyedül enni, ha akar( na). Egy- másfél évesen gyönyörűen, tisztán kanalazta a levest, nem volt gond. Egészen addig, amíg újdonság volt, nagylányos volt, érdekes dolog volt.

Tny, hogy kicsit elcsúsztunk, már nem akar egyedül enni, kéri a segítségemet.

Tény, hogy nem tud az oviba beilleszkedni, valahogy nem találja a helyét, nem tudja megszokni, nem tudja szeretni. Nem sír ugyan, de valahogy görcsös, magányos, én is ilyen voltam. Tény, hogy az egyik óvónénit nagyon nem szereti.

Tény, hogy ezzel akarja felhívni a figyelmet magára, hogy minősíthetetlenül viselkedik az asztalnál, vagy pl. az öltözőben.


2014. okt. 15. 14:47
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Mi az hogy az egyik óvónéni nem szereti akkor minek választotta ezt a szakmát a gyermekekkel probléma van mielőtt beszoknának a közösségbe az a dolga hogy rávezesse a gyerekeket a dolgokra ezért nem tanácsolják el az én csepp fiam egy évig nem szólt senkihez az óvodába csak magában volt néha sírt amikor otthagytam de amikor középsős lett már megszokta vannak ilyen nehezen beilleszkedő gyerekek ezért kéne az óvónőknek segíteni nekik. Próbálj meg vele együtt enni hátha leutánoz megint.
2014. okt. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A kislány nem szereti az óvónőt, és nem fordítva. Ha az az óvónő van reggel, akkor nem is akar bemenni a terembe. Nem tudom, hogy miért, bántani még nem bántották, csak próbálják fegyelmezni. Egyszer rászólt az óvónő valamiért, pont amikor kezdett volna feloldódni, de piciit rosszat tett, és rászóltak, hogy az ott nem szokás, azóta azt az óvónőt nem fogadja el.

ahogy látom, az én lányom sem éppen kedvenc, mert a néha tud úgy viselkedni, amivel felhívja magára a felnőttek figyelmét. Most pont a malackodás az asztalnál.

2014. okt. 15. 15:04
 3/10 A kérdező kommentje:
Látom, megint itt járt valaki pontozgatni, főleg úgy, hogy érdemben hozzászólna a témához. Kedves első, én a magam részéről köszönöm a válaszodat!
2014. okt. 15. 15:09
 4/10 anonim ***** válasza:

nem tudod átkéretni másik csoportba?

nálunk végül az intézményváltás oldotta meg a beilleszkedési gondokat. ezzel csak az volt a baj, hogy új hely, új bacik, új betegségek, és a beszoktatás is dupla volt, de megérte, mert itt végre jól érzi magát. nem stresszelem magam agyon, és ezt megérzi a Kicsi is. inkább ez, minthogy egész nap olyan helyen legyen, ahol "rosszalkodnia kell" ahhoz, hogy foglalkozzanak vele, így sajnos nem lesz kedvenc, másképp néznek majd rá. úgy, hogy vele már megint csak a baj van. szóval szerintem válts csoportot/ovit. nem véletlenül jelez így a lányod, hogy valami nincs rendben!

sikert és kitartást! :)

2014. okt. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ilyenért nem tehetik ki,főleg ha tudna enni csak nem akar.Akkor rá fogják hagyni,és nem fog enni.
2014. okt. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sajnos ma jelezték, higy október végéig kap haladékot ( ebből jövő héten ősz szünet lesz). Ha addig nem " tanul meg" enni, viselkedni az asztalnál, akkor eltancsolják, és addig nem lehet, amíg meg nem tanulja. Alternatívaként felajnlották, hogy ott lehet 8-10-ig.

Az, higy itthon ma reggel is egyedül ette a müzlit tejjel, nem hiszik el.

2014. okt. 15. 21:20
 7/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírási hibákért, mobilról pötyögök. Folyton mellé ütök. Higy= hogy
2014. okt. 15. 21:23
 8/10 anonim ***** válasza:

pedig sajnos elég egyértelmű és rövid a lista az óvodai érettségnek.

szobatiszta legyen, tudjon egyedül enni-inni és kommunikáljon, legalább az igen-nem menjen.

az óvónők már nem etetnek mint a bölcsis gondozónők.

az meg, hogy otthon mit csinál... nem kell nekik elhinniük, tök mindegy, lényeg az, hogy az oviban egyen.


szóval igen, kitehetik addig míg meg nem oldódik.

viszont azért elég furcsa. én ilyenért nem tennék ki gyereket. minden évben van 1-2 gyerek aki semmit nem eszik bent! fényevők, mi nem tesszük ki őket, csak kérjük a szülőket, hogy ha tudnak, jöjjenek érte ebéd után, mert otthon persze esznek, csak bent nem mernek :(

mondjuk ha a te lányod éhes, enne de nem tud, vagy mert annyira dacos akkor nehéz...

én azt mondom, hogy innentől kezdve ne etesd. egyszer sem. majd rájön, hogy ez már nem buli, nem éri meg... 1-2 napig éhes lesz, aztán majd megerőlteti magát :)

te meg legyél nagyon kitartó, mert ez tényleg nem állapot

2014. okt. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha otthon következetesen nem segítesz neki, akkor hetek, sőt napok alatt meg fog oldódni ez a probléma. Hidd el, nem fog éhenhalni! Igazából nem is őt kell "legyőznöd" ebben a dologban, hanem saját magadat, hisz természetes, hogy az anyai ösztöneidre hallgatva táplálni akarod őt, de ezt most picit tedd félre, gyerkőc érdeke most nem ez.


A mi ovinkban is elmondták, hogy az önálló étkezés az érettséghez tartozik (pedig integráló ovi, szóval elég magas a toleranciaszintjük), bár nem hiszem, hogy emiatt elküldtek volna minket. Lehet, hogy az óvónők úgy gondolják, hogy ha rá vagy kényszerítve csak akkor fogod megoldani ezt a helyzetet, azért mondták.

2014. okt. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell segítened neki. Ha éhes, enni fog magától is, de úgy, hogy eteted, minek teperjen? Nem, szépen megkajálsz, aztán megkérdezed, befejezte-e (ha semmit nem evett, akkor is), és elpakolsz.


Ha éhes, adsz neki az ebédből, hogy egye Ő meg, egyedül. Nem kisbaba, hogy segíteni kelljen neki.

2014. okt. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!