Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi a garancia, hogy a gyermeke...

Agleh kérdése:

Mi a garancia, hogy a gyermekemet felveszik a körzetileg illetékes óvodába? PÉCS Ha sok gyermek jelentkezik és mindegyik körzetileg oda tartozik, mi alapján döntenek? Csak egy ovit vagy többet is megjelölhetek beíratásnál?

Figyelt kérdés
2015. márc. 11. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:

mivel kötelező lesz ősztől az óvoda, ezért biztos felveszik valamelyikbe. ha csak a körzetest jelölöd meg és nincs ott hely, akkor majd ők jelölnek ki egy másikat szerintem, legalábbis csak így tudom elképzelni :)

biztos zűrzavaros lesz a gyerekek elhelyezése, de meg kell oldaniuk

2015. márc. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elsőként az számít, hogy körzetes legyen. Aztán előny még ha odajár a nagyobbik tesó pl. vagy esetleg egyedülálló az anyuka. Garancia az nincs. Ha jól rémlik nekünk több ovit kellett megjelölni, olyan sorrendben, ahogy szeretnénk, hogy bekerüljön a gyerek. Bp. XXII. kerület ez.
2015. márc. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infót. Ezek szerint érdemes több ovit megnézni a környéken?!

Több anyuka állítja, hogy az óvodai beiratkozásnál csak egy helyet lehet megjelölni (nem úgy mint a bölcsibe- ott hármat kellett, és fontos volt a sorrend).

2015. márc. 11. 14:29
 4/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Megnézni mindenképp érdemes több ovit, hátha találsz jobbat is. Nálunk a körzetes elég szutyok volt, és messzebb is van, mint ahova végül írattam a lányomat. Szerencsére bár nem voltunk körzetesek felvették. Tőlünk akkor megkérdezték, hova akarunk menni, ha ide nem veszik fel. Nem bántam meg, szuper óvónénik vannak, jó a társaság. Most lesz a picikém is ovis, nálunk is sokan lesznek körzetesek megint, most csak abban az előnyben bízhatok, hogy oda jár a nagyobbik, csak felveszik őt is.
2015. márc. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pécsi vagyok. Én tavaly fellebbeztem mert elutasítottak a körzetesből, a többi ovi pedig messze van tőlünk. Egyáltalán nem bántam meg!


Garancia az nincs. Mindent meg lehet magyarázni!

2015. márc. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tudják az önkormányzatnál, hogy hány körzetes gyerek van, illetve hány hely van az oviban.

Legtöbbször fel tudják venni a körzetest.

Amúgy életkor dönt, az idősebbet veszik előbbre.


Nálunk BP XXI csak egy ovit kell megjelölni, ha körzetes, ha nem. Ha több helyre is jelentkezel, automatikusan mész a körzetesbe...

2015. márc. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!